Sercem z Ukrainą. Koncert charytatywny i kolejne inicjatywy na rzecz Ukrainy

Krzysztof Król
Ultra Relations
Leśna 18b4
81-549 Gdynia
krzysztof|ultrareltions.com| |krzysztof|ultrareltions.com
728612070
ultrarelations.com
Sercem z Ukrainą. Koncert charytatywny i kolejne inicjatywy na rzecz Ukrainy w Olivia Centre
Zdjęcia: https://1drv.ms/u/s!Ak6vnk2kpo84ioha5Aq3KMc_hnD4Ww?e=fsAomy
28 marca odbył się charytatywny koncert ukraińskich i polskich artystów, z którego wszystkie wpływy zostały przeznaczone na zakup wyprawek dla dzieci i ich opiekunów, trafiających do punktu recepcyjnego w Gdańsku. Olivia i jej społeczność prowadzą równocześnie znacznie więcej działań, mających na celu wsparcie Ukrainy po agresji Rosji na ten kraj.
Pomysłodawczynią i koordynatorką wydarzenia jest mieszkająca na stałe w Polsce Wiktoria Batarowska, dyrygentka pochodząca z Żytomierza, na co dzień będąca dyrygentką chóru Olivia Centre, w którym występują pracownicy Olivii i firm mających swoje biura w tym gdańskim centrum biznesowym. To właśnie energia i upór Wiktorii Batarowskiej pozwolił skupić na jednej scenie wybitnych ukraińskich i polskich artystów, którzy w ten sposób mogli przyczynić się do zapewnienia najpotrzebniejszych środków dla przybywających do Gdańska dzieci i ich opiekunów. W koncercie wzięli udział wybitni artyści z całej Ukrainy. Wśród nich była Zoja Rozhok, wybitna sopranistka z Ukraińskiej Opery Narodowej; Sviatoslaw Kondrativ, znany ukraiński skrzypek i kompozytor; Viktor Korunnyy, waltornista, solista Filharmonii Lwowskiej; Artem Storozhuk, pochodzący z Żytomierza absolwent Akademii Muzycznej im. Piotra Czajkowskiego w Kijowie oraz Liana Kasyun-Korunna, ukraińska pianistka, absolwentka lwowskiej Akademii Muzycznej. Ukraińskim artystom towarzyszyli również polscy muzycy oraz chór Olivii Centre, a także znany ze swojej międzynarodowej aktywności chór Cantores Veiherovienses pod dyrekcją Tomasza Chyły, który niejednokrotnie występował na koncertach na terenie całej Ukrainy, a wśród ukraińskich muzyków ma wielu przyjaciół. Koncert rozpoczęło wykonanie przez wszystkich artystów tradycyjnej ukraińskiej pieśni Modlitwa za Ukrainę. W trakcie wieczoru nie zabrakło wzruszających ludowych pieśni, jak i współczesnych utworów, niosących ze sobą słowa wsparcia dla narodu dotkniętego rosyjską agresją. Gośćmi koncertu byli przedstawiciele Konsulatu Generalnego Ukrainy w Gdańsku oraz władze i radni miasta.
Udział w koncercie można było sobie zapewnić dokonując wpłaty na internetową zbiórkę, założoną przez Olivia Centre, z której wpłaty zostaną przeznaczone na docierające do Gdańska dzieci i ich opiekunów. Dzięki wysokiej frekwencji w czasie wydarzenia cel zbiórki udało się przekroczyć i ostateczna wysokość wpłat osiągnęła 170% pierwotnie zakładanej kwoty.
