SEGRO z nowym Head of the Czech Republic
Daniel Kubizňák posiada ponad 17-letnie doświadczenie w branży nieruchomości. Nowo mianowany szef czeskiego zespołu SEGRO odpowiadać będzie za rozwój SEGRO Logistics Park Prague oraz poszukiwanie nowych możliwości biznesowych i inwestycji na terenie kraju.
- Jesteśmy bardzo dumni, że Daniel Kubizňák dołączył do zespołu SEGRO. Będzie strategicznie wspierał nasz rozwój w Czechach i umacniał pozycję firmy w tym kraju. Czechy są ważnym rynkiem logistycznym w Europie Środkowej, na którym mamy nadzieję w najbliższych latach dynamicznie się rozwijać – mówi Magdalena Szulc, Managing Director SEGRO na Europę Centralną.
- Cieszę się, że dołączyłem do SEGRO i z niecierpliwością czekam na możliwość kierowania zespołem i prowadzenia projektów deweloperskich i inwestycyjnych w Czechach. To bardzo ekscytujący okres dla sektora nieruchomości przemysłowych i widzę przed nami wiele możliwości rozwoju – mówi Daniel Kubizňák, Head of the Czech Republic, SEGRO.
SEGRO jest w Czechach właścicielem i zarządcą SEGRO Logistics Park Prague, w którym dysponuje prawie 170 000 m2 istniejącej powierzchni w 14 budynkach i posiada zabezpieczony bank ziemi pod dalszy rozwój. Park jest strategicznie zlokalizowany blisko centrum miasta i lotniska w Pradze, a także w sąsiedztwie autostrady D6 (Praga–Karlovy Vary) oraz w pobliżu praskiej obwodnicy, która zapewnia doskonałe połączenie z autostradami D5 (Praga–Pilzno–granica niemiecka) i D1 (Praga–Ostrawa–Polska; Praga– Słowacja).
O SEGRO
SEGRO, spółka o statusie Real Estate Investment Trust (”REIT”), notowana na londyńskiej giełdzie papierów wartościowych i na Euronext Paris, jest wiodącym właścicielem, zarządcą i deweloperem nowoczesnych powierzchni magazynowych oraz produkcyjnych z portfolio wielkości
9,6 mln m2 o wartości 21,3 mld funtów. Nieruchomości firmy są strategicznie rozmieszczone na terenie Wielkiej Brytanii – w pobliżu Londynu oraz w południowo-zachodniej i środkowej Anglii, a także na terenie Europy kontynentalnej we Francji, Niemczech, Włoszech, Polsce, Hiszpanii, Holandii oraz w Czechach.
Od ponad 100 lat SEGRO tworzy przestrzeń, która daje wyjątkowe możliwości. Firma buduje zarówno nowoczesne magazyny typu „big box”, użytkowane głównie przez regionalne, krajowe i międzynarodowe centra dystrybucyjne, jak i magazyny miejskie, zlokalizowane w pobliżu głównych aglomeracji i centrów biznesowych. SEGRO dostarcza obiekty najwyższej jakości, w których klienci mogą efektywnie rozwijać swój biznes.
Zobowiązanie do działania na rzecz społeczeństwa i środowiska naturalnego jest integralną częścią strategii i celów SEGRO. Program „Odpowiedzialne SEGRO” koncentruje się na trzech długoterminowych priorytetach: wspieranie niskoemisyjnego rozwoju, inwestowanie w lokalne społeczności oraz rozwijanie talentów
Swoją działalność w Europie Centralnej spółka rozpoczęła pod koniec 2005 roku. Obecnie deweloper prowadzi inwestycje w takich strategicznych lokalizacjach jak: Gliwice, Łódź, Poznań, Praga, Stryków, Tychy, Warszawa i Wrocław.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.