Stan surowy inwestycji CENTRAL HOUSE zakończony
7 kwietnia br. odbyła się uroczystość zawieszenia Wiechy, tym samym został osiągnięty stan surowy projektu CENTRAL HOUSE przy ul. Domaniewskiej w Warszawie. To pierwsza inwestycja dewelopera, która zostanie zrealizowana zgodnie z Nową Polityką Jakości - z licznymi udogodnieniami dla mieszkańców jak ogród na dachu, dwa wewnętrze zielone dziedzińces, strefa lokatora z częścią relaksacyjną, siłownią, sauną czy wypożyczalnia rowerów i pojazdów elektrycznych. Inwestycja jest największą realizowaną w jednym etapie przez OKAM.
- Ogromnie cieszymy się z zakończenia tego ważnego etapu inwestycji na warszawskim Mokotowie, które potwierdzone zostało zawieszeniem tradycyjnej wiechy. CENTRAL HOUSE to nasz największy projekt realizowany finalnie w ramach wyłącznie jednego etapu. Cieszy się on ogromnym zainteresowaniem ze strony klientów, przede wszystkim z uwagi na swoje wyjątkowe atuty - to nie będzie zwyczajne miejsce do mieszkania, tylko wyjątkowa przestrzeń do życia w fantastycznie skomunikowanej części Mokotowa. - podkreśla Marcin Michalec, CEO OKAM Capital.
Na projekt składać się będzie blisko 480 mieszkań - od 1 do 5 pokoi i metrażu między 26 a 114 mkw - a także lokale usługowe. To pierwszy projekt dewelopera, w którym nowoczesne udogodnienia w zgodzie z proekologiczną polityką OKAM zostaną wprowadzone w ramach Nowej Polityki Jakości OKAM. Wśród rozwiązań proekologicznych w CENTRAL HOUSE znajdzie się wypożyczalnia rowerów i pojazdów elektrycznych, oczyszczacze powietrza w każdym mieszkaniu czy zainstalowane na budynkach panele fotowoltaiczne. Mieszkańcy do dyspozycji będę mieć szereg udogodnień, które pozwolą im na relaks, spotkania towarzyskie czy aktywność fizyczną. Projekt zakłada stworzenie strefy mieszkańca, na którą składać się będzie m.in. sauna czy siłownia, tarasu na dachu, a także zewnętrznej strefy relaksu na obu dziedzińcach. Dla rodzin z dziećmi przewidziano dodatkowo plac zabaw. Na terenie obiektu znajdą się również lokale pod restaurację, sklep spożywczy a także przestrzeń pod paczkomat.
Inwestycja zlokalizowana jest w centralnej części warszawskiego Służewca Przemysłowego, przy ul. Domaniewskiej. Powierzchnia użytkowa mieszkań porównywalna jest z trzema boiskami piłkarskimi, a powierzchnia całkowita aż z siedmioma. Budowa CENTRAL HOUSE rozpoczęła się na początku listopada 2020 r. Oddanie do użytkowania mieszkań i pierwsze odbiory planowane są na przełom 2022 i 2023 roku. Obecnie, po uzyskaniu stanu surowego, kontynuowane będą prace wykończeniowe wewnątrz budynków. Generalnym wykonawcą inwestycji jest FineTech Construction.
- Robimy wszystko, aby pomimo trudności związanych z pandemią, aktualną sytuacją gospodarczą i wojną u naszego wschodniego sąsiada, zrealizować inwestycję jeszcze w tym roku. Jeśli tego dokonamy, będzie to nasz niebywały sukces, zakończenie tak dużego projektu w 2 lata od jego rozpoczęcia to z pewnością ogromne przedsięwzięcie. - dodaje Marcin Michalec.
Więcej informacji o inwestycji na: https://www.central-house.pl/

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Negocjacje między UE i USA w sprawie ceł trwają. Przełom możliwy podczas czerwcowej wizyty Trumpa w Europie
Czas, jaki Donald Trump zostawił krajom obłożonym cłami na negocjacje, zbliża się do półmetka. Umowę podpisała Wielka Brytania, ogłoszono również porozumienie z Chinami. Unia Europejska, która jest czwartym partnerem handlowym USA, do niedawna zdawała się nie czynić żadnych postępów w rozmowach. Jednak negocjacje trwają. Zdaniem europosła Michała Szczerby z PO stanowisko Unii powinno być twarde, a przede wszystkim jednomyślne. Okazją do rozmów może być wizyta Trumpa na czerwcowym szczycie NATO w Hadze.
Przemysł
Unijne programy szansą dla polskiego przemysłu zbrojeniowego. Wkrótce uruchomione będzie 150 mld euro na niskooprocentowane pożyczki

Prace nad uruchomieniem instrumentu pożyczkowego SAFE są na ostatniej prostej. Jak poinformował MON, po wielu tygodniach negocjacji został on przyjęty przez stałych przedstawicieli państw członkowskich przy UE. Wdrożenie SAFE oznacza uruchomienie 150 mld euro niskooprocentowanych pożyczek na finansowanie inwestycji państw członkowskich w obronność. Wysiłki krajowe i unijne koncentrują się teraz na zwiększaniu potencjału europejskiego przemysłu obronnego i budowaniu zdolności obrony i odstraszania.
Konsument
Roboty w służbie środowisku. Ograniczanie ilości odpadów możliwe dzięki automatyzacji

Sztuczna inteligencja i robotyka już dziś pomagają firmom ograniczać swój wpływ na środowisko. Korzyści z inwestycji w zaawansowaną automatyzację odczuwają także konsumenci. Przykładem może być automatyczny system pakowania wdrażany przez Amazon. Robot dostosowujący każdorazowo rozmiar papierowego opakowania do danego produktu pozwolił już zaoszczędzić 3 mln t materiału opakowaniowego, co oznacza dla kupujących mniej materiałów do utylizacji i prostszy recykling.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.