Komunikaty PR

Wbudowano kamień węgielny pod nową inwestycję w Łodzi

2023-03-20  |  01:00
Biuro prasowe

Łódź wciąż się rozwija!

 Wbudowano kamień węgielny pod nową inwestycję mieszkaniową Pogonowskiego 73

Łódź niezmiennie zyskuje na popularności. Miasto w ostatnich latach zmieniło się pod wieloma względami, stając się jeszcze atrakcyjniejszym miejscem do życia. Rewitalizacja kamienic i poprzemysłowych terenów oraz rozkwit życia kulturalnego i rozrywkowego korzystnie wpłynęły na łódzki rynek nieruchomości. Nieustannie powstają tu nowe inwestycje, które idealnie wpisują się w całkowicie odmieniony charakter miasta. Jedną z nich jest osiedle Pogonowskiego 73. Wmurowanie 20 marca kamienia węgielnego oficjalnie rozpoczęło prace budowlane na osiedlu.

Wszystko, czego potrzeba do wygodnego i komfortowego życia

Od atrakcyjnego położenia w sercu Polski, po bogatą ofertę kulturalną i rozrywkową – Łódź jest idealnym miejscem dla osób szukających nowego domu. W ciągu ostatnich lat dużo się tu zmieniło. Miasto dynamicznie się rozwija. Liczne inwestycje, prowadzone zarówno przez podmioty publiczne, jak i prywatne, sprawiły, że oblicze miasta zyskało świeżość. Nie brakuje tu także terenów zielonych. Dzięki parkom zlokalizowanym w różnych dzielnicach, można cieszyć się naturą, będąc jednocześnie częścią dużego miasta.

Rewitalizacja infrastruktury, stały rozwój życia kulturalnego i rozrywkowego a do tego stosunkowo niskie w porównaniu z innymi miastami w Polsce koszty życia, czynią Łódź doskonałym domem do życia dla osób, które nie chcą rezygnować z komfortu, jaki daje wielka aglomeracja, a z drugiej strony – cenią sobie spokój i bliskość natury.

Nowe oblicze Starego Polesia

Prawdziwy renesans przeżywa dziś Stare Polesie. Ta zabytkowa dzielnica, granicząca ze Śródmieściem, charakteryzuje się wyjątkowym układem urbanistycznym i historyczną zabudową. Stare Polesie, podobnie jak cała Łódź, przechodzi w ostatnim czasie całkowitą przemianę.

Stare Polesie, dziś zielone Polesie. Ta niegdyś zaniedbana okolica Łodzi zmienia się na naszych oczach. Przywracamy ją mieszkańcom – tym, którzy są tutaj od lat i tym, którzy dzięki kolejnym mieszkaniowym czy rewitalizacyjnym inwestycjom wprowadzają się w te okolice. Ulice zmieniamy w przyjazne podwórce, a te zazieleniamy. To projekt, który wspólnie z mieszkańcami, dzięki ich zaangażowaniu, głosom w Budżecie Obywatelskim, sukcesywnie realizujemy od kilku lat. W ulice-ogrody udało nam się zmienić już m.in. ul. Lipową, 28 Pułku Strzelców Kaniowskich, Wólczańską, 1 Maja czy właśnie ulicę Pogonowskiego w jej początkowym biegu. Dawne, dość zaniedbane skwerki zamieniamy w parki kieszonkowe, które sprzyjają sąsiedzkim spotkaniom. Wmurowanie kamienia węgielnego pod inwestycję PROFIT Development jest kolejnym przykładem na zmiany na Starym Polesiu. Będzie ona miała charakter mieszkaniowy, ale nie zabraknie przestrzeni, na której starzy i nowi lokatorzy ulicy będą mogli się integrować. To właściwe podejście, bo skierowane jest także do lokalnej społeczności” – komentuje Joanna Katarzyna Skrzydlewska - Wiceprezydent Miasta Łodzi.

Infrastruktura handlowo-usługowa dynamicznie się rozwija, co nie tylko wpływa na komfort życia mieszkańców, ale także podnosi wartość inwestycyjną okolicznych nieruchomości. Przyznają to sami deweloperzy.

Postanowiliśmy wykorzystać potencjał Starego Polesia.” – mówi Bogdan Koczy, Dyrektor Łódzkiego Oddziału PROFIT Development. – Intensywna rewitalizacja dzielnicy nadała jej nowy kształt, który łączy wielkomiejski komfort ze spokojem, zielenią i bezpieczeństwem. Nasza inwestycja będzie naturalną kontynuacją tego pozytywnego trendu.

Pogonowskiego 73, czyli nowa inwestycja firmy Profit Development, to osiedle zaprojektowane z myślą o miłośnikach śródmiejskiego klimatu. W kaskadowej zabudowie, otoczonej zielenią, powstanie ponad 140 mieszkań, wyposażonych w przestronne tarasy lub balkony. Do dyspozycji mieszkańców pozostaną 143 miejsca rowerowe i 85 miejsc parkingowych dla samochodów. Wokół budynku pojawią się przestrzenie służące do integracji mieszkańców.

„Wmurowanie kamienia węgielnego to ważny krok w naszej inwestycji. Głęboko wierzymy, że już niedługo osiedle stanie się oazą dla wszystkich tych, którzy poszukują największego komfortu, a przy tym nie chcą rezygnować z uroków, jakie daje życie w sercu miasta.” – podsumowuje Bogdan Koczy z Profit Development.

