Komunikaty PR

Wartsila Polska wybiera 3T Office Park w Gdyni

2020-03-24  |  01:00
Biuro prasowe

Wartsila Polska Sp. z o.o. wybrała 3T Office Park w Gdyni na lokalizację polskiego oddziału. W połowie 2021 roku, po oddaniu budynku do użytkowania, firma zajmie ok. 2,5 tys. m2 powierzchni w jednej z trzech wież biurowca, w postaci dwóch pięter z możliwością wynajęcia dodatkowej powierzchni ok. 1,25 tys. m2.

Bardzo cieszę się z podpisania umowy z tak ważnym przedstawicielem branży morskiej. To potwierdza, że dla tego sektora Gdynia jest nie tyle atrakcyjnym, co wręcz naturalnym miejscem prowadzenia działalności. Zwłaszcza dla firm o skandynawskim rodowodzie – z uwagi na bliskość geograficzną i rozbudowaną siatkę połączeń lotniczych z Finlandią, Szwecją czy Norwegią. Warto podkreślić, że lotnisko w Gdańsku Rębiechowie jest oddalone jedynie o 20 minut jazdy pociągiem lub samochodem od naszej inwestycji – komentuje Sergiusz Gniadecki, inwestor biurowca, prezes zarządu 3T Office Park Sp. z o.o.

Wartsila to firma działająca w obszarach bardzo specjalistycznych i wymaga nowoczesnego środowiska pracy. Wybór 3T Office Park powiązany był z potrzebą konsolidacji dwóch biur w jednym miejscu oraz dążeniem do zwiększenia komfortu dla pracowników. 3T Office Park rozwija już ugruntowaną dzielnicę biznesową Gdyni. Transakcja Wartsili to również przykład tego, że mimo obecnej, niestandardowej sytuacji nadal podejmowane są strategiczne decyzje w zakresie nieruchomości z uwagi na ich długofalowe znaczenie. Chciałbym podkreślić, że takich przykładów mamy więcej. Żyjemy w czasach, w których podejmowanie decyzji biznesowych, prowadzenie negocjacji czy też uzgadnianie projektów od co najmniej dekady odbywa się najczęściej na odległość – mówi Mariusz Wiśniewski, Director w CBRE Sp. z o.o.

Wartsila Polska jest trzecim potwierdzonym najemcą 3T Office Park. Na początku roku inwestor podpisał umowy z dwiema placówkami usługowymi: przedszkolem Mały Einstein i centrum medycznym Medicover.

Dwie linie biznesowe na dwóch piętrach 3T Office Park

Wartsila Polska to oddział Wärtsilä Corporation z siedzibą w Helsinkach. Oferuje kompleksowe rozwiązania dla branży morskiej i energetycznej – sprzedaż produktów, projektowanie oraz usługi serwisowe. Działalność w Gdyni pozwala firmie współpracować lokalnie z innymi podmiotami z sektorów Marine oraz Oil & Gas.

Po sporządzeniu szczegółowego badania trójmiejskiego rynku, spośród 18 biur spełniających nasze wymogi, najciekawszą ofertą okazało się biuro w 3T Office Park. Decyzja była oparta o dwa kluczowe parametry. Pierwszy i najważniejszy to lokalizacja budynku. Braliśmy pod uwagę przede wszystkim oczekiwania pracowników związane z wygodnym dojazdem do biura – z obszaru Trójmiasta, ale również Rumii, Redy i Wejherowa. Drugim ważnym argumentem był najwyższy standard budynku spośród dostępnych biur w Trójmieście przy zachowaniu akceptowalnej ceny za metr kwadratowy – mówi Marek Wronka, Managing Director w Wartsila Polska Sp. z o.o.

Wynajęte przez Wartsila Polska biuro będzie dedykowane dwóm liniom biznesowym: projektowaniu statków oraz instalacji gazowych. Obydwa zespoły składają się w większości z inżynierów zaangażowanych w międzynarodowe projekty. Produkty, które Wartsila dostarcza dla sektora Marine, to technologie, wśród których jest rynkowym liderem.


