Komunikaty PR

SPIE podpisuje umowę przejęcia General Property w Polsce

2023-01-20  |  13:00
Biuro prasowe

Umocnienie pozycji rynkowej w technicznym zarządzaniu obiektami w Polsce

Ratingen, 19 stycznia 2023 r. – SPIE, niezależny europejski lider usług multitechnicznych w obszarach energetyki i przesyłu danych, ogłasza zawarcie umowy przejęcia 100% General Property. Umowa została podpisana z końcem grudnia 2022 r. Dzięki akwizycji General Property, SPIE umacnia swoją pozycję rynkową i staje się liderem rynku technicznego zarządzania obiektami (TechFM) w Polsce.

General Property jest wiodącym graczem na rynku usług technicznego zarządzania obiektami w Polsce. Firma ma siedzibę w Warszawie i świadczy usługi na terenie całego kraju w nieruchomościach klientów. General Property zatrudnia około 500 wysoko wykwalifikowanych pracowników i w 2021 roku wygenerowała przychody w wysokości 24 milionów euro.

Markus Holzke, Dyrektor Generalny SPIE Deutschland & Zentraleuropa: „Cieszymy się, że możemy powitać silny zespół  pracowników General Property. Celem SPIE jest bycie dostawcą pierwszego wyboru w branży TechFM we wszystkich krajach europejskich, w których jesteśmy obecni. Dzięki szerokiej wiedzy specjalistycznej współtworzymy miejsca pracy dostosowane do zasobów technicznych naszych klientów, pomagając im usprawniać ich podstawową działalność. Wspieramy naszych klientów w procesie zwiększania efektywności energetycznej i zrównoważonym rozwoju dla osiągnięcia celów ESG/CSR. Niezmiernie cieszy nas umocnienie naszej pozycji rynkowej i zdobycie pozycji lidera w Polsce. Wspólnie stwórzmy przyjazną dla klimatu i wspomaganą cyfrowo przyszłość”.

Piotr Górnicki, Dyrektor Generalny i współzałożyciel General Property: „Jesteśmy bardzo zadowoleni, że w SPIE znaleźliśmy rzetelnego partnera dla naszych klientów, partnerów biznesowych i naszych pracowników. SPIE jest odnoszącym sukcesy liderem usług multitechnicznych z głęboką wiedzą specjalistyczną w zakresie technicznego zarządzania obiektami. Jesteśmy przekonani, że to bogactwo doświadczeń zaowocuje wieloma korzyściami dla naszych klientów i dalszymi możliwościami rozwoju dla naszych pracowników.”

Zamknięcie transakcji ma nastąpić w lutym 2023 roku i podlega jedynie zatwierdzeniu przez organy antymonopolowe.

 

O SPIE Deutschland & Zentraleuropa 

Jako niezależny europejski lider w usługach multitechnicznych w dziedzinie energii i przesyłu danych, SPIE wraz ze swoimi klientami jest zaangażowana w transformację energetyczną i cyfrową.

SPIE Deutschland & Zentraleuropa, spółka zależna Grupy SPIE, jest wiodącym dostawcą usług multitechnicznych dla budynków i infrastruktury w Niemczech, Austrii, Polsce, Czechach, Słowacji i na Węgrzech. Zakres usług obejmuje techniczną obsługę obiektów, rozwiązania zwiększające efektywność energetyczną oraz usługi w zakresie przesyłu i dystrybucji energii. Kompetencje SPIE obejmują również obszar systemów: elektrycznych, bezpieczeństwa, HVAC oraz technologii informacyjno-komunikacyjnych.

 

SPIE Deutschland & Zentraleuropa zatrudnia około 17 000 pracowników w ponad 200 lokalizacjach.

 Z około 48 000 pracowników i silną lokalną obecnością, Grupa SPIE osiągnęła w 2021 r. skonsolidowane przychody w wysokości 6,97 mld euro i skonsolidowany EBITA w wysokości 427 mln euro. 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór Biuro prasowe
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie
Nieruchomości Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
2025-02-21 | 11:50

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?

Inwestowanie w nieruchomości to budowanie majątku na pokolenia, dlatego od zawsze jest ono postrzegane jako pewna i dochodowa forma lokowania kapitału. Nie od dziś wiadomo, że
Nieruchomości Rośnie przekonanie, że ceny nieruchomości mogą spadać. Przynajmniej te ofertowe
2025-01-30 | 06:00

Rośnie przekonanie, że ceny nieruchomości mogą spadać. Przynajmniej te ofertowe

Obniżki cen ofertowych mieszkań w najbliższych miesiącach prognozuje 58 proc. przedstawicieli biur nieruchomości. W przypadku domów w taki scenariusz wierzy prawie 50 proc.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Coraz mniej kredytów bankowych płynie do polskiej gospodarki. Przed sektorem duże wyzwania związane z finansowaniem strategicznych projektów

Polskie przedsiębiorstwa w coraz mniejszym stopniu finansują się kredytem bankowym, zwłaszcza w porównaniu z rosnącym PKB. Powoduje to wysoką nadpłynność sektora bankowego. Deregulacja mogłaby pomóc w skróceniu drogi firm do finansowania bankowego, zwłaszcza że Polskę czekają ogromne wydatki na transformację energetyczną i obronność. Sektor ma bardzo dobre wyniki finansowe, co powoduje, że politycy patrzą w stronę jego zysków. Ryzyko prawne, jakim wciąż są kredyty frankowe, pociąga za sobą brak zainteresowania ze strony zagranicznych inwestorów.

Firma

Bezrobocie może zacząć rosnąć. Ochłodzenie odczuwane szczególnie w branży budowlanej i automotive

W Polsce od kilku lat stopa bezrobocia utrzymuje się poniżej 6 proc., a według metodologii unijnej jest o połowę niższa i jedna z najniższych w Unii. Pracownicy przywykli już, że sytuacja na rynku pracy jest dla nich korzystna. Jednak zaczynają się pojawiać pierwsze niepokojące sygnały zwiastujące możliwą zmianę trendu. Część branż ucierpiała np. z powodu spowolnienia w Niemczech, inne rozważają wybór innej niż Polska lokalizacji ze względu na wysokie koszty pracy czy energii. Na razie ogromnym wyzwaniem pozostaje aktywizacja osób biernych zawodowo.

Ochrona środowiska

Rozwój sztucznej inteligencji drastycznie zwiększa zapotrzebowanie na energię. Rozwiązaniem są zrównoważone centra danych

Centra danych to jeden z dynamicznie rozwijających się, ale przy tym energochłonnych sektorów gospodarki. Prognozy PMR wskazują, że do 2030 roku operatorzy w Polsce będą dysponować centrami danych o mocy przekraczającej 500 MW, co oznacza, że wzrośnie ona ponad trzykrotnie względem 2024 roku. Przyspieszona cyfryzacja i dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji sprawiają, że w ciągu kilku następnych lat zużycie energii elektrycznej w centrach danych tylko w Europie wzrośnie o 66 proc. Dlatego coraz więcej firm sięga po zrównoważone rozwiązania i energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.