Komunikaty PR

Wilanów - to tu chcą mieszkać warszawiacy

2023-04-27  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Aleksandra Maśnica
Prime Time PR

Halszki 28
30-611 Kraków
aleksandra.masnica|primetimepr.pl| |aleksandra.masnica|primetimepr.pl
12 313 00 87
https://primetimepr.pl/

Zlokalizowany na południu Warszawy Wilanów - niegdyś niewielka osada, a dziś jedna z najbardziej prestiżowych dzielnic miasta - słynie z otaczającej zieleni, ciszy oraz atrakcyjnych warunków życia. Badania wskazują, że przyciąga przede wszystkim tych mieszkańców, którzy na pierwszym miejscu stawiają bezpieczeństwo.

Poczucie bezpieczeństwa kojarzymy głównie z domem i najbliższą okolicą.  Możemy mieć nieco dalej do centrum, czy na siłownię, ale we własnym, najbliższym otoczeniu chcemy czuć się pewnie. Zasada ta jest właściwie uniwersalna dla każdego. Niezależnie od wieku, wielkości rodziny, czy stażu zawodowego zawsze będziemy chcieli mieszkać w bezpiecznej okolicy, w której nie będziemy martwić się o nasze bezpieczeństwo. Według Rankingu Dzielnic Otodom, w przypadku Warszawy prym pod tym względem wiedzie pięć dzielnic i to one wyróżniają się na tle pozostałych. A szczególnie jedna z nich.

Wilanów od lat na piedestale

O tym, która dzielnica stolicy została finalnie uznana za najbardziej bezpieczną, decydowały odpowiedzi na dwa pytania w ankiecie przygotowanej przez Agencję Badawczą IQS. Mieszkańcy musieli w niej ocenić, gdzie czują się pewnie po zmroku oraz to, w której lokalizacji dzieci mogą bez ryzyka bawić się poza domem. Według ostatecznego rankingu najbardziej bezpieczne dzielnice Warszawy to więc Wilanów (ocena 4,28), Ursynów (ocena 4,26), Wesoła (ocena 4,21), Żoliborz (ocena 4,11) oraz Ursus (ocena 4,08). Wilanów jest już pewnym znakiem jakości na mapie miasta - w poprzednim raporcie również zajął bowiem pierwsze miejsce. Jest to więc okolica odpowiednia szczególnie dla tych, którzy szukają spokoju i wyciszenia. - Ogromne plusy Wilanowa to cicha i zrównoważona okolica - szczególnie biorąc pod uwagę tak dużą aglomerację jak Warszawa. Nie uświadczymy tu typowych dla wielkich miast atrakcji turystycznych, czy klubów nocnych. Nie jest to okolica kojarzona z rozrywką, ale w zamian za to oferuje swoim mieszkańcom dostęp do terenów zielonych i, co szczególnie istotne, bezpieczeństwo - mówi Krystian Bielas, z zarządu Besim Group, firmy realizującej inwestycję Zacisze Wilanów.

Bezpieczeństwo w parze z poczuciem szczęścia

Średnia ocena bezpieczeństwa w stolicy to wg mieszkańców 3,84, a więc Wilanów ze swoim wynikiem 4,28 znacznie ją przewyższa. Ma to odzwierciedlenie również w poczuciu szczęścia z życia w swojej dzielnicy. Według raportu “Szczęśliwy dom. Dzielnica różnorodnych potrzeb”, zaprezentowanego przez Otodom i ThinkCo, aż 70 proc. mieszkańców tej okolicy jest usatysfakcjonowanych ze swojego codziennego życia - stanowi to najwyższy wskaźnik w całym mieście. Oprócz bezpieczeństwa ankietowani doceniają również takie aspekty jak m.in. czystość, dostęp do opieki zdrowotnej oraz infrastrukturę dla zwierząt. - Wilanów to jedna z najmodniejszych oraz najbardziej prestiżowych obecnie dzielnic Warszawy i nie ma w tym nawet krzty przypadku. Okolica jest znana z oferowania pełnego przekroju budownictwa - zarówno wielorodzinnego, jak i prywatnych, jednorodzinnych domów. To naturalny wybór dla osób, które chcą mieszkać w stolicy, a jednocześnie cieszyć się niezmąconym spokojem oraz bezpośrednim sąsiedztwem atrakcyjnych terenów zielonych- mówi Krystian Bielas.

