Komunikaty PR

Wilanów - to tu chcą mieszkać warszawiacy

2023-04-27  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Aleksandra Maśnica
Prime Time PR

Halszki 28
30-611 Kraków
aleksandra.masnica|primetimepr.pl| |aleksandra.masnica|primetimepr.pl
12 313 00 87
https://primetimepr.pl/

Zlokalizowany na południu Warszawy Wilanów - niegdyś niewielka osada, a dziś jedna z najbardziej prestiżowych dzielnic miasta - słynie z otaczającej zieleni, ciszy oraz atrakcyjnych warunków życia. Badania wskazują, że przyciąga przede wszystkim tych mieszkańców, którzy na pierwszym miejscu stawiają bezpieczeństwo.

Poczucie bezpieczeństwa kojarzymy głównie z domem i najbliższą okolicą.  Możemy mieć nieco dalej do centrum, czy na siłownię, ale we własnym, najbliższym otoczeniu chcemy czuć się pewnie. Zasada ta jest właściwie uniwersalna dla każdego. Niezależnie od wieku, wielkości rodziny, czy stażu zawodowego zawsze będziemy chcieli mieszkać w bezpiecznej okolicy, w której nie będziemy martwić się o nasze bezpieczeństwo. Według Rankingu Dzielnic Otodom, w przypadku Warszawy prym pod tym względem wiedzie pięć dzielnic i to one wyróżniają się na tle pozostałych. A szczególnie jedna z nich.

Wilanów od lat na piedestale

O tym, która dzielnica stolicy została finalnie uznana za najbardziej bezpieczną, decydowały odpowiedzi na dwa pytania w ankiecie przygotowanej przez Agencję Badawczą IQS. Mieszkańcy musieli w niej ocenić, gdzie czują się pewnie po zmroku oraz to, w której lokalizacji dzieci mogą bez ryzyka bawić się poza domem. Według ostatecznego rankingu najbardziej bezpieczne dzielnice Warszawy to więc Wilanów (ocena 4,28), Ursynów (ocena 4,26), Wesoła (ocena 4,21), Żoliborz (ocena 4,11) oraz Ursus (ocena 4,08). Wilanów jest już pewnym znakiem jakości na mapie miasta - w poprzednim raporcie również zajął bowiem pierwsze miejsce. Jest to więc okolica odpowiednia szczególnie dla tych, którzy szukają spokoju i wyciszenia. - Ogromne plusy Wilanowa to cicha i zrównoważona okolica - szczególnie biorąc pod uwagę tak dużą aglomerację jak Warszawa. Nie uświadczymy tu typowych dla wielkich miast atrakcji turystycznych, czy klubów nocnych. Nie jest to okolica kojarzona z rozrywką, ale w zamian za to oferuje swoim mieszkańcom dostęp do terenów zielonych i, co szczególnie istotne, bezpieczeństwo - mówi Krystian Bielas, z zarządu Besim Group, firmy realizującej inwestycję Zacisze Wilanów.

Bezpieczeństwo w parze z poczuciem szczęścia

Średnia ocena bezpieczeństwa w stolicy to wg mieszkańców 3,84, a więc Wilanów ze swoim wynikiem 4,28 znacznie ją przewyższa. Ma to odzwierciedlenie również w poczuciu szczęścia z życia w swojej dzielnicy. Według raportu “Szczęśliwy dom. Dzielnica różnorodnych potrzeb”, zaprezentowanego przez Otodom i ThinkCo, aż 70 proc. mieszkańców tej okolicy jest usatysfakcjonowanych ze swojego codziennego życia - stanowi to najwyższy wskaźnik w całym mieście. Oprócz bezpieczeństwa ankietowani doceniają również takie aspekty jak m.in. czystość, dostęp do opieki zdrowotnej oraz infrastrukturę dla zwierząt. - Wilanów to jedna z najmodniejszych oraz najbardziej prestiżowych obecnie dzielnic Warszawy i nie ma w tym nawet krzty przypadku. Okolica jest znana z oferowania pełnego przekroju budownictwa - zarówno wielorodzinnego, jak i prywatnych, jednorodzinnych domów. To naturalny wybór dla osób, które chcą mieszkać w stolicy, a jednocześnie cieszyć się niezmąconym spokojem oraz bezpośrednim sąsiedztwem atrakcyjnych terenów zielonych- mówi Krystian Bielas.

Wilanów wkrótce czekają poważne inwestycje - zarówno ze strony deweloperów, jak i władz miasta. Jedną z nich jest wybudowanie linii tramwajowej, która to znacznie skróci czas podróży do centrum. W przyszłości Ratusz nie wyklucza również poprowadzenia tu kolejnego odcinka metra. Oznacza to, że dzielnica zyska na znaczeniu i popularności, a mieszkania na wartości.

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Prime Time PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia? Biuro prasowe
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie
Nieruchomości Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
2025-02-21 | 11:50

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?

Inwestowanie w nieruchomości to budowanie majątku na pokolenia, dlatego od zawsze jest ono postrzegane jako pewna i dochodowa forma lokowania kapitału. Nie od dziś wiadomo, że

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Państwowa Agencja Atomistyki przygotowuje się do nadzoru nad pierwszą polską elektrownią jądrową. Kluczową kwestią jest bezpieczeństwo

Trwają przygotowania do budowy pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej na Pomorzu. Zgodnie z harmonogramem przedstawianym przez rząd fizyczna budowa ma ruszyć w 2028 roku, a początek eksploatacji pierwszego bloku planuje się na 2036 rok. Również Państwowa Agencja Atomistyki przygotowuje się do realizacji zadań związanych z dozorem nad budową, rozruchem i eksploatacją nowej jednostki. Kluczowe są kwestie związane z bezpieczeństwem jądrowym i ochroną radiologiczną obiektu.

Ochrona środowiska

K. Wyszkowski: Porozumienie paryskie to duże osiągnięcie. Odwrót USA tego nie zmieni

Z danych Climate Action Tracker wynika, że do końca lutego br. tylko 18 państw sygnatariuszy porozumienia paryskiego zaktualizowało swoje plany realizacji celów klimatycznych do 2035 roku. Chociaż walka z rosnącymi emisjami CO2 nie postępuje w takim tempie, jakie jest wymagane, to samo porozumienie klimatyczne z Paryża należy uznać za osiągnięcie, które przyniesie efekty. Zdaniem Kamila Wyszkowskiego z UN GCNP nie powinno tego zmienić nawet wycofanie się z niego Stanów Zjednoczonych.

Ochrona środowiska

Konkurs NCBR i Orlenu ma wesprzeć najciekawsze rozwiązania dla przemysłu rafineryjno-petrochemicznego. Na ich rozwój trafi blisko 200 mln zł

Niemal 200 mln zł trafi na realizację innowacyjnych projektów dla przemysłu rafineryjno-petrochemicznego. NCBR i Orlen w ramach konkursu NEON III chcą znaleźć partnerów wśród instytucji naukowych i technologicznych do działania w trzech obszarach: dekarbonizacji, cyfryzacji i gospodarki obiegu zamkniętego. Nabór wniosków potrwa do 30 czerwca br.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.