Komunikaty PR

Sztuka wpisana w inwestycję

2023-12-11  |  13:00
Biuro prasowe

Zamek Królewski na Wawelu, Kościół Mariacki, Bulwary Wiślane, Planty, Kazimierz – w takim otoczeniu, w sercu historycznego Krakowa, wybudowano luksusową inwestycję Libra Residence, która tętni sztuką w każdym detalu. Swoją cegiełkę do tego projektu dołożył także wybitny artysta, profesor krakowskiej ASP, Jan Tutaj. 

Sztuka to nieodłączny element kamienicy Libra Residence, która znajduje się w ścisłym centrum zabytkowego Krakowa. Choć dzieli ją zaledwie 500 metrów od Rynku Głównego, Sukiennic i Kościoła Mariackiego, to stanowi ona także oazę spokoju. Połączenie to udało się osiągnąć dzięki patio z ogrodem, gdzie można zrelaksować się w otoczeniu zieleni. 

Historyczne sąsiedztwo

Niezwykłym atutem kamienicy jest jej zacne sąsiedztwo, w dużej mierze są to zabytki, wśród których znajduje się jeden z najbardziej rozpoznawalnych budynków w Krakowie – gmach Pocztowej Kasy Oszczędności, zaprojektowany przez Adolfa Szyszko-Bohusza. Niedaleko znajduje się również Pałac Pareńskich, w którym bywali m.in.: Adam Asnyk, Włodzimierz Tetmajer, Lucjan Rydel, Stanisław Wyspiański czy też Tadeusz Boy-Żeleński. 

Hołd dla epoki międzywojennej 

Libra Residence została zintegrowana z elementami XIX. wiecznej kamienicy zlokalizowanej przy ulicy Bonerowskiej. To swego rodzaju „Crème de la Crème Krakowa”.  – Od początku przyświecała nam myśl stworzenia wielkomiejskiej kamienicy odnoszącej się do najlepszych tradycji mieszczańskich budynków, Wiednia, Lwowa i Krakowa z przełomu wieków – mówi Tomasz Fudali, architekt z Architektura & Consulting. 

To swego rodzaju hołd oddany epoce międzywojennej. W tejże stylistyce utrzymano również część budynku, znajdującą się przy ulicy Librowszczyzny. – Cała fasada od ulicy Librowszczyzny i Bonerowskiej została wykonano z piaskowca Broniów, który swoją kolorystyką koresponduje z sąsiednim budynkiem banku stworzonego przez Adolfa Szyszko-Bohusza – mówi Tomasz Fudali. I dodaje: Libra Residence poprzez swoje rozrzeźbienie i wprowadzenie detalu wpisuje się w kontekst miejsca otoczonego kamienicami z przełomu wieków. 

I to co istotne, kamienica powstawała zgodnie z wytycznymi Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. 

Sztuka sercem projektu

Wnętrza inwestycji nawiązują do dziedzictwa modernistycznego Krakowa i są spójne z całą kamienicą – Inspirację czerpaliśmy z 20-lecia międzywojennego. Osiągnęliśmy to między innymi dzięki zastosowaniu ceramicznych kafli, elementów ryflowań nawiązujących do obramowań okiennych charakterystycznych dla tego okresu czy też geometrycznych form lamp. Klatka schodowa od ulicy Bonerowskiej została zaprojektowania w nawiązaniu do wersji pierwotnej, użyliśmy dwukolorowego lastrykonu, została zachowana oryginalna balustrada – opowiada Małgorzata Jezierska, projektantka wnętrz z db GROUP. 

Nie da się ukryć, że kamienica Libra Residence tętni sztuką. Doskonale obrazuje to patio, ogród, strefy komunikacji, które zostały wzbogacone rzeźbami wybitnego artysty, profesora krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, Jana Tutaja. Wnętrza rezydencji uzupełnione są płaskorzeźbami jego autorstwa, ukazujące żywioły w sposób subtelny i wyrafinowany, co podkreśla niepowtarzalność całej przestrzeni. – Przesłaniem nadrzędnym jest przede wszystkim zadbanie o indywidualny charakter budynku, o jego wysokie walory estetyczno-artystyczne – mówi Jan Tutaj.

