Komunikaty PR

Technologie, w które warto zainwestować, aby nasze mieszkanie było smart

2021-08-30  |  14:00
Biuro prasowe
Kontakt
PR Manager
Publicon Sp. z o.o.



m.hliwa|publicon.pl| |m.hliwa|publicon.pl
691274042

Domy przyszłości to coraz bardziej popularny temat w Polsce. Rozwiązań na rynku jest bardzo dużo, dlatego każde mieszkanie można udoskonalić na własny sposób. W jakie technologie warto zainwestować, aby wprowadzić inteligentne rozwiązania do naszego codziennego życia i zarazem zwiększyć jego komfort?

Smart domy coraz popularniejsze 

Próbując rozeznać się we wszystkich dostępnych rozwiązaniach, bardzo łatwo poczuć się przytłoczonym ogromem możliwości. Ciężko też wyczuć, które z zaproponowanych rozwiązań to tylko efekciarski gadżet, a które realnie wpłyną na poprawę jakości naszego życia. Według badania przeprowadzonego przez firmę Somfy już 40% Polaków korzysta z inteligentnych rozwiązań w swoich domach, a liczba ta w najbliższych latach będzie tylko rosła. Niedługo coraz popularniejsze będzie także kontrolowanie urządzeń za pomocą głosu. Warto się przekonywać do nowości i na bieżąco je wdrażać. – Ludzie często kojarzą rozwiązania technologiczne z domami jednorodzinnymi, a wcale nie musi tak być. Tak naprawdę każde mieszkanie może być smart. Część ludzi ma wątpliwości co do przydatności czy trudności w obsłudze takich urządzeń. Jednak korzyści płynących z wdrożenia rozwiązań smart do naszych mieszkań jest bardzo wiele, a proces ich instalacji wcale nie jest skomplikowany. Zawsze można zdać się na pomoc profesjonalisty – przekonuje Tomasz Bednarek z biura sprzedaży dewelopera WPBM „Mój Dom” S.A. 

Spokojna głowa

Smart plug to inaczej inteligentne gniazdko. Rozwiązania to polega na podłączeniu do gniazdka wtyczki, którą można sterować ze swojego telefonu. Jest to szczególnie przydatne przy gniazdkach, do których podłączamy sprzęty typu żelazko, grzejnik elektryczny czy toster. Jeśli nie jesteśmy pewni, czy w porannym pośpiechu wyłączyliśmy je przed wyjściem z domu, wystarczy za pomocą aplikacji mobilnej odciąć zasilanie do tego gniazdka w aplikacji. Niektóre z gniazdek smart plug potrafią wykryć zwarcie w urządzeniu. Odcinają wtedy dopływ prądu, chroniąc tym samym resztę urządzeń podpiętych do sieci.  

Oświetlenie

Inteligentne oświetlenie to jedno z najpopularniejszych rozwiązań typu smart. Można nim sterować za pomocą specjalnych aplikacji na smartfonie, tworzonych przez producenta oświetlenia lub wielofunkcyjnych pilotów. Dzięki temu możemy np. dopasować intensywność oświetlenia czy jego barwę. Bardzo przydatne może okazać się zainstalowanie oświetlenia włączającego się poprzez czujnik ruchu. Umieszczenie niewielkich lampek przy podłodze, które w nocy dadzą niedużą, ale wystarczającą ilość światła, aby np. bezpiecznie dojść do łazienki, nie budząc przy okazji innych domowników, to bardzo wygodne rozwiązanie. Możemy także ustawić światło tak, aby włączało się automatycznie o określonej godzinie. Takie rozwiązanie znacznie ułatwi wstawanie rano o określonej godzinie, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, gdy na dworze jest jeszcze ciemno. Wykorzystując inteligentne oświetlenie, możemy także zwiększyć bezpieczeństwo naszego mieszkania poprzez zaprojektowanie specjalnych scenariuszy świetlnych. Wystarczy zaprogramować włączanie się świateł tak, aby dawały iluzję obecności kogoś w mieszkaniu, gdy nas nie ma. Nawet tak prostą czynność, jak zwykłe włączanie i wyłączanie światła, można sobie ułatwić poprzez stosowanie w tym celu aplikacji mobilnej.    

Spersonalizowany dom 

 

W smart domu możemy także zdalnie regulować temperaturę otoczenia. Jeżeli należymy do osób wrażliwych na temperaturę w pomieszczeniach, to rozwiązanie świetnie się sprawdzi w naszych mieszkaniach. Zwykły termostat pozwala tylko na regulację w manualny sposób, będąc w domu. Dzięki nowoczesnej technologii możemy zaprogramować, jak ma nagrzewać się nasze mieszkanie co do godziny. Z reguły lepiej się śpi w sypialniach, w których panuje minimalnie niższa temperatura. Odpowiednio programując urządzenie, możemy ustawić, aby na godzinę przed naszym snem temperatura w sypialni zaczęła spadać do optymalnego poziomu, który pozwoli nam szybko zasnąć bez wcześniejszego czekania na schłodzenie się pomieszczenia. Takie rozwiązanie jest też niezwykle przydatne zimą. Wracając do domu, możemy zawczasu włączyć ogrzewanie za pomocą aplikacji i wrócić do ciepłego mieszkania, bez konieczności grzania cały dzień, gdy nie ma żadnego z domowników. 

