STB Budownictwo z nowymi menadżerami

Elwira Jastrzębska
Communicatio PR
Pl. Konesera 10a
03-736 Warszawa
elwira|communicatiopr.com| |elwira|communicatiopr.com
501731234
https://www.linkedin.com/company/27242958/admin/
Należąca do Grupy STB spółka STB Budownictwo chce powalczyć o nowe obszary rynku budowlanego. Spółka w ostatnich miesiącach konsekwentnie wzmacnia zespół. Nowi menagerowie wnoszą do organizacji nie tylko wieloletnie doświadczenia w realizacji bardzo różnorodnych inwestycji, ale przede wszystkim kompetencje, które pozwolą na jeszcze lepsze zarządzanie projektami prowadzonymi przez zespół STB.
W październiku zespół STB Budownictwo został wzmocniony przez Andrzeja Marczewskiego, który objął stanowisko Dyrektora Operacyjnego Generalnego Wykonawstwa. W swojej inżynierskiej i menadżerskiej karierze pracował on m.in. dla takich marek jak Budimex, Exbud, Mostostal czy Bilfinger-Berger.
Przeszedł wszystkie etapy kariery zawodowej w budownictwie, począwszy od inżyniera budowy do prezesa zarządu czołowych spółek włącznie. Organizował i nadzorował jako inwestor zastępczy kluczowe inwestycje Warszawy - Trasę̨ Siekierkowską, Most Świętokrzyski, tunel pod Wisłostradą, a także most w Płocku i wiele innych projektów infrastrukturalnych.
Z kolei dyrektorem Działu Zarządzania Projektami STB Budownictwo został
w lipcu Jacek Jerzy Kowalski. To chodząca encyklopedia wiedzy i doświadczeń nt. prowadzenia projektów z zakresu budownictwa infrastrukturalnego i kubaturowego. Doradca zarządów oraz prezes zarządu firm w branży infrastruktury.
W swojej karierze odpowiadał za wysokobudżetowe inwestycje w takich firmach jak Budimex, Feroco, Hydrobudowa 9, NCC Polska, Strabag. Zbudował II Odcinek Autostrady A2 o wartości 4,036 mld. PLN, uzyskując komplet pozwoleń́ na użytkowanie i oddając go do ruchu 6 miesięcy przed planowanym terminem ostatecznego ukończenia. Uzyskał pierwszy w Polsce „Platynowy” Certyfikat Systemu DGNB dla budowanej fabryki w Tczewie.
Nowe osoby w strukturze STB to istotne wzmocnienie naszego zespołu. Pod szyldem STB Budownictwo działamy od 2012 roku, ale nasza spółka jest kontynuatorem podmiotów, które swoje doświadczenie w budownictwie zdobywały od początku lat 90. Na przestrzeni lat wypracowaliśmy sobie solidne fundamenty funkcjonowania, na których budujemy nasze relacje biznesowe. Teraz czas na kolejny krok, w którym skupiamy się na rozwoju strategicznych obszarów i konsekwentnej realizacji naszych celów. Pozwoli nam to na wejście w nowe, bardziej zaawansowane projekty i oferowanie partnerom biznesowym usług opartych na wysokiej efektywności, optymalizacji rozwiązań technicznych, materiałowych i ekonomicznych – podsumowuje Jarosław Przybyszewski, prezes Grupy STB.

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?

Rośnie przekonanie, że ceny nieruchomości mogą spadać. Przynajmniej te ofertowe

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Niepewność gospodarcza rosnącym zagrożeniem dla firm. Sytuację pogarszają zawirowania w światowym handlu
Wojna handlowa i trudna sytuacja geopolityczna stanowią zagrożenie dla funkcjonowania firm. Niepewność sytuacji gospodarczej to obok wysokich kosztów pracowniczych najczęściej wskazywana bariera utrudniająca działalność. 60 proc. właścicieli i zarządzających firmami w Polsce uważa ją za największe zagrożenie. – Kryzysy są tyleż szokiem dla systemu, co szansą. Jeśli wykorzystamy nowo tworzące się sytuacje, mamy szansę wyjść wzmocnieni – ocenia Małgorzata Mroczkowska-Horne, dyrektor generalna Konfederacji Lewiatan.
Transport
Ataki cybernetyczne na kolej stają się coraz częstsze. Hakerzy zwykle chcą doprowadzić do paraliżu

W pierwszym kwartale tego roku hakerzy zaatakowali systemy sprzedaży biletów w polskiej i ukraińskiej kolei. Zagrożenia wiążą się jednak również z atakami na systemy zasilania i zarządzania ruchem. Wszystkie tego typu zdarzenia mają jeden cel – mniejszy lub większy paraliż transportu kolejowego, co w obecnej sytuacji geopolitycznej przekłada się na bezpieczeństwo strategiczne. W wielu przypadkach wciąż najsłabszym ogniwem jest człowiek – albo dlatego, że nienależycie chroni hasła i dostęp do urządzeń, albo dlatego, że nadane mu uprawnienia są nieadekwatnie szerokie w stosunku do realnych potrzeb.
Edukacja
Polska nauka potrzebuje różnych źródeł finansowania. Trwają rozmowy o zmianach w systemie

– Finansowanie polskiej nauki wymaga zmian, ale do tego potrzeba politycznej woli i odwagi – ocenia prof. dr hab. Grzegorz Mazurek, rektor Akademii Leona Koźmińskiego. Wśród propozycji wymienia stworzenie systemu zachęt dla biznesu do inwestowania w naukę i edukację, wyznaczenie strategicznych obszarów badań, na które będą trafiały fundusze, czy rozliczanie instytucji naukowych z wykorzystania publicznych pieniędzy. W ramach cyklu „Porozmawiajmy o polskiej nauce” MNiSW w ostatnich miesiącach prowadzi konsultacje ze środowiskiem akademickim i badawczym na temat stojących przed sektorem wyzwań i możliwych do wdrożenia rozwiązań, nie tylko dotyczących finansowania.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.