Połączenie historii z nowoczesnością

Choć budynek robi ukłon w stronę historii, to trzeba zaznaczyć, że został wyposażony w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, a także w udogodnienia na miarę luksusowych apartamentów. Libra Residence posiada, m.in.: strefę relaksu z sauną, pokój masażu, Concierge, podziemny garaż, przestrzeń do ładowania samochodów elektrycznych, czy też system inteligentnego domu Smart Home. 

W budynku zlokalizowane są ekskluzywne apartamenty o powierzchni od 35 mkw do ponad 230 mkw, z możliwością łączenia sąsiadujących lokali w jedną całość. 

Zakończenie inwestycji nastąpi w czerwcu 2024 roku. 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni
Nieruchomości Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
2024-12-30 | 15:00

Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?

Kraków nieustannie buduje swoją pozycję na rynku mieszkaniowym. Rosnące inwestycje, turystyczny urok i zwiększająca się liczba mieszkańców sprawiają, że zapotrzebowanie na
Nieruchomości Deweloperzy nie nadążają za popytem
2024-12-30 | 15:00

Deweloperzy nie nadążają za popytem

Mieszkania drożeją, a nowych powstaje rekordowo mało. W 2023 roku deweloperzy rozpoczęli budowę 114,5 tys. lokali – to najmniej od sześciu lat. Ceny za mkw. w Warszawie zdążyły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Wsparcie dla oszczędzających na wkład własny zamiast dla kredytobiorców. Eksperci proponują inne podejście do rządowych programów mieszkaniowych

Gigantyczne zainteresowanie Bezpiecznym Kredytem 2 proc., wprowadzonym przez poprzedni rząd w 2023 roku, wywindowało ceny mieszkań. Po roku obietnic związanych z wprowadzeniem zapowiadanego w kampanii wyborczej Kredytu na Start 0 proc. obecny rząd wycofał się z planów uruchomienia projektu, zapowiada jednak przedstawienie nowych rozwiązań. Zdaniem dr. Jacka Furgi z Centrum Procesów Bankowych i Informacji powinny one wspierać budowanie potencjału finansowego przyszłych kredytobiorców, zamiast zachęcać do sięgania po kredyt.

Transport

Obawy o serwis mogą zniechęcać do zakupu samochodów elektrycznych. W Polsce brakuje wyspecjalizowanych w tym warsztatów

Obawy o serwis i jego koszty sprawiają, że część osób odkłada zakup bezemisyjnego pojazdu na później. Wskazuje na to co 11. Polak – wynika z Barometru Nowej Mobilności. – Serwis samochodów elektrycznych w kontekście cen nie różni się aż tak bardzo od samochodu spalinowego, a jest nawet tańszy – ocenia Bartosz Jeziorański, założyciel i dyrektor generalny EV Repair.

Handel

Sztuczna inteligencja zmienia e-handel. Będzie wygodniej dla konsumentów, ale też sporo zagrożeń

W ciągu siedmiu lat wartość rynku związanego z wykorzystaniem sztucznej inteligencji w handlu elektronicznym wzrośnie ponad dwuipółkrotnie – do ponad 22 mld dol. Przedsiębiorcy widzą w niej duży potencjał marketingowy. Z punktu widzenia konsumentów obecność AI na platformach sprzedażowych to szansa na oszczędzenie czasu przy wyszukiwaniu produktów i możliwość otrzymywania spersonalizowanych ofert. To jednak również duże ryzyka – zwiększone ryzyko narażenia na manipulację i deepfake, a także obawa o bezpieczeństwo danych osobowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.