SEGRO z nowym Head of the Czech Republic
Daniel Kubizňák posiada ponad 17-letnie doświadczenie w branży nieruchomości. Nowo mianowany szef czeskiego zespołu SEGRO odpowiadać będzie za rozwój SEGRO Logistics Park Prague oraz poszukiwanie nowych możliwości biznesowych i inwestycji na terenie kraju.
- Jesteśmy bardzo dumni, że Daniel Kubizňák dołączył do zespołu SEGRO. Będzie strategicznie wspierał nasz rozwój w Czechach i umacniał pozycję firmy w tym kraju. Czechy są ważnym rynkiem logistycznym w Europie Środkowej, na którym mamy nadzieję w najbliższych latach dynamicznie się rozwijać – mówi Magdalena Szulc, Managing Director SEGRO na Europę Centralną.
- Cieszę się, że dołączyłem do SEGRO i z niecierpliwością czekam na możliwość kierowania zespołem i prowadzenia projektów deweloperskich i inwestycyjnych w Czechach. To bardzo ekscytujący okres dla sektora nieruchomości przemysłowych i widzę przed nami wiele możliwości rozwoju – mówi Daniel Kubizňák, Head of the Czech Republic, SEGRO.
SEGRO jest w Czechach właścicielem i zarządcą SEGRO Logistics Park Prague, w którym dysponuje prawie 170 000 m2 istniejącej powierzchni w 14 budynkach i posiada zabezpieczony bank ziemi pod dalszy rozwój. Park jest strategicznie zlokalizowany blisko centrum miasta i lotniska w Pradze, a także w sąsiedztwie autostrady D6 (Praga–Karlovy Vary) oraz w pobliżu praskiej obwodnicy, która zapewnia doskonałe połączenie z autostradami D5 (Praga–Pilzno–granica niemiecka) i D1 (Praga–Ostrawa–Polska; Praga– Słowacja).
O SEGRO
SEGRO, spółka o statusie Real Estate Investment Trust (”REIT”), notowana na londyńskiej giełdzie papierów wartościowych i na Euronext Paris, jest wiodącym właścicielem, zarządcą i deweloperem nowoczesnych powierzchni magazynowych oraz produkcyjnych z portfolio wielkości
9,6 mln m2 o wartości 21,3 mld funtów. Nieruchomości firmy są strategicznie rozmieszczone na terenie Wielkiej Brytanii – w pobliżu Londynu oraz w południowo-zachodniej i środkowej Anglii, a także na terenie Europy kontynentalnej we Francji, Niemczech, Włoszech, Polsce, Hiszpanii, Holandii oraz w Czechach.
Od ponad 100 lat SEGRO tworzy przestrzeń, która daje wyjątkowe możliwości. Firma buduje zarówno nowoczesne magazyny typu „big box”, użytkowane głównie przez regionalne, krajowe i międzynarodowe centra dystrybucyjne, jak i magazyny miejskie, zlokalizowane w pobliżu głównych aglomeracji i centrów biznesowych. SEGRO dostarcza obiekty najwyższej jakości, w których klienci mogą efektywnie rozwijać swój biznes.
Zobowiązanie do działania na rzecz społeczeństwa i środowiska naturalnego jest integralną częścią strategii i celów SEGRO. Program „Odpowiedzialne SEGRO” koncentruje się na trzech długoterminowych priorytetach: wspieranie niskoemisyjnego rozwoju, inwestowanie w lokalne społeczności oraz rozwijanie talentów
Swoją działalność w Europie Centralnej spółka rozpoczęła pod koniec 2005 roku. Obecnie deweloper prowadzi inwestycje w takich strategicznych lokalizacjach jak: Gliwice, Łódź, Poznań, Praga, Stryków, Tychy, Warszawa i Wrocław.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy
Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy.
Bankowość
Grzyby rozkładające tekstylia nagrodzone w konkursie ING. 1 mln zł trafi na innowacyjne projekty dla zrównoważonych miast

Firma Myco Renew, która opracowała technologię rozkładającą tekstylia za pomocą grzybów, została laureatem siódmej edycji Programu Grantowego ING. Motywem przewodnim konkursu skierowanego do start-upów i młodych naukowców był tym razem zrównoważony rozwój miast i społeczności. Łącznie na nagrodzone innowacyjne projekty trafił 1 mln zł. Wśród nich są także bezzałogowe statki powietrzne dostarczające defibrylatory czy system do zbierania deszczówki w blokach.
Prawo
Trwają próby wzmocnienia dialogu społecznego. Niespokojne czasy wymuszają większe zaangażowanie społeczeństwa w podejmowanie decyzji

Według zapowiedzi szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen głos partnerów społecznych i dialog społeczny będą stały w centrum procesu decyzyjnego w Europie. Taki jest cel podpisanego w marcu Paktu na rzecz europejskiego dialogu społecznego. Potrzeba wzmocnienia głosu społeczeństwa jest również podkreślana na forum krajowym. Rząd planuje reformę Rady Dialogu Społecznego, by usprawnić pracę tej instytucji, a przedsiębiorcy wzywają do rzetelnego konsultowania ze stroną społeczną ustaw, które wychodzą z rządu.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.