Idealne miejsce do życia dla rodzin z dziećmi

 

Współczesna Łódź przyciąga rodziny z dziećmi. Jest to grupa mieszkańców, którzy szczególną uwagę zwracają na aspekt bezpieczeństwa, spokój oraz dobrze rozwiniętą infrastrukturę. Łódź idealnie wpisuje się w tę charakterystykę.

Dane statystyczne wyraźnie pokazują, że w Łodzi z roku na rok jest coraz bezpiecznej. Bez wątpienia wpływa na to zmieniający się charakter miasta. Łódź oferuje dobre perspektywy na przyszłość – nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych. W mieście nieustannie powstają nowe miejsca pracy. Na terenie miasta funkcjonuje wiele szkół, oferujących różne poziomy edukacji.

Nie można zapomnieć również o rozrywkowej i kulturalnej stronie Łodzi. Liczne place zabaw, parki i tereny rekreacyjne, w których można spędzać wolny czas z dziećmi, to nie wszystko. Miasto może pochwalić się kilkoma wysokiej klasy muzeami, a w tym Muzeum Sztuki czy Muzeum Kinematografii. Niemałą gratką dla najmłodszych mieszkańców jest również ZOO czy najnowocześniejsze planetarium w Polsce.

Nieustająca w rozwoju Łódź to dziś jedno z najciekawszych i najatrakcyjniejszych miast w Polsce. Czy warto tu zamieszkać? To nie ulega żadnej wątpliwości!

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem? Biuro prasowe
2024-07-26 | 11:00

Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem?

Do tej pory Polacy mogli skorzystać z trzech programów dopłat kredytowych: Rodzina na Swoim, Mieszkanie dla Młodych oraz Bezpieczny Kredyt 2%. Na horyzoncie pojawia się program Kredyt
Nieruchomości CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland
2024-07-25 | 12:00

CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland

  Marka CCC kontynuuje współpracę z trzema centrami handlowymi z portfolio Greenman Poland – Nowymi Czyżynami w Krakowie, Nowymi Bielawami w Toruniu i Nową Górną w
Nieruchomości Warsaw office market in the process of adaptation
2024-07-25 | 01:00

Warsaw office market in the process of adaptation

Stable demand, low supply of new offices, and few vacancies—this briefly describes the current situation in the Warsaw market Just under 11 per cent of the office space resources in

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie firmy z szansą na zdobycie azjatyckich rynków. Mogą otrzymać wsparcie na promocję podczas Expo 2025 w Osace

W 2025 roku w japońskiej Osace odbędzie się Wystawa Światowa Expo 2025. Udział w niej, a także towarzyszących imprezie wydarzeniach i targach to dla polskich firm szansa na wzrost rozpoznawalności swoich marek za granicą, a w konsekwencji na rozwój ich potencjału eksportowego. Expo 2025 będzie się koncentrowało na innowacjach służących zrównoważonemu rozwojowi. PARP, który jest partnerem wydarzenia w Polsce, do 26 września br. czeka na wnioski firm zainteresowanych udziałem w wydarzeniu i ekspansją na azjatyckie rynki. W ramach programu mogą one otrzymać wsparcie na udział w targach, na misje wyjazdowe i kampanie promocyjne przed i po zakończeniu Expo. Nabór finansowany jest z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki 2021–2027

Polityka

Rośnie ryzyko wybuchu epidemii w Strefie Gazy. Brakuje czystej wody, kanalizacji i toalet, a w zniszczonej enklawie wykryto polio

W Strefie Gazy brakuje praktycznie wszystkiego – od żywności i wody po podstawowe leki – ale najgorsze może dopiero nadejść – alarmuje Polska Akcja Humanitarna. – Kilka dni temu w wodzie w Strefie Gazy znaleziono polio typu 2. Ta woda jest bardzo zanieczyszczona, infrastruktura wodno-sanitarna na tym terenie tak naprawdę już nie istnieje. Na dodatek od dziewięciu miesięcy dzieci nie są szczepione, ponieważ nie ma warunków, żeby to zrobić, więc istnieje bardzo duże zagrożenie wybuchu epidemii – mówi Magdalena Foremska z PAH. W odpowiedzi na kryzys organizacja uruchomiła duże projekty pomocowe, które mają zapewnić żywność i opiekę medyczną w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu.

IT i technologie

Gminy potrzebują inwestycji w cyberbezpieczeństwo. Eksperci widzą duże ryzyka wynikające z zaniedbań

Dane gromadzone przez jednostki samorządu terytorialnego mogą być bardzo niebezpiecznym narzędziem w rękach przestępców. Wykradzione mogą posłużyć do fałszowania tożsamości człowieka. Tymczasem poziom inwestycji w cyberbezpieczeństwo jest w gminach niski, a liczba ataków hakerskich na nie stale rośnie. Eksperci czekają na pozytywne skutki rządowego programu Cyberbezpieczny Samorząd. W jego ramach 1,5 mld zł trafi na inwestycje w poprawę bezpieczeństwa cybernetycznego samorządów: zarówno na poziomie sprzętu i oprogramowania, jak i kompetencji oraz procedur.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.