Wilanów wkrótce czekają poważne inwestycje - zarówno ze strony deweloperów, jak i władz miasta. Jedną z nich jest wybudowanie linii tramwajowej, która to znacznie skróci czas podróży do centrum. W przyszłości Ratusz nie wyklucza również poprowadzenia tu kolejnego odcinka metra. Oznacza to, że dzielnica zyska na znaczeniu i popularności, a mieszkania na wartości.

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Prime Time PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem? Biuro prasowe
2024-07-26 | 11:00

Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem?

Do tej pory Polacy mogli skorzystać z trzech programów dopłat kredytowych: Rodzina na Swoim, Mieszkanie dla Młodych oraz Bezpieczny Kredyt 2%. Na horyzoncie pojawia się program Kredyt
Nieruchomości CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland
2024-07-25 | 12:00

CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland

  Marka CCC kontynuuje współpracę z trzema centrami handlowymi z portfolio Greenman Poland – Nowymi Czyżynami w Krakowie, Nowymi Bielawami w Toruniu i Nową Górną w
Nieruchomości Warsaw office market in the process of adaptation
2024-07-25 | 01:00

Warsaw office market in the process of adaptation

Stable demand, low supply of new offices, and few vacancies—this briefly describes the current situation in the Warsaw market Just under 11 per cent of the office space resources in

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie firmy z szansą na zdobycie azjatyckich rynków. Mogą otrzymać wsparcie na promocję podczas Expo 2025 w Osace

W 2025 roku w japońskiej Osace odbędzie się Wystawa Światowa Expo 2025. Udział w niej, a także towarzyszących imprezie wydarzeniach i targach to dla polskich firm szansa na wzrost rozpoznawalności swoich marek za granicą, a w konsekwencji na rozwój ich potencjału eksportowego. Expo 2025 będzie się koncentrowało na innowacjach służących zrównoważonemu rozwojowi. PARP, który jest partnerem wydarzenia w Polsce, do 26 września br. czeka na wnioski firm zainteresowanych udziałem w wydarzeniu i ekspansją na azjatyckie rynki. W ramach programu mogą one otrzymać wsparcie na udział w targach, na misje wyjazdowe i kampanie promocyjne przed i po zakończeniu Expo. Nabór finansowany jest z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki 2021–2027

Polityka

Rośnie ryzyko wybuchu epidemii w Strefie Gazy. Brakuje czystej wody, kanalizacji i toalet, a w zniszczonej enklawie wykryto polio

W Strefie Gazy brakuje praktycznie wszystkiego – od żywności i wody po podstawowe leki – ale najgorsze może dopiero nadejść – alarmuje Polska Akcja Humanitarna. – Kilka dni temu w wodzie w Strefie Gazy znaleziono polio typu 2. Ta woda jest bardzo zanieczyszczona, infrastruktura wodno-sanitarna na tym terenie tak naprawdę już nie istnieje. Na dodatek od dziewięciu miesięcy dzieci nie są szczepione, ponieważ nie ma warunków, żeby to zrobić, więc istnieje bardzo duże zagrożenie wybuchu epidemii – mówi Magdalena Foremska z PAH. W odpowiedzi na kryzys organizacja uruchomiła duże projekty pomocowe, które mają zapewnić żywność i opiekę medyczną w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu.

IT i technologie

Gminy potrzebują inwestycji w cyberbezpieczeństwo. Eksperci widzą duże ryzyka wynikające z zaniedbań

Dane gromadzone przez jednostki samorządu terytorialnego mogą być bardzo niebezpiecznym narzędziem w rękach przestępców. Wykradzione mogą posłużyć do fałszowania tożsamości człowieka. Tymczasem poziom inwestycji w cyberbezpieczeństwo jest w gminach niski, a liczba ataków hakerskich na nie stale rośnie. Eksperci czekają na pozytywne skutki rządowego programu Cyberbezpieczny Samorząd. W jego ramach 1,5 mld zł trafi na inwestycje w poprawę bezpieczeństwa cybernetycznego samorządów: zarówno na poziomie sprzętu i oprogramowania, jak i kompetencji oraz procedur.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.