SPIE podpisuje umowę przejęcia General Property w Polsce
Umocnienie pozycji rynkowej w technicznym zarządzaniu obiektami w Polsce
Ratingen, 19 stycznia 2023 r. – SPIE, niezależny europejski lider usług multitechnicznych w obszarach energetyki i przesyłu danych, ogłasza zawarcie umowy przejęcia 100% General Property. Umowa została podpisana z końcem grudnia 2022 r. Dzięki akwizycji General Property, SPIE umacnia swoją pozycję rynkową i staje się liderem rynku technicznego zarządzania obiektami (TechFM) w Polsce.
General Property jest wiodącym graczem na rynku usług technicznego zarządzania obiektami w Polsce. Firma ma siedzibę w Warszawie i świadczy usługi na terenie całego kraju w nieruchomościach klientów. General Property zatrudnia około 500 wysoko wykwalifikowanych pracowników i w 2021 roku wygenerowała przychody w wysokości 24 milionów euro.
Markus Holzke, Dyrektor Generalny SPIE Deutschland & Zentraleuropa: „Cieszymy się, że możemy powitać silny zespół pracowników General Property. Celem SPIE jest bycie dostawcą pierwszego wyboru w branży TechFM we wszystkich krajach europejskich, w których jesteśmy obecni. Dzięki szerokiej wiedzy specjalistycznej współtworzymy miejsca pracy dostosowane do zasobów technicznych naszych klientów, pomagając im usprawniać ich podstawową działalność. Wspieramy naszych klientów w procesie zwiększania efektywności energetycznej i zrównoważonym rozwoju dla osiągnięcia celów ESG/CSR. Niezmiernie cieszy nas umocnienie naszej pozycji rynkowej i zdobycie pozycji lidera w Polsce. Wspólnie stwórzmy przyjazną dla klimatu i wspomaganą cyfrowo przyszłość”.
Piotr Górnicki, Dyrektor Generalny i współzałożyciel General Property: „Jesteśmy bardzo zadowoleni, że w SPIE znaleźliśmy rzetelnego partnera dla naszych klientów, partnerów biznesowych i naszych pracowników. SPIE jest odnoszącym sukcesy liderem usług multitechnicznych z głęboką wiedzą specjalistyczną w zakresie technicznego zarządzania obiektami. Jesteśmy przekonani, że to bogactwo doświadczeń zaowocuje wieloma korzyściami dla naszych klientów i dalszymi możliwościami rozwoju dla naszych pracowników.”
Zamknięcie transakcji ma nastąpić w lutym 2023 roku i podlega jedynie zatwierdzeniu przez organy antymonopolowe.
O SPIE Deutschland & Zentraleuropa
Jako niezależny europejski lider w usługach multitechnicznych w dziedzinie energii i przesyłu danych, SPIE wraz ze swoimi klientami jest zaangażowana w transformację energetyczną i cyfrową.
SPIE Deutschland & Zentraleuropa, spółka zależna Grupy SPIE, jest wiodącym dostawcą usług multitechnicznych dla budynków i infrastruktury w Niemczech, Austrii, Polsce, Czechach, Słowacji i na Węgrzech. Zakres usług obejmuje techniczną obsługę obiektów, rozwiązania zwiększające efektywność energetyczną oraz usługi w zakresie przesyłu i dystrybucji energii. Kompetencje SPIE obejmują również obszar systemów: elektrycznych, bezpieczeństwa, HVAC oraz technologii informacyjno-komunikacyjnych.
SPIE Deutschland & Zentraleuropa zatrudnia około 17 000 pracowników w ponad 200 lokalizacjach.
Z około 48 000 pracowników i silną lokalną obecnością, Grupa SPIE osiągnęła w 2021 r. skonsolidowane przychody w wysokości 6,97 mld euro i skonsolidowany EBITA w wysokości 427 mln euro.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Jednorazowe opakowania z plastiku mają do 2030 roku zniknąć z lokali gastronomicznych. Przekonanie klientów do pojemników wielorazowych może być wyzwaniem
Unijne przepisy zobowiązują firmy z branży HoReCa do ograniczenia w perspektywie 2030 roku jednorazowych opakowań z tworzyw sztucznych i zastąpienia choć części z nich opakowaniami wielorazowymi. Choć wielu Europejczyków pozytywnie odnosi się do oferowania opakowań wielorazowych przez lokale gastronomiczne, zaangażowanie użytkowników w zwrot pojemników może się okazać wyzwaniem.
Handel
Zbliża się szczyt UE–Chiny. Głównym tematem spotkania będzie polityka handlowa, w tym cła

Unia Europejska i Chiny odpowiadają łącznie za niemal 30 proc. światowego handlu, ale Europa wciąż ma ogromny deficyt handlowy w wymianie z Państwem Środka. Ostatnio relacje między Pekinem a Brukselą były pełne napięć, choćby w kwestii europejskich ceł na elektryki, chińskich ograniczeń eksportu metali ziem rzadkich, czy braku równowagi w dostępie do rynków. Szczyt UE–Chiny odbędzie się ponad półtora roku po poprzednim.
Polityka
Dane statystyczne pomogą przyspieszyć rozwój turystyki. Posłużą również do promocji turystycznej Polski

Główny Urząd Statystyczny we współpracy z resortem turystyki buduje nowoczesny portal analityczny Turystyka+. To interaktywne narzędzie, które umożliwia śledzenie zmian i porównywanie danych. Celem projektu jest wsparcie rozwoju turystyki na wielu poziomach – nie tylko krajowym, ale również lokalnym i regionalnym. Ma on być pomocny zarówno w podejmowaniu decyzji politycznych dotyczących infrastruktury turystycznej, jak i dla przedsiębiorców, co ma się przełożyć na rozwój sektora i gospodarki.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.