SRDK Studio Projekt członkiem wspierającym Polskiego Związku Firm Deweloperskich

Publicon
plac Grunwaldzki 23
50-365 Wrocław
p.kozlowska|publicon.pl| |p.kozlowska|publicon.pl
600 968 951
https://publicon.pl
Firma SRDK Studio Projekt została oficjalnie członkiem wspierającym PZFD. Decyzja ta jest sformalizowaniem wieloletniej współpracy obu stron na rzecz rozwoju branży deweloperskiej i podnoszenia standardów w kształtowaniu przestrzeni miejskich w Polsce.
SRDK to autorskie studio projektowe założone przez Dorotę i Kazimierza Środków. Właściciele i główni architekci to zarazem współtwórcy firmy deweloperskiej Archicom. Zespół SRDK dysponuje wiedzą popartą wieloletnim doświadczeniem deweloperskim i projektowym. SRDK Studio może pochwalić się realizacją ponad 150 projektów w całej Polsce. Najnowsze realizacje pracowni to m.in. biurowiec City Forum, osiedle społeczne Olimpia Port czy zrewitalizowane Browary Wrocławskie.
Dorota Jarodzka-Śródka, architekt i prezes pracowni, współpracuje z PZFD od momentu powstania związku, a od ponad 10 lat pełni funkcję Przewodniczącej Rady. – Jako członek wspierający PZFD będziemy angażować się w prace legislacyjne oraz tematy techniczne dotyczących zarówno projektów, jak i procesu inwestycyjnego. Nasze doświadczenie w projektowaniu i realizacji inwestycji przekłada się na praktyczną wiedzę i dokładną znajomość obu branż – projektowej oraz deweloperskiej, co stanowi wartość dodaną dla projektów i inicjatyw podejmowanych przez związek – komentuje Dorota Jarodzka-Śródka.
Polski Związek Firm Deweloperskich jest największą i najbardziej wpływową organizacją branży deweloperskiej. Zrzesza około 300 firm z całego kraju, reprezentując cały przekrój rynku – zarówno małe firmy rodzinne, jak i międzynarodowe korporacje, obejmując rynek mieszkaniowy i komercyjny. Tworzy skuteczną platformę do komunikacji oraz wymiany wiedzy, doświadczeń oraz opinii, a także aktywnie uczestniczy w procesach mających wpływ na branżę i rynek nieruchomości, m.in. na polu legislacyjnym.
- Za każdym razem, gdy do Polskiego Związku Firm Deweloperskich dołącza nowa firma jest to powód do dumy. Firmy wspierające PZFD odgrywają w związku szczególną rolę w realizacji procesu deweloperskiego. Cieszymy się, że pracownia z takim dorobkiem będzie się dzielić swoim doświadczeniem i wiedzą z firmami zrzeszonymi w PZFD - mówi Grzegorz Kiełpsz, prezes PZFD.
PZFD współpracuje stale z organami administracji państwowej i samorządowej, organizacjami eksperckimi, prawnikami, finansistami, architektami, urbanistami oraz szeroko pojętym biznesem.

Łotewski producent wysokiej jakości domów prefabrykowanych wchodzi na polski rynek

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

60 proc. młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE. Chcą mieć udział w kształtowaniu jej polityk
Tegoroczny Eurobarometr wskazuje, że sześciu na 10 młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE i uważa, że ich kraje korzystają z obecności w Unii. Doceniają przede wszystkim swobodę podróżowania bez granic i paszportów. Jednocześnie deklarują chęć większego wpływu na kierunek, w którym rozwijana jest wspólnota, i wskazują na nowe wyzwania, przed którymi stoi ich pokolenie i którymi UE powinna się zająć.
Konsument
Branża pomp ciepła w Polsce odczuwa konsekwencje dezinformacji. Krążące mity zniechęcają do tej technologii

Przedstawiciele branży pomp ciepła biją na alarm: mity i dezinformacja krążące w przestrzeni publicznej, brak wystarczającego wsparcia informacyjnego rządu i nieprawidłowości w działalności nieuczciwych firm w poprzedniej edycji programu Czyste Powietrze – to główne przyczyny pogorszenia wizerunku tej technologii. Branża walczy z dezinformacją i stara się wzmacniać świadomość społeczną w zakresie ekologicznych i ekonomicznych korzyści z instalacji pomp ciepła. Jednocześnie podkreśla potrzebę kompleksowych działań ze wsparciem rządu.
Handel
W UE trwa dyskusja o większej kontroli przesyłek e-commerce o wartości poniżej 150 euro. Zwolnienie z cła jest nadużywane

Do Europy w ubiegłym roku trafiło ok. 4,5 mld przesyłek e-commerce o niskiej wartości, czyli poniżej progu 150 euro, który zwalnia z cła. To dwa razy więcej niż w 2023 roku. W 65 proc. przypadków wartość przesyłki jest zaniżana właśnie z uwagi na politykę celną, co zdaniem instytucji unijnych jest naruszeniem uczciwej konkurencji. W dodatku wiele z tych produktów nie spełnia norm bezpieczeństwa czy norm środowiskowych wymaganych w Europie. Dlatego trwa dyskusja nad tym, jak zwiększyć kontrolę nad wpływającymi z zagranicy paczkami.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.