Komunikaty PR

Skanska sprzedaje Nowy Rynek D w Poznaniu za 121 mln euro

2022-05-06  |  14:00
Biuro prasowe

Skanska sprzedała poznański biurowiec Nowy Rynek D szwedzkiej spółce Eastnine AB, specjalizującej się w dostarczaniu nowo­czesnych nieruchomości biurowych i logistycznych, tworzonych zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Inwestycję zaprojektowano i wybudowano w ramach standardów ESG (Environmental, Social, Governance), potwierdzając przywiązanie Skanska do tworzenia zrównoważonych przestrzeni, które mają pozytywny wpływ na ludzi, społeczeństwo i planetę. Jest to pierwsza transakcja pomiędzy firmami w Europie Środkowo-Wschodniej.

Nowy Rynek D jest częścią wielofunkcyjnego kompleksu zlokalizowanego w centrum Poznania, który docelowo będzie składał się z pięciu budynków, oferując ponad 100 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej i handlowej. Ukończony w czerwcu 2021 roku, Nowy Rynek D zapewnia 39 tys. mkw. nowoczesnej, zrównoważonej powierzchni biurowej i handlowej, która jest już w 96% wynajęta. Głównym najemcą jest Allegro – najpopularniejsza platforma zakupowa w Polsce i największa platforma e-commerce wywodząca się z rynku europejskiego. Przestrzenie biurowe zostały wynajęte również, między innymi, przez silne, międzynarodowe marki – Rockwool – światowego lidera w produkcji skalnej wełny mineralnej oraz Arvato – wiodącego międzynarodowego dostawcę usług biznesowych, będącego częścią koncernu Bertelsmann.

Nowy Rynek zaprojektowano z myślą o stworzeniu bezpiecznej i zdrowej przestrzeni do pracy, wychodzącej naprzeciw różnorodnym potrzebom najemców i gości, w tym osób z niepełnosprawnościami, rodziców z dziećmi, seniorów oraz obcokrajowców, którzy nie znają języka polskiego. Budynek uzyskał już certyfikaty WELL Health-Safety Rating i “Obiekt bez barier”. Inwestycja ubiega się także o uzyskanie certyfikatów LEED Core & Shell oraz WELL Core & Shell.

– Kompleks Nowy Rynek w Poznaniu to wyjątkowy projekt. Biura, które buduje Skanska, opierają się na zrównoważonych, innowacyjnych rozwiąza­niach, stanowiących o ich wysokiej jakości oraz dopasowaniu do obec­nych i przyszłych potrzeb najemców i inwestorów. Sprawia to, że doskonale sprawdzają się jako długoterminowe inwestycje oraz bezpieczne i zdrowe przestrzenie dla użytkowników. Klienci doceniają nasze rozwiązania, co potwierdzają ich pozytywne opinie na temat tego projektu. Jest to dla nas źródłem ogromnej satysfakcji – podkreśla Arkadiusz Rudzki, wice­pre­zes ds. wynajmu i sprzedaży w spółce biurowej Skanska w regionie CEE.

 Bardzo się cieszymy z zakupu tak prestiżowego budynku, zlokalizowanego w jednym z największych miast w Polsce. Wchodzimy na nowy rynek z wielkimi możliwościami mówi Kestutis Sasnauskas, CEO Eastnine AB.

Cieszymy się, że tak ważny projekt został doceniony przez firmę Eastnine AB, która zdecydowała się rozpocząć inwestowanie w Europie Środkowo-Wschodniej ze Skanska. Zakup Nowego Rynku D świadczy o gotowości inwestorów do dywersyfikacji portfela w ramach nowych aktywów zlokalizowanych w największych polskich miastach, potwierdzając tym samym, że Polska ma pod tym względem wiele do zaoferowania. W niespokojnych czasach budynki typu core assets, budowane zgodnie z zasadami ESG, są tym, czego inwestorzy poszukują w naszym regionie. Jesteśmy dumni, że Skanska ​​może zaoferować biurowce, które odpowiadają na tę potrzebę – dodaje Adrian Karczewicz, dyrektor ds. transakcji w spółce biurowej Skanska w regionie CEE.

Ze swoją wyjątkową elewacją, mieniącą się odcieniami zieleni, która w górnej części przechodzi w rdzawy róż, Nowy Rynek D łączy współczesną architekturę i nowo­czesne technologie, wpisując się zarazem w zabytkowe sąsiedztwo. Budynek posiada przyjazne użytkownikom rozwiązania, takie jak system wentylacji i regu­lacji temperatury oparty na belkach chłodzących, które zapewniają lepszy komfort cieplny, czystsze powietrze i cichą pracę urządzeń, tym samym wpływając pozytywnie na komfort i samopoczucie korzystających z niego osób.

Nowy Rynek D to jeden z najbardziej zrównoważonych budynków w Poznaniu. Zastosowanie rozwiązań przyjaznych dla klimatu (np. wentylacja wolnoobrotowa, belki chłodzące, oświetlenie LED, system free cooling, system odzysku wody szarej i deszczowej) umożliwia znaczne zmniejszenie zużycia energii i wody. Ponadto chodniki wokół biurowca wykonano ze specjalnego rodzaju betonu, który oczyszcza powietrze ze szkodliwych substancji, takich jak tlenek azotu (NOx) pochodzący ze spalin samochodowych z okolicznych dróg.

