W Kleszczewie od Agrobexu
Zamieszkać w okolicy gwarantującej ciszę i spokój, w otoczeniu przyrody to nie od dziś marzenie wielu osób szukających własnego miejsca na ziemi. To chęć uzyskania wewnętrznej równowagi i nabierania sił na każdy dzień. Takie miejsce staje się przepustką do koncentracji na każdej chwili, drogą do szczęśliwego życia. Dodatkowo, nowoczesne i ekologiczne rozwiązania, sprawna i szybka komunikacja z metropolią oraz cena, dużo niższa niż w centrum miasta decydują o popularności takiego projektu wśród klientów.
Kleszczewo Park to jedna z najnowszych inwestycji spółki Agrobex. Jeszcze w tym roku zakończy się realizacja I etapu. Powstanie 75 mieszkań o powierzchni od 32 do 66 mkw. Niedawno ruszyła budowa drugiego budynku. Tym razem do sprzedaży trafiło 47 lokali o metrażu od 42,50 do 75,43 mkw. Dostępne są mieszkania 2- i 3- pokojowe. Lokale na parterze będą posiadały ogródki, a pozostałe mieszkania - przestronne balkony. Co istotne, pomimo niskiej kondygnacji budynków do dyspozycji mieszkańców będą windy. Każdy właściciel lokalu otrzyma również komórkę lokatorską. Nie zabraknie także miejsc parkingowych przed budynkiem. Podobnie jak w innych projektach spółki, np. Wilczak 20 czy Nowe Żegrze, również w ramach inwestycji Kleszczewo Park zostaną wykorzystane panele fotowoltaiczne, które pozwolą m.in. na oświetlenie klatki schodowej, komórek lokatorskich, drogi wewnętrznej czy parkingu. – Inwestycja, ze względu na urzekającą lokalizację, funkcjonalność proponowanych mieszkań, szereg udogodnień oraz cenę przyciąga zarówno Poznaniaków jak i klientów z innych okolic. – podkreśla Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu spółki Agrobex. Deweloper planuje zakończenie realizacji pierwszego budynku w III kwartale 2021 roku, a budynku drugiego – II kwartał 2022. Ceny rozpoczynają się od 4600 zł za mkw.
Miejscowość Kleszczewo znajduje się około 20 km od Poznania. Zaletą tej lokalizacji są szybkie i sprawne połączenia z Poznaniem dzięki rozbudowanej sieci dróg powiatowych, wojewódzkich i autostradzie. Dojazd do Ronda Rataje w Poznaniu trwa zaledwie 15-20 minut. Co istotne, do Kleszczewa można dojechać również komunikacją podmiejską. Przyszli mieszkańcy mogą liczyć również na bliskość szkoły i przedszkola oraz dobre zaplecze usługowo-handlowe. Inwestycja graniczy z urokliwym, zabytkowym parkiem, który w latach 2011-2012 przeszedł rewitalizację. Otoczenie inwestycji to również gwarantujące wypoczynek i regenerację sił liczne tereny zielone pełne ścieżek spacerowych i tras rowerowych.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Prawo
Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą
Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.