Sercem z Ukrainą. Koncert charytatywny i kolejne inicjatywy na rzecz Ukrainy
Krzysztof Król
Ultra Relations
Leśna 18b4
81-549 Gdynia
krzysztof|ultrareltions.com| |krzysztof|ultrareltions.com
728612070
ultrarelations.com
Sercem z Ukrainą. Koncert charytatywny i kolejne inicjatywy na rzecz Ukrainy w Olivia Centre
Zdjęcia: https://1drv.ms/u/s!Ak6vnk2kpo84ioha5Aq3KMc_hnD4Ww?e=fsAomy
28 marca odbył się charytatywny koncert ukraińskich i polskich artystów, z którego wszystkie wpływy zostały przeznaczone na zakup wyprawek dla dzieci i ich opiekunów, trafiających do punktu recepcyjnego w Gdańsku. Olivia i jej społeczność prowadzą równocześnie znacznie więcej działań, mających na celu wsparcie Ukrainy po agresji Rosji na ten kraj.
Pomysłodawczynią i koordynatorką wydarzenia jest mieszkająca na stałe w Polsce Wiktoria Batarowska, dyrygentka pochodząca z Żytomierza, na co dzień będąca dyrygentką chóru Olivia Centre, w którym występują pracownicy Olivii i firm mających swoje biura w tym gdańskim centrum biznesowym. To właśnie energia i upór Wiktorii Batarowskiej pozwolił skupić na jednej scenie wybitnych ukraińskich i polskich artystów, którzy w ten sposób mogli przyczynić się do zapewnienia najpotrzebniejszych środków dla przybywających do Gdańska dzieci i ich opiekunów. W koncercie wzięli udział wybitni artyści z całej Ukrainy. Wśród nich była Zoja Rozhok, wybitna sopranistka z Ukraińskiej Opery Narodowej; Sviatoslaw Kondrativ, znany ukraiński skrzypek i kompozytor; Viktor Korunnyy, waltornista, solista Filharmonii Lwowskiej; Artem Storozhuk, pochodzący z Żytomierza absolwent Akademii Muzycznej im. Piotra Czajkowskiego w Kijowie oraz Liana Kasyun-Korunna, ukraińska pianistka, absolwentka lwowskiej Akademii Muzycznej. Ukraińskim artystom towarzyszyli również polscy muzycy oraz chór Olivii Centre, a także znany ze swojej międzynarodowej aktywności chór Cantores Veiherovienses pod dyrekcją Tomasza Chyły, który niejednokrotnie występował na koncertach na terenie całej Ukrainy, a wśród ukraińskich muzyków ma wielu przyjaciół. Koncert rozpoczęło wykonanie przez wszystkich artystów tradycyjnej ukraińskiej pieśni Modlitwa za Ukrainę. W trakcie wieczoru nie zabrakło wzruszających ludowych pieśni, jak i współczesnych utworów, niosących ze sobą słowa wsparcia dla narodu dotkniętego rosyjską agresją. Gośćmi koncertu byli przedstawiciele Konsulatu Generalnego Ukrainy w Gdańsku oraz władze i radni miasta.
Udział w koncercie można było sobie zapewnić dokonując wpłaty na internetową zbiórkę, założoną przez Olivia Centre, z której wpłaty zostaną przeznaczone na docierające do Gdańska dzieci i ich opiekunów. Dzięki wysokiej frekwencji w czasie wydarzenia cel zbiórki udało się przekroczyć i ostateczna wysokość wpłat osiągnęła 170% pierwotnie zakładanej kwoty.
Zorganizowany koncert to nie jedyna forma zaangażowania na rzecz Ukrainy, jaka jest prowadzona w Olivia Centre. W oparciu o zapotrzebowanie zgłoszone przez Polski Czerwony Krzyż na terenie Olivii został otwarty stały punkt zbiórki darów, który jest prowadzony w lobby Olivii Prime codziennie w godzinach 7.00-18.00. Wolontariusze z grupy Społecznik Olivii, gromadzącej pracowników firm działających w tym gdańskim centrum biznesowym, samodzielnie sortują dary i dostarczają je do punktów wskazanych przez PCK. Ponadto Olivia zakupiła i przekazała Wojskom Obrony Terytorialnej Ukrainy oraz ludności cywilnej baterie, latarki, powerbanki, sprzęt elektryczny oraz radiostacje, środki medyczne i odzież, a także inny sprzęt, wskazany przez stronę ukraińską. Biuro Tłumaczeń Big Letter z O4 Coworking nieodpłatnie tłumaczy dokumenty niezbędne do zameldowania uchodźców, a radcy prawni pełnią dyżury ze wsparciem tłumacza przy organizacji ich pobytu. Personel Olivii pomaga w koordynacji rozlokowania i organizacji zakwaterowania rodzin i najbliższych pracowników i współpracowników Olivii, którzy docierają do Polski z Ukrainy.
Czujemy powagę sytuacji, dlatego wspólnie z organizacjami pomocowymi prowadzimy działania, odpowiadające na zapotrzebowania przez nie zgłaszane – mówi Boguław Wieczorek, pełnomocnik zarządu Olivia Centre. Równocześnie mamy świadomość jak wielu pracowników firm w Olivia Centre pochodzi z Ukrainy, ma tam swoich bliskich i jak wielu z nich potrzebuje pomocy, dlatego od początku kryzysu działamy wspólnie z Rezydentami Olivii na rzecz każdego możliwego wsparcia, jakie możemy świadczyć naszym bliskim, przyjaciołom i partnerom biznesowym – dodaje Bogusław Wieczorek.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.