Victoria Dom: Miasteczko Nova Ochota coraz większe
Kolejne mieszkania są dostępne w budowanym przez Victorię Dom Miasteczku Nova Ochota. W ofercie jest 129 funkcjonalnych lokali. To 7 etap tej cieszącej się popularnością inwestycji powstającej na styku trzech warszawskich dzielnic: Ochoty, Włoch oraz Rakowa. Własne „M” można kupić już od 388 tys. zł.
Miasteczko Nova Ochota to konsekwentnie realizowana od 2019 r. koncepcja „miasta w mieście” z licznymi udogodnieniami dla mieszkańców. Bliskość terenów zielonych z jednej strony oraz doskonała komunikacja z innymi częściami miasta i dostęp do infrastruktury pozwalającej na codzienne sprawne funkcjonowanie z drugiej – to niepodważalne walory tej lokalizacji. Wymarzone mieszkanie znajdą w „Miasteczku” osoby ceniące sobie wygodę i spokój. W 7. etapie Miasteczka Nova Ochota deweloper oferuje 129 lokali o powierzchni od 28 do 97 m2. W inwestycji są zarówno mieszkania 1- pokojowe dla singli, jak i 5-pokojowe, dla rodzin z dziećmi. Wszystkie mają balkony (niektóre lokale nawet dwa), a położone na parterze – ogródki. Są też komórki lokatorskie oraz podziemny garaż.
Miasteczko Nova Ochota – unikalne rozwiązanie na warszawskim rynku nowych mieszkań
— Miasteczko Nova Ochota to powód naszej satysfakcji. Na rynku warszawskim, podobnie jak i w innych dużych miastach, po prostu nie ma już przestrzeni na realizację tak wieloetapowych założeń, a nam się to udało — mówi Ewa Rathe-Głowacka, dyrektor marketingu w Victorii Dom. Podkreśla, że chociaż w ubiegłym roku ogółem na rynek trafiło w Polsce rekordowe 165 tys. mieszkań to w 6 największych miastach liczba dostępnych ofert spadła do najniższego poziomu od przeszło dekady. Według raportu JLL „Rynek mieszkaniowy w Polsce IV kw. 2021 r.” na koniec 2021 r. konsumenci mogli wybierać z puli 37,4 tys. mieszkań, mniejszej aż o ponad 20% niż rok wcześniej. — Pomimo wzrostu cen o 17% łączna wartość wszystkich mieszkań oferowanych na sprzedaż spadła rok do roku o ponad 8% — dodaje dyr. Rathe-Głowacka.
To wciąż dobry moment na zakup mieszkania
Według ekspertów ceny w 2022 roku będą rosły. Wśród czynników wzrostu raport JLL wymienia niezależne od deweloperów powody, w tym m.in.: brak działek pod zabudowę deweloperską, wysoką inflację, wyższe wymogi efektywności energetycznej, wprowadzenie Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego czy przejściowe utrudnienia administracyjne z powodu pandemii oraz niestabilność i wzrost obciążeń podatkowych. — Wiele przy tym wskazuje, że jest to wciąż niekompletna prognoza. Równocześnie jednak, to ważny powód na podjęcie właśnie teraz decyzji o zakupie mieszkania, zarówno jeśli chodzi o zaspokojenie własnej potrzeby mieszkaniowej jak i na cele inwestycyjne — przekonuje dyr. Rathe-Głowacka. Dodaje, że atuty MNO znane są klientom Victorii Dom od początku. To przede wszystkim świetne skomunikowanie – 15 min. od centrum, 3 min. do WKD Raków i do przystanku autobusowego, 8 min. zajmuje podróż na lotnisko. Poza tym bogate zaplecze edukacyjno-usługowe: 6 min. do żłobka i przedszkola oraz 5 min. do szkoły podstawowej i liceum ogólnokształcącego, w pobliżu są centra handlowe: Łopuszańska 22, CH Blue City. E. Leclerc, Castorama, Makro i Atrium Reduta. Mieszkańcy osiedla będą mieli do dyspozycji m.in. kort tenisowy, place zabaw dla dzieci oraz klimatycznie zaprojektowane strefy relaksu, w tym także skwer z fontanną.
Victoria Dom to deweloper z 24-letnim doświadczeniem, którego filozofią jest maksymalne ułatwienie zakupu mieszkania. Pomaga w tym Dom Kredytowy Victoria. Victoria Dom oddała do użytku ponad 12 tys. mieszkań i domów. Obecnie w różnych fazach realizacji i przygotowania jest ponad 12,5 tys. mieszkań. Spółka, która prowadzi inwestycje przede wszystkim w Warszawie, w ubiegłym roku rozpoczęła również budowę osiedla Viva Piast w Krakowie. Od 6 lat deweloper jest obecny także na rynku niemieckim – w Berlinie, a od dwóch lat w Lipsku.
Victoria Dom jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich, posiada certyfikat dewelopera poświadczający wiarygodność i fachowość usług. Victoria Dom była wielokrotnie nagradzana, w tym m.in. nagrodą Deweloper Roku „Gazety Finansowej” i Diamentem Forbesa.
Więcej informacji na stronie: www.victoriadom.pl

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?

Rośnie przekonanie, że ceny nieruchomości mogą spadać. Przynajmniej te ofertowe

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Praca

Ogromna baza magazynowa zbóż w Wielkopolsce do likwidacji. Pracę może stracić kilkaset osób
Baza magazynowa zbóż w Witoldowie to obiekt zarządzany od 30 lat przez spółkę Top Farms Wielkopolska, która prowadzi działalność na gruntach dzierżawionych z Zasobów Skarbu Państwa. Teraz baza ma zostać rozebrana, a wydzierżawiona ziemia – trafić do Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa. Spółka Top Farms wnioskowała do KOWR-u o utworzenie ośrodków produkcji rolniczej, które umożliwiłyby dalsze funkcjonowanie wielu takich strategicznych obiektów rolniczych. Brak decyzji KOWR jest zagrożeniem dla stabilności dużych, nowoczesnych gospodarstw towarowych, a tym samym również dla bezpieczeństwa żywnościowego Polski.
Konsument
Eksperci apelują do Ministerstwa Zdrowia o zmianę w polityce nikotynowej. Powinna lepiej chronić dzieci i młodzież

Wprowadzanie kolejnych zakazów w ustawie tytoniowej nie przyniesie spodziewanego rezultatu – oceniają lekarze i terapeuci pracujący z osobami uzależnionymi. Według nich należy osobno rozpisać działania rozwiązujące problem na poziomie osób dorosłych, które już palą, i te, które będą nakierowane na ochronę dzieci i młodzieży przed dostępem do wyrobów nikotynowych. Stowarzyszenie Jump93 wraz z przedstawicielami środowisk psychiatrycznych i zdrowia publicznego zaapelowało o systemowe podejście do polityki nikotynowej, z uwzględnieniem potencjału strategii redukcji szkód.
Bankowość
Rynek oczekuje pierwszego cięcia stóp procentowych w Polsce w maju. Są ku temu przesłanki ekonomiczne

Na podstawie ostatnich wypowiedzi prof. Adama Glapińskiego, przewodniczącego Rady Polityki Pieniężnej, ekonomiści oczekują, że już na posiedzeniu 7 maja może zapaść pierwsza od ponad półtora roku decyzja o zmianie poziomu stóp procentowych w dół. RPP dostosuje się w ten sposób do polityki głównych banków centralnych oraz słabnącej presji inflacyjnej. Zdaniem prezesa Q Value będzie to działanie w dobrym kierunku, choć spóźnione i być może spowodowane czynnikami politycznymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.