Komunikaty PR

Targi Mieszkań i Domów w Poznaniu: wysoka frekwencja i optymizm na rynku

2023-03-21  |  09:00

Odbudowa popytu na rynku mieszkaniowym to jeszcze długa droga. Zależy ona od wielu czynników. Trzeba jednak przyznać, że zatrzymanie cyklu podwyżek stóp procentowych, złagodzenie przez Komisje Nadzoru Finansowego kryteriów przy liczeniu zdolności kredytowej oraz zapowiedź rządowego programu Pierwsze Mieszkanie dało trochę optymizmu na rynku. Zarówno wśród deweloperów jak ich potencjalnych klientów. – Widać, że nastroje na rynku mieszkaniowym poprawiły się. Wyraźnie wzrosła też aktywność osób poszukujących mieszkania czy domu. Pokazała to frekwencja zarówno tu w Poznaniu jak i w inny miastach, gdzie organizowaliśmy targi. - wskazuje Grzegorz Zieliński, dyrektor Targów Mieszkań i Domów z firmy Nowy Adres. Podczas wydarzenia swoją ofertę prezentowało kilkudziesięciu wystawców, w tym oczywiście deweloperzy, a wśród nich m.in. Agencja Inwestycyjna, art.Locum, Colian Developer, EBF Development, Grupa Inwest, Nickel Development, Novaform Polska, UWI Inwestycje i VINCI Immobilier. Wśród ciekawych propozycji targowych warto wskazać projekt Junique od dewelopera art.Locum. Na poznańskim Grunwaldzie, powstanie kompleksowe osiedle mieszkaniowe, z usługami oraz przedszkolem. W ramach I etapu realizowany jest budynek wielorodzinny z 79 mieszkaniami o powierzchni od 33 do 88 mkw. Klientów na pewno ucieszył duży wybór lokali 2-pokojowych. Bogatą propozycję gotowych do odbioru lokali przedstawiła Grupa Inwest. Na Naramowicach powstał projekt Horyzont Naramowice, gdzie dostępnych jest jeszcze 21 mieszkań o metrażu od 56 do 72 mkw. Z kolei na Ratajach, przy ulicy Niemena 6 deweloper zakończył niedawno realizację II etapu projektu Nova Łacina. Powstał budynek wielorodzinny ze 236 mieszkaniami, a w ofercie pozostało jeszcze 55 mieszkań o powierzchni od 30 do 71 mkw.

 

Swoją ofertę przedstawiła również zielonogórska spółka EBF Development. – Potencjalnym klientom prezentowaliśmy dwa projekty budynków wielorodzinnych - Apartamenty Bergera na poznańskiej Wildzie oraz budynek nr 10 w ramach stale rozbudowywanej inwestycji Reduta Nowe Podolany. Pierwszy z nich będzie gotowy już w tym roku. – mówi Agata Nowaczyk z poznańskiego biura sprzedaży EBF Development. Również w tym roku zakończy się realizacja projektu Rynek Wschodni. Inwestor, Quadro Development przedstawił gościom targowym ostatnie wolne lokale, a wśród nich 2 specjalnie przygotowane dla klientów inwestycyjnych. Przy powierzchni 100 mkw., apartament taki składa się z 4 pokoi z osobnymi łazienkami i kuchniami.

Jak na każdych targach mieszkaniowych, nie brakowało stoisk doradców kredytowych i banków, jak również możliwości zdobycia konkretnej wiedzy. W salach seminaryjnych Strefa Zakupu i Strefa Finansów odbyły się liczne prelekcje. W pierwszej z nich wykład poprowadzili m.in. eksperci z Poznańskiego Oddziału Polskiego Związku Firm Deweloperskich, który jednocześnie był partnerem strategicznym targów. – Nasi specjaliści, w przystępny sposób podpowiadali jak bezpiecznie kupić mieszkanie. Trzeba pamiętać, że współpraca z deweloperem zapewnia szereg obowiązków, jakie ma on do spełnienia wobec kupujących. Podstawą powierzenia inwestorowi naszych oszczędności powinna być pewność, że jest on rzetelny, bezpieczny i należycie będzie zarządzał naszymi środkami – mówi Andrzej Marszałek, Prezes Zarządu Oddziału Poznańskiego PZFD. Tegoroczna edycja Targów Mieszkań i Domów była także miejscem szlachetnej inicjatywy. Fundacja In_Spire wraz z Poznańskim Oddziałem PZFD oraz Drużyną Szpiku zorganizowała akcję zbiórki krwi oraz rejestracji do bazy potencjalnych dawców szpiku.

