SEGRO z nowym Head of the Czech Republic
Daniel Kubizňák posiada ponad 17-letnie doświadczenie w branży nieruchomości. Nowo mianowany szef czeskiego zespołu SEGRO odpowiadać będzie za rozwój SEGRO Logistics Park Prague oraz poszukiwanie nowych możliwości biznesowych i inwestycji na terenie kraju.
- Jesteśmy bardzo dumni, że Daniel Kubizňák dołączył do zespołu SEGRO. Będzie strategicznie wspierał nasz rozwój w Czechach i umacniał pozycję firmy w tym kraju. Czechy są ważnym rynkiem logistycznym w Europie Środkowej, na którym mamy nadzieję w najbliższych latach dynamicznie się rozwijać – mówi Magdalena Szulc, Managing Director SEGRO na Europę Centralną.
- Cieszę się, że dołączyłem do SEGRO i z niecierpliwością czekam na możliwość kierowania zespołem i prowadzenia projektów deweloperskich i inwestycyjnych w Czechach. To bardzo ekscytujący okres dla sektora nieruchomości przemysłowych i widzę przed nami wiele możliwości rozwoju – mówi Daniel Kubizňák, Head of the Czech Republic, SEGRO.
SEGRO jest w Czechach właścicielem i zarządcą SEGRO Logistics Park Prague, w którym dysponuje prawie 170 000 m2 istniejącej powierzchni w 14 budynkach i posiada zabezpieczony bank ziemi pod dalszy rozwój. Park jest strategicznie zlokalizowany blisko centrum miasta i lotniska w Pradze, a także w sąsiedztwie autostrady D6 (Praga–Karlovy Vary) oraz w pobliżu praskiej obwodnicy, która zapewnia doskonałe połączenie z autostradami D5 (Praga–Pilzno–granica niemiecka) i D1 (Praga–Ostrawa–Polska; Praga– Słowacja).
O SEGRO
SEGRO, spółka o statusie Real Estate Investment Trust (”REIT”), notowana na londyńskiej giełdzie papierów wartościowych i na Euronext Paris, jest wiodącym właścicielem, zarządcą i deweloperem nowoczesnych powierzchni magazynowych oraz produkcyjnych z portfolio wielkości
9,6 mln m2 o wartości 21,3 mld funtów. Nieruchomości firmy są strategicznie rozmieszczone na terenie Wielkiej Brytanii – w pobliżu Londynu oraz w południowo-zachodniej i środkowej Anglii, a także na terenie Europy kontynentalnej we Francji, Niemczech, Włoszech, Polsce, Hiszpanii, Holandii oraz w Czechach.
Od ponad 100 lat SEGRO tworzy przestrzeń, która daje wyjątkowe możliwości. Firma buduje zarówno nowoczesne magazyny typu „big box”, użytkowane głównie przez regionalne, krajowe i międzynarodowe centra dystrybucyjne, jak i magazyny miejskie, zlokalizowane w pobliżu głównych aglomeracji i centrów biznesowych. SEGRO dostarcza obiekty najwyższej jakości, w których klienci mogą efektywnie rozwijać swój biznes.
Zobowiązanie do działania na rzecz społeczeństwa i środowiska naturalnego jest integralną częścią strategii i celów SEGRO. Program „Odpowiedzialne SEGRO” koncentruje się na trzech długoterminowych priorytetach: wspieranie niskoemisyjnego rozwoju, inwestowanie w lokalne społeczności oraz rozwijanie talentów
Swoją działalność w Europie Centralnej spółka rozpoczęła pod koniec 2005 roku. Obecnie deweloper prowadzi inwestycje w takich strategicznych lokalizacjach jak: Gliwice, Łódź, Poznań, Praga, Stryków, Tychy, Warszawa i Wrocław.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Finansowanie Europejskiego Banku Inwestycyjnego wspiera rozwój OZE czy infrastruktury drogowej. Wśród nowych priorytetów bezpieczeństwo i obronność
Od momentu przystąpienia do UE polska gospodarka urosła dwukrotnie – skumulowany wzrost PKB wyniósł 99 proc., a połowa wzrostu wynikała z członkostwa w UE. Duża w tym zasługa Europejskiego Banku Inwestycyjnego, który od 2004 roku przekazał w Polsce 100 mld euro w finansowanie projektów związanych m.in. z efektywnością energetyczną, OZE czy zrównoważonym rozwojem miast. EBI zwiększa też inwestycje w obronność i bezpieczeństwo – w 2024 roku bank zainwestował 300 mln euro w pierwszy polski program satelitarny.
Polityka
Duży udział własności państwowej negatywnie wyróżnia Polskę na tle Europy. Większość Polaków za ograniczeniem wpływu polityków na gospodarkę

Polska negatywnie wyróżnia się na tle krajów UE i OECD pod względem własności państwowej. Państwo kontroluje nie tylko duże, kluczowe dla gospodarki przedsiębiorstwa, lecz również graczy w mniej znaczących sektorach, jak słodycze czy armatura. Zdaniem przedstawicieli FOR „zatruwa” to zarówno gospodarkę, jak i politykę. W badaniach organizacji Polacy wypowiedzieli się proprywatyzacyjnie, choć w przypadku pytań o prywatyzacje dużych firm już nie byli tak zdecydowani.
Transport
Polska jednym z największych rynków aut używanych na świecie. Dwie trzecie kierowców planuje zakup z drugiej ręki

66 proc. konsumentów, którzy w ciągu najbliższych trzech lat chcą zmienić samochód, deklaruje zakup z drugiej ręki – wynika z badania autoDNA. W Polsce na jedno auto nowe, z salonu, przypada pięć używanych. Chociaż rynek wtórny się stopniowo profesjonalizuje, wciąż liczne są nieprawidłowości i próby oszukania kupującego. 81 proc. kupujących deklaruje, że weryfikuje stan auta przed zakupem, ale często jest to bardzo pobieżny proces.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.