3T Office Park to największy obecnie projekty biurowy w Gdyni. Obiekt powstaje przy ul. Kazimierza Górskiego – w dobrze skomunikowanej, wielofunkcyjnej dzielnicy, obejmującej m.in. przystanki SKM i PKM, Halę Gdynia Arena, biurowce przy ul. Łużyckiej, kompleksy sportowe oraz centrum handlowe Riviera. W ramach inwestycji powstaje obiekt składający się z 3 wież (10, 13 i 10 kondygnacji) ze wspólnym podziemiem 2 pięter hali garażowej. Całkowita powierzchnia użytkowa 3T Office Park wyniesie 54,9 tys. m2, z czego powierzchnia najmu 38,5 tys. m2. Parking podziemny pomieści 420 miejsc parkingowych i 250 stanowisk rowerowych. Za realizację kompleksu biurowego odpowiada spółka 3T Office Park Sp. z o.o. Zakończenie budowy jest zaplanowane jest na połowę 2021 roku.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia? Biuro prasowe
2024-08-01 | 12:40

Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia?

ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/df5da596b95d2b7b77b8b6205a68ee9020240801065655/0a8a1ba96438821c06f4194c9a88cf6d20240801065757/c80605   Zmiany trendów w branży
Nieruchomości Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej
2024-08-01 | 10:00

Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej

Savills Investment Management (Savills IM), międzynarodowy menedżer inwestycyjny, podsumował wyniki Galerii Katowickiej w pierwszej połowie 2024 r. Wiodące centrum handlowo-rozrywkowe w
Nieruchomości Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe
2024-08-01 | 01:00

Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe

W których, projektach w pierwszej połowie tego roku deweloperzy sprzedali najwięcej mieszkań? Czym te inwestycje przyciągają kupujących? Co najbardziej zachęca nabywców, jakie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zmiany w ustawie wiatrakowej przełożą się na dodatkowe wpływy do budżetów gmin. Do 2030 roku sięgnąć mogą one 935 mln zł

Nowelizacja ustawy wiatrakowej, a szczególnie zmniejszenie wymaganej odległości farm od zabudowań, może zwiększyć potencjał polskiej energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie. Przychody z podatków od takich instalacji mogą wynieść w każdej z gmin nawet kilka milionów złotych rocznie. Na turbinach wiatrowych w gminie zyskają również sami mieszkańcy, ponieważ 10 proc. łącznej mocy zainstalowanej będzie możliwe do objęcia przez mieszkańców na zasadzie tzw. wirtualnego prosumenta. – Wokół energetyki wiatrowej krąży jednak wiele mitów. Konieczna jest edukacja społeczeństwa – podkreśla Anna Kosińska z Res Global Investment.

Problemy społeczne

Ukraińscy uchodźcy w Polsce mają coraz lepszy dostęp do opieki zdrowotnej. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi

Uchodźcy z Ukrainy, którzy przebywają w Polsce, mają coraz lepszy dostęp do polskiego systemu opieki zdrowotnej i coraz lepiej rozumieją, jak się w nim poruszać. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi, blisko co piąty korzysta z usług stomatologicznych, a wśród dzieci obserwowany jest wzrost poziomu wyszczepienia. Statystyki zebrane przez GUS i Światową Organizację Zdrowia pokazują też, że wyzwania, z którymi wciąż się mierzą – jak długie kolejki do specjalistów, duże koszty konsultacji i leczenia czy wysokie ceny leków – pokrywają się z tymi, z którymi boryka się również polskie społeczeństwo.

Ochrona środowiska

Średnie i małe firmy mogą mieć problem z gromadzeniem danych do raportów zrównoważonego rozwoju. Bez nich grozi im utrata partnerów biznesowych

Duże podmioty już w 2025 roku będą musiały opublikować swoje raporty zrównoważonego rozwoju w zgodzie z wymogami unijnej dyrektywy CSDR. To pociągnie za sobą zmiany w całym łańcuchu wartości i wpłynie również na MŚP. Ich więksi partnerzy biznesowi zaczną bowiem wymagać od nich dostarczania określonych danych – dotyczących m.in. ich emisji gazów cieplarnianych i wpływu na środowisko – aby móc je uwzględnić w swoich sprawozdaniach. – Mniejsze firmy, które są partnerami czy podwykonawcami dużych koncernów, będą musiały ten wymóg spełnić – podkreśla Dariusz Brzeziński z Meritoros. Jego zdaniem w praktyce mogą jednak mieć z tym duży problem.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.