Zorganizowany koncert to nie jedyna forma zaangażowania na rzecz Ukrainy, jaka jest prowadzona w Olivia Centre. W oparciu o zapotrzebowanie zgłoszone przez Polski Czerwony Krzyż na terenie Olivii został otwarty stały punkt zbiórki darów, który jest prowadzony w lobby Olivii Prime codziennie w godzinach 7.00-18.00. Wolontariusze z grupy Społecznik Olivii, gromadzącej pracowników firm działających w tym gdańskim centrum biznesowym, samodzielnie sortują dary i dostarczają je do punktów wskazanych przez PCK. Ponadto Olivia zakupiła i przekazała Wojskom Obrony Terytorialnej Ukrainy oraz ludności cywilnej baterie, latarki, powerbanki, sprzęt elektryczny oraz radiostacje, środki medyczne i odzież, a także inny sprzęt, wskazany przez stronę ukraińską. Biuro Tłumaczeń Big Letter z O4 Coworking nieodpłatnie tłumaczy dokumenty niezbędne do zameldowania uchodźców, a radcy prawni pełnią dyżury ze wsparciem tłumacza przy organizacji ich pobytu. Personel Olivii pomaga w koordynacji rozlokowania i organizacji zakwaterowania rodzin i najbliższych pracowników i współpracowników Olivii, którzy docierają do Polski z Ukrainy.
Czujemy powagę sytuacji, dlatego wspólnie z organizacjami pomocowymi prowadzimy działania, odpowiadające na zapotrzebowania przez nie zgłaszane – mówi Boguław Wieczorek, pełnomocnik zarządu Olivia Centre. Równocześnie mamy świadomość jak wielu pracowników firm w Olivia Centre pochodzi z Ukrainy, ma tam swoich bliskich i jak wielu z nich potrzebuje pomocy, dlatego od początku kryzysu działamy wspólnie z Rezydentami Olivii na rzecz każdego możliwego wsparcia, jakie możemy świadczyć naszym bliskim, przyjaciołom i partnerom biznesowym – dodaje Bogusław Wieczorek.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Finansowanie Europejskiego Banku Inwestycyjnego wspiera rozwój OZE czy infrastruktury drogowej. Wśród nowych priorytetów bezpieczeństwo i obronność
Od momentu przystąpienia do UE polska gospodarka urosła dwukrotnie – skumulowany wzrost PKB wyniósł 99 proc., a połowa wzrostu wynikała z członkostwa w UE. Duża w tym zasługa Europejskiego Banku Inwestycyjnego, który od 2004 roku przekazał w Polsce 100 mld euro w finansowanie projektów związanych m.in. z efektywnością energetyczną, OZE czy zrównoważonym rozwojem miast. EBI zwiększa też inwestycje w obronność i bezpieczeństwo – w 2024 roku bank zainwestował 300 mln euro w pierwszy polski program satelitarny.
Polityka
Duży udział własności państwowej negatywnie wyróżnia Polskę na tle Europy. Większość Polaków za ograniczeniem wpływu polityków na gospodarkę

Polska negatywnie wyróżnia się na tle krajów UE i OECD pod względem własności państwowej. Państwo kontroluje nie tylko duże, kluczowe dla gospodarki przedsiębiorstwa, lecz również graczy w mniej znaczących sektorach, jak słodycze czy armatura. Zdaniem przedstawicieli FOR „zatruwa” to zarówno gospodarkę, jak i politykę. W badaniach organizacji Polacy wypowiedzieli się proprywatyzacyjnie, choć w przypadku pytań o prywatyzacje dużych firm już nie byli tak zdecydowani.
Transport
Polska jednym z największych rynków aut używanych na świecie. Dwie trzecie kierowców planuje zakup z drugiej ręki

66 proc. konsumentów, którzy w ciągu najbliższych trzech lat chcą zmienić samochód, deklaruje zakup z drugiej ręki – wynika z badania autoDNA. W Polsce na jedno auto nowe, z salonu, przypada pięć używanych. Chociaż rynek wtórny się stopniowo profesjonalizuje, wciąż liczne są nieprawidłowości i próby oszukania kupującego. 81 proc. kupujących deklaruje, że weryfikuje stan auta przed zakupem, ale często jest to bardzo pobieżny proces.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.