Komunikaty PR

Więcej zieleni, nowe ścieżki dla pieszych – inwestycje we Wrocławiu

2022-02-26  |  01:00
Biuro prasowe

Coraz więcej urbanistów z całej Polski śledzi Wrocław oraz inwestycje w nim planowane. Powstają tu przyjazne osiedla, traktowane nie tylko jako sypialnie miasta, lecz także dobre miejsce do życia. W ostatnim tygodniu pełną parą ruszyły prace pod inwestycję Apartamenty przy Parku Szczytnickim. Nowe budynki zastąpią zniszczoną i niezbyt atrakcyjną zabudowę dawnego IKSAIP-u. Zwiększy się powierzchnia biologiczna, a ogrodzenia zostaną usunięte. Całość ma być estetyczna, przyjazna dla obecnych mieszkańców i bardziej zielona.

Miejsce najnowszej inwestycji na terenie Wrocławia ma ogromny potencjał. Położona jest bowiem tuż obok największego parku w Stolicy Dolnego Śląska, w którym rośnie około 350 gatunków drzew i krzewów. W sąsiedztwie znajduje się m.in. Hala Stulecia, drewniany kościółek i Ogród Japoński. Okolica ma swój klimat, a nowa inwestycja doskonale się w niego wpisuje. Zwłaszcza, że obecnie teren przeznaczony pod budowę apartamentów, jest praktycznie w całości zabetonowany.

Zielona zmiana na lepsze

Apartamenty przy Parku Szczytnickim mają wnieść wiele zmian. Sporą część obecnej powierzchni terenu obejmuje duży, betonowy parking. Obszar jest też ogrodzony, przez co piesi nie mogą swobodnie przejść na teren Parku Szczytnickiego. Nowo wybudowane apartamenty harmonijnie wkomponują się w krajobraz wrocławskiego Zalesia. Będą otoczone zielenią, dzięki czemu wyjście z psem czy kawa na świeżym powietrzu, będzie czystą przyjemnością dla wszystkich mieszkańców.

Dotychczas w miejscu inwestycji znajdował się kilkudziesięcioletni biurowiec, hale produkcyjne i magazyny, które już od dłuższego czasu czekały na rozbiórkę. Wrocławscy architekci i projektanci dążą do tego, by nowo powstałe budynki wpisywały się w strukturę miasta. Jak na tym tle wypadają Apartamenty przy Parku Szczytnickim? „To będzie duża zmiana na lepsze. Modernizacja przyniesie nowe możliwości, a także przywróci miastu kolejny kawałek zieleni. Od początku towarzyszy nam idea zielonego Wrocławia i w tym kierunku, będziemy prowadzili prace.” - zapewnia Piotr Jaśkowski z RealCo Property Investment & Development, inwestor odpowiedzialny za końcowy efekt. „Obecnie zamknięty teren zamieni się w otwartą przestrzeń, znikną ogrodzenia, a w zamian pojawią się alejki umożliwiające przejście do Parku Szczytnickiego przez starodrzew. Dodatkowo projekt zakłada posadzenie około 1000 nowych roślin. Zmniejszy się też kubatura budynków względem tej istniejącej, a miejsca parkingowe zostaną przeniesione do garażu podziemnego” – wylicza Piotr Jaśkowski.

Inwestycja spełnia standardy architektoniczne oraz wszystkie warunki prawne i środowiskowe. „Zanim przystąpiliśmy do prac, uzyskaliśmy wszystkie pozwolenia i decyzje. Mówiąc konkretnie: decyzję środowiskową z raportem, pozwolenie wodno-prawne, uzgodnienie MKZ, pozwolenie na budowę. Dopełniliśmy wszystkich formalności, jakie były wymagane przy tego typu pracach.” - informuje architekt Adrian Staszczyszyn.

Więcej powierzchni biologicznie czynnej

Ze względu na położenie inwestycji, ważny był aspekt przyrodniczy terenu. Nad projektem nowej inwestycji przy Parku Szczytnickim, pracował zespół wykwalifikowanych specjalistów – grupa dendrologów, entomolog, ornitolog, a nawet chiropterolog. Wykonany został projekt zarządzania drzewostanem, w efekcie którego postanowiono uratować cenne drzewa rosnące w miejscu inwestycji. Niemniej, jak tłumaczy dendrolog, dr Marzena Suchocka – „Trzeba wiedzieć, że nie jest to możliwe w przypadku każdego drzewa. Przesadzone zostaną duże drzewa, o ile tylko będzie to możliwe. Dopiero wtedy ruszą prace związane z rozbiórką.”