Spora liczba osób odwiedzających targi potwierdziła, że miniony rok to odłożony w czasie popyt. Teraz, w zmieniających się okolicznościach wielu z nich wróciło na rynek w poszukiwaniu wymarzonego M.

 

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem? Biuro prasowe
2024-07-26 | 11:00

Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem?

Do tej pory Polacy mogli skorzystać z trzech programów dopłat kredytowych: Rodzina na Swoim, Mieszkanie dla Młodych oraz Bezpieczny Kredyt 2%. Na horyzoncie pojawia się program Kredyt
Nieruchomości CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland
2024-07-25 | 12:00

CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland

  Marka CCC kontynuuje współpracę z trzema centrami handlowymi z portfolio Greenman Poland – Nowymi Czyżynami w Krakowie, Nowymi Bielawami w Toruniu i Nową Górną w
Nieruchomości Warsaw office market in the process of adaptation
2024-07-25 | 01:00

Warsaw office market in the process of adaptation

Stable demand, low supply of new offices, and few vacancies—this briefly describes the current situation in the Warsaw market Just under 11 per cent of the office space resources in

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie firmy z szansą na zdobycie azjatyckich rynków. Mogą otrzymać wsparcie na promocję podczas Expo 2025 w Osace

W 2025 roku w japońskiej Osace odbędzie się Wystawa Światowa Expo 2025. Udział w niej, a także towarzyszących imprezie wydarzeniach i targach to dla polskich firm szansa na wzrost rozpoznawalności swoich marek za granicą, a w konsekwencji na rozwój ich potencjału eksportowego. Expo 2025 będzie się koncentrowało na innowacjach służących zrównoważonemu rozwojowi. PARP, który jest partnerem wydarzenia w Polsce, do 26 września br. czeka na wnioski firm zainteresowanych udziałem w wydarzeniu i ekspansją na azjatyckie rynki. W ramach programu mogą one otrzymać wsparcie na udział w targach, na misje wyjazdowe i kampanie promocyjne przed i po zakończeniu Expo. Nabór finansowany jest z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki 2021–2027

Polityka

Rośnie ryzyko wybuchu epidemii w Strefie Gazy. Brakuje czystej wody, kanalizacji i toalet, a w zniszczonej enklawie wykryto polio

W Strefie Gazy brakuje praktycznie wszystkiego – od żywności i wody po podstawowe leki – ale najgorsze może dopiero nadejść – alarmuje Polska Akcja Humanitarna. – Kilka dni temu w wodzie w Strefie Gazy znaleziono polio typu 2. Ta woda jest bardzo zanieczyszczona, infrastruktura wodno-sanitarna na tym terenie tak naprawdę już nie istnieje. Na dodatek od dziewięciu miesięcy dzieci nie są szczepione, ponieważ nie ma warunków, żeby to zrobić, więc istnieje bardzo duże zagrożenie wybuchu epidemii – mówi Magdalena Foremska z PAH. W odpowiedzi na kryzys organizacja uruchomiła duże projekty pomocowe, które mają zapewnić żywność i opiekę medyczną w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu.

IT i technologie

Gminy potrzebują inwestycji w cyberbezpieczeństwo. Eksperci widzą duże ryzyka wynikające z zaniedbań

Dane gromadzone przez jednostki samorządu terytorialnego mogą być bardzo niebezpiecznym narzędziem w rękach przestępców. Wykradzione mogą posłużyć do fałszowania tożsamości człowieka. Tymczasem poziom inwestycji w cyberbezpieczeństwo jest w gminach niski, a liczba ataków hakerskich na nie stale rośnie. Eksperci czekają na pozytywne skutki rządowego programu Cyberbezpieczny Samorząd. W jego ramach 1,5 mld zł trafi na inwestycje w poprawę bezpieczeństwa cybernetycznego samorządów: zarówno na poziomie sprzętu i oprogramowania, jak i kompetencji oraz procedur.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.