Topiel No 18 z prestiżowym wyróżnieniem Top Builder
W kameralnym kompleksie realizowanym przez Marvipol Development zaprojektowano 52 wysokiej klasy apartamenty w metrażach od 45 do 104 m2. Do dyspozycji mieszkańców inwestycji przeznaczono wiele udogodnień m.in. całodobową recepcję, business lounge, w którym można odbywać spotkania biznesowe oraz prywatną siłownię z luksusowym sprzętem do ćwiczeń z linii ARTIS Technogym. Planowany termin przekazywania apartamentów nabywcom to czerwiec 2020 roku.
Nagrody Top Builder są przyznawane każdego roku przez miesięcznik Builder. Na liście laureatów tegorocznej edycji konkursu znalazło się 60 podmiotów, w tym wyjątkowe inwestycje, a także innowacyjne usługi oraz produkty. Jednym z nagrodzonych w kategorii „Inwestycje” został apartamentowiec Topiel No 18, który powstaje na warszawskim Powiślu. W kategorii tej wyróżnia się obiekty, które charakteryzuje wysoka jakość projektowanej architektury oraz zastosowanie nowoczesnych rozwiązań.
Topiel No 18 to inwestycja zaprojektowana w modernistycznym duchu, wpisującym się w zabytkowy charakter dzielnicy, a jednocześnie z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań architektonicznych. Kompleks wyróżnia użycie najwyższej jakości materiałów budowlanych oraz wykończeniowych. Jedną z najbardziej charakterystycznych cech obiektu jest jego biżuteryjna elewacja wykonana m.in. ze stopów metali w kolorze złota, a także ozdobnego materiału terazzo. Wyjątkowym elementem elewacji są płyty betonowe ryflowane o trójwymiarowej fakturze, które dzięki swojej zróżnicowanej powierzchni niejednakowo zachowują się w styczności z promieniami słonecznymi i podkreślają nowoczesny charakter budynku.
Także części wspólne w Topiel No 18 zostały zaprojektowane ze szczególną starannością i dbałością o każdy detal. Korytarze i hole windowe na czterech pierwszych piętrach rezydencji będą ozdobione tynkiem strukturalnym oraz dekoracyjnymi listwami. Oprócz tego na ścianach pojawią się postarzane lustra, a na sufitach zawisną eleganckie elementy oświetleniowe. Portale drzwiowe będą wykonane z fornirowanego drewna w kolorze jasnego dębu, natomiast w windach zawisną lustra oraz hartowane, czarne szkło jako element ozdobny. Ściany korytarzy od piątego piętra wzwyż będą pokryte tapetą winylową oraz złotymi listwami dekoracyjnymi. Przy holach windowych pojawią się również postarzane lustra oraz stylowe lampy, dodające niezwykłego klimatu pomieszczeniom. W apartamentach zamontowany zostanie natomiast system inteligentnego mieszkania KNX oraz klimatyzacja.
Więcej o inwestycji na stronie www.topiel18.pl
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.