W pełni ukończony Nowy Rynek ma tworzyć nowe miejsce spotkań, wypoczynku i rozrywki dla najemców oraz dla lokalnej społeczności. Oferuje w ten sposób wartość dodaną nie tylko dla użytkowników biur, lecz także mieszkańców i odwiedzających miasto.­­ Częścią budynku D jest wewnętrzny dziedziniec. To ważny element przestrzeni biurowej i integralna część kompleksu, która wzbogaca jego charakter i zapewnia nieograniczony dostęp dla osób z zewnątrz.

Spółka biurowa Skanska w Polsce   

Spółka biurowa Skanska w Polsce jest innowacyjnym deweloperem zielonych, ponadczasowych budynków biurowych. Buduje otwarte, tętniące życiem przestrzenie,  w których pracownicy czują się dobrze. Projekty biurowe Skanska są certyfikowane w systemie LEED, WELL Core & Shell, a także WELL Health-Safety Rating. Oprócz tego nowe inwestycje Skanska w Polsce posiadają certyfikat „Obiekt bez Barier”, który dowodzi przystosowania do użytkowania przez osoby z różnymi potrzebami – w tym przez osoby z niepełnosprawnościami czy rodziców z małymi dziećmi. Spółka biurowa Skanska działa w Polsce od 1997 roku. Prowadzi działalność na siedmiu rynkach: w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Krakowie, Katowicach i Trójmieście.    

Zapraszamy do odwiedzenia profili spółki na portalach:     

www.linkedin.com/company/skanska/   

www.facebook.com/Miasta.Biura.Skanska/   

Więcej informacji na stronie internetowej: www.skanska.pl

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Tchibo otworzyło swój pierwszy lokal w Radomiu Biuro prasowe
2024-09-26 | 14:54

Tchibo otworzyło swój pierwszy lokal w Radomiu

Tchibo otworzyło swój pierwszy lokal w Radomiu, zlokalizowany w Galerii Słonecznej (ul. Bolesława Chrobrego 1). Nowa przestrzeń łączy funkcje sklepu i kawiarni z
Nieruchomości Dofinansowanie do wymiany okien, drzwi i fasad w budynkach wielorodzinnych.
2024-09-26 | 14:23

Dofinansowanie do wymiany okien, drzwi i fasad w budynkach wielorodzinnych.

Dofinansowanie do wymiany okien, drzwi i fasad w budynkach wielorodzinnych. Jakie produkty obejmuje? W Unii Europejskiej problem niewłaściwej efektywności energetycznej obiektów
Nieruchomości Linia napędów od Somfy wyposażona w protokół komunikacji Zigbee 3.0
2024-09-26 | 14:00

Linia napędów od Somfy wyposażona w protokół komunikacji Zigbee 3.0

Nowa generacja rozwiązań inteligentnego domu – linia napędów od Somfy wyposażona w protokół komunikacji Zigbee 3.0 Somfy wprowadza na rynek kompleksowe rozwiązanie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

W przyszłym roku spodziewana jest fala inwestycji ze środków UE. Prawo zamówień publicznych wymaga pewnych korekt

W 2025 roku spodziewany jest w Polsce początek boomu inwestycyjnego, związanego głównie z większym niż dotychczas napływem funduszy z KPO i regularnych środków unijnych. Skorzysta na tym przede wszystkim budownictwo, ale pewne obawy budzi przewidywana kumulacja inwestycji, również w kontekście systemu zamówień publicznych. – O ile może prawo zamówień publicznych wymagać pewnych punktowych korekt, o tyle chyba nie ma potrzeby jego gruntownego przemeblowania – ocenia Mariusz Haładyj, prezes Prokuratorii Generalnej RP. Jak wskazuje, niektóre elementy zamówień publicznych wymagają raczej wypracowania praktycznych rozwiązań niż zmian legislacyjnych.

Prawo

Polska prezydencja w Radzie UE będzie szansą na kształtowanie polityki gospodarczej Unii. Przedsiębiorcy mają swoje oczekiwania

Poprawa otoczenia prawnego, uproszczenie regulacji, likwidacja protekcjonizmu w poszczególnych krajach członkowskich wobec innych rynków UE, ale też budowanie otoczenia sprzyjającego rozwojowi innowacji i nowoczesnego rynku technologicznego – to główne postulaty Federacji Przedsiębiorców Polskich wobec nadchodzącej polskiej prezydencji w Radzie UE. Wszystkie te elementy mają wzmocnić konkurencyjność unijnych firm i przemysłu na arenie międzynarodowej, gdzie dziś przegrywają wyścig z USA i Azją.

DlaWas.info

Transport

Sejm pracuje nad nowelizacją ustawy o przetwarzaniu danych pasażera. Linie lotnicze liczą na uniknięcie miliardowych kar

Parlament pracuje nad nowelizacją ustawy o przetwarzaniu danych dotyczących przelotu pasażera. Wymaga tego orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości UE, który orzekł, że niektóre wprowadzone dyrektywą i wdrożone w krajach członkowskich regulacje są zbyt restrykcyjne. Chodzi m.in. o obowiązek przekazywania danych pasażerów na wszystkich lotach wewnątrz UE. Poprawy w polskiej ustawie wymaga także mechanizm nakładania kar na przewoźników za niewywiązanie się z obowiązków. Na razie nad liniami lotniczymi wisi widmo 4 mld zł kar, ale projekt ustawy zawiera propozycję abolicji.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.