VELUX Commercial o kluczowych aspektach nowoczesnej architektury
Organizatorem wydarzenia była firma VELUX Commercial we współpracy z EduArch, a wśród prelegentów znalazła się uznana architekt Magdalena Pios, autorka projektu tej innowacyjnej biblioteki.
Podczas pierwszej części spotkania przedstawiciele VELUX Commercial zaprezentowali historię firmy, proces współpracy oraz wybrane realizacje ukazujące wpływ naturalnego światła na jakość życia i funkcjonalność przestrzeni. W drugiej części głos zabrała Magdalena Pios, założycielka pracowni AMBIENT, która opowiedziała o swojej wizji zrównoważonego projektowania. Architektka podkreśliła znaczenie odpowiedzialnych decyzji projektowych, które harmonijnie łączą potrzeby użytkowników z troską o środowisko. Szczególną uwagę poświęciła procesowi tworzenia Biblioteki – miejsca, które dzięki nowoczesnym rozwiązaniom architektonicznym stało się ważnym centrum życia lokalnej społeczności.
Biblioteka przy ul. Kłosowej to przykład innowacyjnej architektury zrealizowanej w technologii prefabrykowanej z drewnianą konstrukcją, zgodnej z zasadami zrównoważonego rozwoju. Budynek wyposażono w świetliki modułowe dachowe VELUX Commercial, które zapewniają obfitość naturalnego światła, tworząc jasne i przyjazne wnętrza - właśnie w takich rozwiązaniach specjalizuje się firma. Projekt został wyróżniony Nagrodą Architektoniczną Prezydenta m.st. Warszawy 2024 oraz Certyfikatem Warszawskiego Standardu Zielonego Budynku, a także uzyskał wyróżnienie w konkursie PLGBC Polish Green Building Council Award 2023.
Wydarzenie zgromadziło licznych gości, w tym przedstawicieli branży architektonicznej i lokalnych społeczności, stając się przestrzenią wymiany wiedzy, inspiracji i doświadczeń.
– Biblioteka przy ul. Kłosowej to dowód na to, że nowoczesna architektura może łączyć funkcjonalność, estetykę i troskę o środowisko. Jesteśmy dumni, że mogliśmy przyczynić się do jej powstania – podsumował Piotr Juszczyk, Manager of Architectural Solutions z VELUX Commercial.
Więcej o VELUX Commercial: wwwl.commercial.velux.pl

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.