Komunikaty PR

Wrocław Campus 39 Panattoni na celowniku e-commerce – wynajęte blisko 80 000 mkw

2021-06-16  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Ewelina Ciuchta
Konkret PR

ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl

Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, rozkręca największą na Dolnym Śląsku inwestycję - Wrocław Campus 39. Deweloper wynajął blisko 85 000 m kw. dwóm najemcom, z czego ponad 78 000 m kw. zajmie e-commerce. Obecnie budowane jest 160 000 m kw - połowa metrażu będzie gotowa już we wrześniu br. Campus Wrocław 39 docelowo zajmie 200 000 m kw. i przejdzie certyfikację środowiskową metodą BREEAM na poziomie „Excellent”.

Wrocław Campus 39 – coraz więcej powierzchni dla e-commerce i elektromobilności. Panattoni już we wrześniu br. ukończy pierwsze 80 000 m kw. kompleksu Wrocław Campus 39. Park znajduje się w pobliżu magazynów firmy Amazon oraz kompleksu koreańskiego LG, obejmującego m.in. największa w Europie fabrykę baterii litowo-jonowych dla aut elektrycznych. Powierzchnia dostarczona w takiej lokalizacji to doskonała wiadomość dla sektora handlu internetowego i elektromobilności, i już są jej pierwsze efekty i najmy. Na 78 000 m kw. prowadzone będą operacje dla branży e-commerce, obejmujące wiele europejskich rynków. Kompleks to także dobre miejsce dla logistyki – jedna z czołowych firm z tego sektora wynajęła 6000 m kw. powierzchni, na której powstanie cross-dock. Wrocław Campus 39 osiągnie docelowo 200 000 m kw.

- „Rosnąca cały czas sprzedaż w kanale on-line w Europie napędziła pierwszy bardzo duży najem w ramach Wrocław Campus 39 i spodziewamy się kolejnych” - komentuje Damian Kowalczyk, Development Director z Panattoni z Panattoni i dodaje: Przychody rynku e-commerce w Europie będą rosły do 2025 r. średnio o 5,16 proc. rocznie. Nieustanny wzrost tego segmentu motywuje największych graczy, do poszukiwania lokalizacji o paneuropejskim potencjale, dzięki czemu mogą obsługiwać więcej niż jeden rynek. Dlatego doskonałym wyborem dla e-commerce jest Wrocław Campus 39, który cechują: bliskość autostrady A4 czy drogi ekspresowej S8, dostęp do pracownika, a także bardzo dobry klimat do rozwoju biznesu w regionie”.

Wrocław Campus 39 to doskonała lokalizacja dla biznesu. Stolica Dolnego Śląska, w rankingu fDi Magazine zajęła pierwsze miejsce wśród polskich miast i piętnaste na całym świecie pod względem potencjału inwestycyjnego, co napędza cały region. Ponadto największy kompleks Panattoni w okolicy jest doskonale skomunikowany zarówno z najważniejszymi ośrodkami w Polsce, jak i Europie. Przebiegająca niedaleko obiektu autostrada A4 pozwala na sprawne dotarcie zarówno do Górnego Śląska, czy Krakowa, jak i Berlina i na Ukrainę. W niewielkiej odległości przebiega również droga ekspresowa S8, łącząca kompleks z Warszawą i Łodzią, ale także czeską Pragą. Ponadto zaledwie 15 minut od inwestycji znajduje się międzynarodowe lotnisko. Wrocław Campus 39 zyskuje także na swojej lokalizacji w Polsce, ze względu na błyskawicznie rozwijający się lokalny rynek e-commerce.

Tylko w 2020 r. Polacy w przestrzeni online dokonali zakupów na ponad 15,3 mld EUR, co oznacza wzrost o 31,4% w stosunku do roku 2019, a dynamika ta jest o 2,5 raza wyższa niż europejska średnia. Dodatkowo według prognoz PwC wartość polskiego rynku e-commerce, która wyniosła ok. 100 mld zł w 2020 r., wzrośnie do 162 mld już w 2026 roku.

Wrocław Campus 39 docelowo składać się będzie z 5 budynków przystosowanych zarówno do magazynowania, jak i lekkiej produkcji, a ok. 14 000 m kw. zajmą biura. Cała inwestycja przejdzie certyfikację środowiskową metodą BREEAM na poziomie „Excellent”, a deweloper dostarczy szereg rozwiązań zarówno z zakresu ekologii, jak i wellbeingu. W obiekcie zaimplementowane zostaną systemy ograniczające zużycie wody, energii i ciepła, a także znacznie ograniczające emisję CO2, a pracownicy skorzystają m.in. z zielonych stref relaksu, infrastruktury rowerowej, czy stacji ładownia samochodów elektrycznych.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Konkret PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni
Nieruchomości Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
2024-12-30 | 15:00

Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?

Kraków nieustannie buduje swoją pozycję na rynku mieszkaniowym. Rosnące inwestycje, turystyczny urok i zwiększająca się liczba mieszkańców sprawiają, że zapotrzebowanie na
Nieruchomości Deweloperzy nie nadążają za popytem
2024-12-30 | 15:00

Deweloperzy nie nadążają za popytem

Mieszkania drożeją, a nowych powstaje rekordowo mało. W 2023 roku deweloperzy rozpoczęli budowę 114,5 tys. lokali – to najmniej od sześciu lat. Ceny za mkw. w Warszawie zdążyły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen

Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują  wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.

Prawo

Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą

Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.

IT i technologie

Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii

– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.