Komunikaty PR

Więcej e-commerce od Omnipack w SEGRO Logistics Park Warsaw, Nadarzyn

2020-03-24  |  10:00
Biuro prasowe

Omnipack, firma zajmująca się logistyką dla branży e-commerce, zdecydowała się na wynajem niemal 6 500 m2 w nowo powstającym budynku na terenie SEGRO Logistics Park Warsaw, Nadarzyn. W transakcji pośredniczyła agencja doradcza JLL.

Firma Omnipack prowadzi obsługę logistyczną dla ponad stu sklepów internetowych, zarówno polskich, jak i zagranicznych. Firma działa w modelu fulfillment, co oznacza, że kompleksowo zajmuje się zarówno magazynowaniem, pakowaniem i wysyłką towarów, jak również oferuje szereg dodatkowych usług, niezbędnych do konkurowania z największymi w branży e-commerce. W związku z dynamicznym rozwojem, Omnipack zdecydował się na zwiększenie zajmowanej dotąd powierzchni o dodatkowe 6 500 m2. Nowy moduł magazynowy zlokalizowany jest w podwarszawskim Nadarzynie, w którym znajduje się dotychczasowy magazyn Omnipack. Przekazanie klientowi nowej powierzchni odbędzie się wiosną tego roku.

- Decyzja o wynajmie znacznie większej nieruchomości magazynowej w SEGRO Logistics Park Warsaw, Nadarzyn, była podyktowana świetnymi relacjami z deweloperem oraz elastycznością i szybką reakcją na nasze potrzeby. Z naszego punktu widzenia kluczowe było także położenie obiektu, które umożliwia nam dalszy wzrost. Proces wyboru optymalnej dla nas lokalizacji oraz przygotowania długofalowej strategii najmu był kolejnym, przy którym doradzali nam eksperci JLL – podkreśla Rafał Szcześniewski, COO & Founder Omnipack.

- Klientowi zależało na lokalizacji z szybkim dojazdem do stolicy oraz na wysokiej jakości powierzchni spełniającej wymogi związane z obsługą branży e-commerce. SEGRO Logistics Park Warsaw, Nadarzyn okazał się optymalnym wyborem, a fakt, iż firma zdecydowała się na rozwój w kolejnym parku SEGRO pokazuje, że jesteśmy godnym zaufania partnerem i jakość oferowanych przez nas powierzchni magazynowych oraz obsługa parków logistycznych znajdują się na najwyższym poziomie – podkreśla Waldemar Witczak, Dyrektor Regionalny SEGRO.

- Nowa jednostka w Nadarzynie będzie największym magazynem Omnipack i jednym z dwóch, które firma otworzy w tym roku. Jest to więc świetny przykład spółki, która niezwykle szybko rozwija się na rynku usług logistycznych w Polsce. Tym bardziej cieszymy się, że zespół JLL może być częścią tego projektu i wspierać firmę w wyborze optymalnego zaplecza nieruchomościowego - procesy obsługiwane przez Omnipack wymagają bardzo dobrej jakości powierzchni magazynowej, a sama inwestycja musi być doskonale zaplanowana i zlokalizowana. Życzymy naszemu klientowi dalszych sukcesów, które patrząc na energię, jaką w swoją pracę wkłada cały zespół Omnipack, są tylko kwestią czasu – komentuje Norbert Kowalczyk, Konsultant w Dziale Powierzchni Magazynowo-Przemysłowych, JLL.

Nowopowstający w SEGRO Logistics Park Warsaw, Nadarzyn budynek, do którego wprowadzi się wiosną Omnipack, ma łącznie 11 300 m2, a ok. 5 000 m2 zajmie ekspansja działającego w parku klienta. Park jest położony 15 kilometrów od Warszawy i oferuje magazyny przystosowane zarówno do składowania, jak i takie, które mogą być zaadaptowane pod lekką produkcję. Inwestycja znajduje się w bardzo bliskim sąsiedztwie Drogi Krajowej numer 8, co zapewnia dostęp do wykwalifikowanych pracowników oraz wygodny i szybki dojazd do pracy komunikacją miejską dla osób z Warszawy i okolic.