Na początek przesadzone zostaną cztery stare drzewa, zgodnie z projektem gospodarki drzewostanem. Pojawią się też liczne nowe nasadzenia oraz korekta sanitarna tych drzew, które zagrażają zdrowiu i mieniu. Docelowo wzrost powierzchni biologicznie czynnej będzie wynosił 175%.

 

Kameralne osiedle z udogodnieniami

Apartamenty przy Parku Szczytnickim, z całą okoliczną infrastrukturą, zapraszają mieszkańców jako miejsce dobre do komfortowego życia. Plan inwestycji obejmuje stworzenie kameralnego osiedla budynków mieszkaniowych. Lokatorzy będą mogli liczyć nie tylko na piękną, zieloną okolicę, ale i szereg udogodnień.

„Wszystkie budynki – mając 4 kondygnacje naziemne – będą nieduże i tej samej wysokości. Mieszkańcy zyskają dostęp do parkingu podziemnego i windy, a do mieszkań na parterze zostaną przydzielone prywatne ogródki.” - komentuje Adrian Staszczyszyn

Kameralne osiedle przy parku Szczytnickim będzie nie tylko świetnie zlokalizowane, ale także niezwykle komfortowe.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem? Biuro prasowe
2024-07-26 | 11:00

Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem?

Do tej pory Polacy mogli skorzystać z trzech programów dopłat kredytowych: Rodzina na Swoim, Mieszkanie dla Młodych oraz Bezpieczny Kredyt 2%. Na horyzoncie pojawia się program Kredyt
Nieruchomości CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland
2024-07-25 | 12:00

CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland

  Marka CCC kontynuuje współpracę z trzema centrami handlowymi z portfolio Greenman Poland – Nowymi Czyżynami w Krakowie, Nowymi Bielawami w Toruniu i Nową Górną w
Nieruchomości Warsaw office market in the process of adaptation
2024-07-25 | 01:00

Warsaw office market in the process of adaptation

Stable demand, low supply of new offices, and few vacancies—this briefly describes the current situation in the Warsaw market Just under 11 per cent of the office space resources in

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Trzynaście państw UE wytwarza już więcej energii z OZE niż z paliw kopalnych. Polska jeszcze nie, ale też bije rekordy w zielonej energii

30 do 27 proc. – tak wyglądał w UE w I połowie br. udział energii z odnawialnych źródeł versus z paliw kopalnych. To oznacza, że po raz pierwszy w historii mieliśmy na Starym Kontynencie więcej zielonej energii. Takim osiągnięciem może się już pochwalić prawie połowa państw członkowskich. W Polsce – po bardzo dynamicznym wzroście produkcji energii słonecznej – udział OZE sięga już ok. 30 proc., a węgla spada poniżej 60 proc. Mimo znaczących postępów w ostatnich dwóch latach wciąż wiele aspektów zielonej transformacji w kraju wymaga poprawy. Motywacją do przyspieszenia zmian są korzyści finansowe – na rachunkach za prąd – oraz środowiskowe.

Sport

Siatkówka z coraz większym wsparciem sponsorów. Największe firmy inwestują nie tylko w drużyny narodowe, ale i ligowe kluby

Polska liga siatkówki jest jednym z chętniej oglądanych w Polsce wydarzeń sportowych. W ubiegłym sezonie spotkania w fazie zasadniczej przyciągnęły do hal ponad pół miliona osób, a średnia oglądalność meczów ligowych wzrosła do ponad 84 tys. Sukcesy sportowe i zainteresowanie widzów przekładają się na coraz większe zaangażowanie sponsorów, także w siatkówkę ligową. Stołeczny zespół siatkarzy Projekt Warszawa pozyskał nowego sponsora tytularnego – została nim PGE Polska Grupa Energetyczna.

Infrastruktura

Na budowę sieci światłowodowych w Polsce trafi z UE niespełna 7 mld zł. Inwestycje może jednak zahamować biurokracja

W Polsce światłowód ma już blisko połowa z 9,5 mln użytkowników internetu stacjonarnego, a ta technologia szybko zyskuje na popularności – w ubiegłym roku zwiększyła swój udział w rynku o 10 proc. – Środki unijne przeznaczone na dobudowanie sieci światłowodowych w Polsce to w tej chwili w sumie 6–7 mld zł – zauważa Jacek Wiśniewski, prezes zarządu Nexery. Jak wskazuje, w praktyce zagospodarowanie tych pieniędzy może być jednak problematyczne ze względu na biurokrację, brak koordynacji między różnymi urzędami i resortami oraz krótki czas, jaki pozostał na ich wydatkowanie.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.