Bezpieczeństwo

Aby lepiej zabezpieczyć nasz dom, możemy wyposażyć go w różnego rodzaju czujniki. Pierwszym z nich może być czujnik otwarcia drzwi. W przypadku gdy niepożądana osoba próbowałaby się dostać do mieszkania pod naszą nieobecność, czujnik uruchamia alarm przeciwwłamaniowy oraz od razu wysyła powiadomienie na nasz telefon o niepokojącym incydencie. Kolejnym sposobem na podniesienie poziomu bezpieczeństwa jest zainstalowanie czujników zalania przy pralce czy zmywarce, które często włączamy przed wyjściem z domu. Gdy dojdzie do usterki i ze sprzętów AGD zacznie wylewać się woda, czujnik, w zależności od modelu, na który się zdecydujemy, odetnie dopływ wody i zaalarmuje o przecieku. Zainstalowanie czujników to nie tylko gwarancja bezpieczeństwa. Takie rozwiązania nie łączą się z dużym wydatkiem, a potrafią zapobiec naprawdę ogromnym stratom finansowym. 

Dlaczego warto postawić na smart mieszkanie?

Tak jak z każdą inną technologią, rozwiązania smart home to przede wszystkim ułatwienie życia jego mieszkańców. – W czasach, kiedy sporą część swojego czasu spędzamy w domu, warto sprawić, żeby był on dla nas jak najbardziej wygodnym i komfortowym miejscem. Coraz popularniejsze będzie także integrowanie smart rozwiązań w jeden system. Dzięki temu będziemy mieć cały dom pod kontrolą z poziomu aplikacji w telefonie. Jest to szczególnie przydatne, gdy wyjeżdżamy np. na urlop. Mamy wtedy pewność, że nasz dom jest bezpieczny – radzi Tomasz Bednarek z biura sprzedaży dewelopera WPBM „Mój Dom” S.A. Tego typu rozwiązania pozwalają także zmniejszyć koszty zużycia energii poprzez dopasowanie zużycia do faktycznych potrzeb mieszkańców. Dzięki możliwości personalizacji urządzeń smart home mamy poczucie, że nasz dom faktycznie z nami współgra i jest przystosowany do naszego stylu życia.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Czy to już koniec spadków cen materiałów budowlanych? Biuro prasowe
2024-05-17 | 10:00

Czy to już koniec spadków cen materiałów budowlanych?

Na rodzimym rynku materiałów budowlanych korekta cenowa wciąż jest obowiązującą tendencją, jednak w kwietniu pojawiły się pierwsze wyraźne symptomy jej wygaszania. Po raz
Nieruchomości W.G Partners dynamicznie zwiększa sprzedaż domów modułowych w I kwartale 2024 r.
2024-05-17 | 01:00

W.G Partners dynamicznie zwiększa sprzedaż domów modułowych w I kwartale 2024 r.

W.G Partners, notowany na NewConnect producent domów w technologii szkieletowej i modułowej odnotowuje skokowy wzrost skali działalności i bardzo dobrą rentowność. W I kwartale firma
Nieruchomości OKAM zakończył dialog o etapie I planowanej inwestycji F.S.O. PARK
2024-05-16 | 18:00

OKAM zakończył dialog o etapie I planowanej inwestycji F.S.O. PARK

15 maja br. zakończył się dialog poświęcony etapowi I planowanej przez OKAM warszawskiej inwestycji F.S.O. PARK. Odbyło się 6 spotkań, w których wzięło udział łącznie 109

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Regionalne

Start-upy mogą się starać o wsparcie. Trwa nabór do programu rozwoju innowacyjnych pomysłów na biznes

Trwa nabór do „Platform startowych dla nowych pomysłów” finansowany z Funduszy Europejskich dla Polski Wschodniej 2021–2027. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wybrała sześć partnerskich ośrodków innowacji, które będą oferować start-upom bezpłatne programy inkubacji. Platformy pomogą rozwinąć technologicznie produkt i zapewnić mu przewagę konkurencyjną, umożliwią dostęp do najlepszych menedżerów i rynkowych praktyków, ale też finansowanie innowacyjnych przedsięwzięć. Każdy z partnerów przyjmuje zgłoszenia ze wszystkich branż, ale także specjalizuje się w konkretnej dziedzinie. Jest więc oferta m.in. dla sektora motoryzacyjnego, rolno-spożywczego, metalowo-maszynowego czy sporttech.

Transport

Kolej pozostaje piętą achillesową polskich portów. Zarządy liczą na przyspieszenie inwestycji w tym obszarze

Nazywane polskim oknem na Skandynawię oraz będące ważnym węzłem logistycznym między południem i północą Europy Porty Szczecin–Świnoujście dynamicznie się rozwijają. W kwietniu 2024 roku wydano decyzję lokalizacyjną dotycząca terminalu kontenerowego w Świnoujściu, który ma szansę powstać do końca 2028 roku. Zdaniem ekspertów szczególnie ważnym elementem rozwoju portów, podobnie jak w przypadku innych portów w Polsce, jest transport kolejowy i w tym zakresie inwestycje są szczególnie potrzebne. – To nasza pięta achillesowa – przyznaje Rafał Zahorski, pełnomocnik zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście ds. rozwoju.

Polityka

Projekt UE zyskuje wymiar militarny. Wojna w Ukrainie na nowo rozbudziła dyskusję o wspólnej europejskiej armii

Wspólna europejska armia na razie nie istnieje, a w praktyce obronność to wyłączna odpowiedzialność państw członkowskich UE. Jednak wybuch wojny w Ukrainie, tuż za wschodnią granicą, na nowo rozbudził europejską dyskusję o potrzebie posiadania własnego potencjału militarnego. Jak niedawno wskazał wicepremier i minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz, Europa powinna mieć własne siły szybkiego reagowania i powołać komisarza ds. obronności, ponieważ stoi obecnie w obliczu największych wyzwań od czasu zakończenia II wojny światowej. – Musimy zdobyć własną siłę odstraszania i zwiększać wydatki na obronność – podkreśla europoseł Janusz Lewandowski.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.