Region Warszawy to największa lokalizacja magazynowa w Polsce. Jak wynika z danych JLL, pod koniec 2019 r. łączne podaż wyniosła tam prawie 3,5 mln mkw., co stanowiło ok. 18% całkowitych zasobów w  kraju. Skala i doskonała lokalizacja sprawiają, że warszawski rynek magazynów cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem najemców. W ubiegłym roku firmy podpisały w tym regionie umowy na prawie 1,1 mln mkw. powierzchni, odpowiadając tym samym za 30% popytu zarejestrowanego w tym czasie w całym sektorze.

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia? Biuro prasowe
2024-08-01 | 12:40

Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia?

ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/df5da596b95d2b7b77b8b6205a68ee9020240801065655/0a8a1ba96438821c06f4194c9a88cf6d20240801065757/c80605   Zmiany trendów w branży
Nieruchomości Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej
2024-08-01 | 10:00

Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej

Savills Investment Management (Savills IM), międzynarodowy menedżer inwestycyjny, podsumował wyniki Galerii Katowickiej w pierwszej połowie 2024 r. Wiodące centrum handlowo-rozrywkowe w
Nieruchomości Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe
2024-08-01 | 01:00

Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe

W których, projektach w pierwszej połowie tego roku deweloperzy sprzedali najwięcej mieszkań? Czym te inwestycje przyciągają kupujących? Co najbardziej zachęca nabywców, jakie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zmiany w ustawie wiatrakowej przełożą się na dodatkowe wpływy do budżetów gmin. Do 2030 roku sięgnąć mogą one 935 mln zł

Nowelizacja ustawy wiatrakowej, a szczególnie zmniejszenie wymaganej odległości farm od zabudowań, może zwiększyć potencjał polskiej energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie. Przychody z podatków od takich instalacji mogą wynieść w każdej z gmin nawet kilka milionów złotych rocznie. Na turbinach wiatrowych w gminie zyskają również sami mieszkańcy, ponieważ 10 proc. łącznej mocy zainstalowanej będzie możliwe do objęcia przez mieszkańców na zasadzie tzw. wirtualnego prosumenta. – Wokół energetyki wiatrowej krąży jednak wiele mitów. Konieczna jest edukacja społeczeństwa – podkreśla Anna Kosińska z Res Global Investment.

Problemy społeczne

Ukraińscy uchodźcy w Polsce mają coraz lepszy dostęp do opieki zdrowotnej. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi

Uchodźcy z Ukrainy, którzy przebywają w Polsce, mają coraz lepszy dostęp do polskiego systemu opieki zdrowotnej i coraz lepiej rozumieją, jak się w nim poruszać. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi, blisko co piąty korzysta z usług stomatologicznych, a wśród dzieci obserwowany jest wzrost poziomu wyszczepienia. Statystyki zebrane przez GUS i Światową Organizację Zdrowia pokazują też, że wyzwania, z którymi wciąż się mierzą – jak długie kolejki do specjalistów, duże koszty konsultacji i leczenia czy wysokie ceny leków – pokrywają się z tymi, z którymi boryka się również polskie społeczeństwo.

Ochrona środowiska

Średnie i małe firmy mogą mieć problem z gromadzeniem danych do raportów zrównoważonego rozwoju. Bez nich grozi im utrata partnerów biznesowych

Duże podmioty już w 2025 roku będą musiały opublikować swoje raporty zrównoważonego rozwoju w zgodzie z wymogami unijnej dyrektywy CSDR. To pociągnie za sobą zmiany w całym łańcuchu wartości i wpłynie również na MŚP. Ich więksi partnerzy biznesowi zaczną bowiem wymagać od nich dostarczania określonych danych – dotyczących m.in. ich emisji gazów cieplarnianych i wpływu na środowisko – aby móc je uwzględnić w swoich sprawozdaniach. – Mniejsze firmy, które są partnerami czy podwykonawcami dużych koncernów, będą musiały ten wymóg spełnić – podkreśla Dariusz Brzeziński z Meritoros. Jego zdaniem w praktyce mogą jednak mieć z tym duży problem.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.