Komunikaty PR

Wielkoformatowe włókno-cemetowe płyty elewacyjne

2020-04-03  |  12:20
Biuro prasowe
Kontakt
Maurycy Nosowski
BuzzAir

ul. Niekłańska 35/1
03-924 Warszawa
maurycy.nosowski|buzzair.pl| |maurycy.nosowski|buzzair.pl
+48 22 402 96 10
www.corepr.pl

 

Płyty elewacyjne kojarzą się przede wszystkim jako rozwiązanie wykończeniowe dla nowoczesnych biurowców. Tymczasem są również idealnym rozwiązaniem nie tylko dla domów, lecz sprawdzą się jako wykończenie poddaszy, elementów okiennych czy balkonów. Wybierając ten materiał możemy wykorzystać jego elastyczność, która pozwala na tworzenie nieszablonowych rozwiązań architektonicznych.

 

Czym jest włókno-cement

Włókno-cement to materiał wykorzystywany głównie w pokryciach dachowych oraz elewacjach budynków. Jeszcze do niedawana uznawany był za materiał szkodliwy dla zdrowia i środowiska przez dodawany do niego azbest, dlatego też jego popularność na jakiś czas nieco zmalała. Sposób produkcji na przestrzeni lat uległ jednak zmianie - dziś włókno-cement to materiał ekologiczny i w pełni biodegradowalny. Stał się on atrakcyjnym materiałem do wykorzystania nie tylko przy budowie domów (dachy lub elewacje), ale także w formie pokryć dachowych w rolnictwie, na fermach, czy w stadninach koni oraz – co ciekawe – również przy modernizacji zabytkowych budynków.

 

Wielkoformatowe płyty elewacyjne

Zaletą włókno-cementowych płyt elewacyjnych jest nie tylko łatwość montażu. Są one dostępne w bogatej palecie barw, dzięki czemu z łatwością można dostosować je do potrzeb projektu. Co więcej, zapewniają optymalną izolację akustyczną, są odporne na warunki atmosferyczne oraz są materiałem niepalnym, a więc bezpiecznym dla budynku. Niezależnie od upływu czasu, zachowują swój kształt i parametry techniczne (m.in. odporność na gnicie oraz działanie grzybów). Płyty mogą być przycięte na wymiar, dostarczane już gotowe do instalacji, jak również być cięte na budowie przy pomocy standardowych narzędzi budowlanych.

 

Właściwości płyt elewacyjnych

Płyty zapewniają wysoką ochronę przed promieniowaniem UV oraz niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, co w znaczącym stopniu podnosi trwałość i wydłuża okres użytkowania elewacji. W celu dodatkowego zabezpieczenia i ochrony przed zarysowaniami i innymi uszkodzeniami, płyty elewacyjne Cembrit są pokryte grubą ochronną folią samoprzylepną, która ułatwia montaż.

 

Płyty elewacyjne Cembrit to bardzo wdzięczny materiał. Duży format pozwala na zminimalizowanie podziałów na elewacji, co bardzo korzystnie wpływa na późniejszy odbiór formy obiektu. Bardzo ważne jest to, że produkt jest barwiony w masie, co pozwala uzyskać przeciętą krawędź w tym samym kolorze co płyta. Ułatwia to rozwiązywanie różnych detali architektonicznych, bez martwienia się, że przy jasnej płycie nagle pojawi się czarna krawędź. – dodaje Rafał Grudziąż z pracowni architektonicznej 81.WAW.PL.

 

Perfekcyjne cięcie

Wybór rozmiaru czy koloru płyt elewacyjnych to nie wszystko, co będzie miało wpływ na końcowy efekt wizualny. Niezmierne istotne jest cięcie krawędzi płyt. Idealne, spójne wykończenie daje pewność, że całość wygląda atrakcyjnie. To ono decyduje o ostatecznym wrażeniu i zapewnia poczucie wysokiej jakości. Ponadto, dodatkową zaletą jest to, że poprawnie docięte krawędzie zapobiegają uszkodzeniom powłoki w trakcie instalacji.

 

Technologia produkcji obejmuje obecnie zastosowanie zaawansowanego sprzętu tnącego, co umożliwia łączenie cięcia płyt z wyrównywaniem i szlifowaniem krawędzi. Jesteśmy producentem materiałów włókno-cementowych wykorzystującym technologię pozwalającą na automatyczne impregnowanie krawędzi płyt w trakcie cięcia. – mówi Marcin Pakuła, Technical Project Manager z firmy Cembrit.

 

Mając na względzie swobodne projektowanie elewacji i zastosowanie płyt, włókno-cement dostępny jest obecnie w szerokim asortymencie struktur, kolorów i wykończeń. Pomysłów na jego wykorzystanie są tysiące, bo tym, co nas ogranicza, jest tylko nasza wyobraźnia.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: BuzzAir
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny

16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.

Polityka

P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – ​To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.

Media i PR

Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.