Wrocław, która dzielnica dla rodziny, a która dla singla?
Bezpieczeństwo, dostęp do instytucji kultury i rozrywki, tereny zielone i rekreacyjne, jakie aspekty wrocławianie poszukujący mieszkania cenią sobie najbardziej? Oto najlepsze dzielnice Wrocławia zgodnie z preferencjami klientów.
Wśród najczęściej wymienianych przez Polaków preferencji mieszkaniowych jest lokalizacja wymarzonego M. Chcemy, by było blisko terenów zielonych i rekreacyjnych, a jednocześnie w miejscu dobrze skomunikowanym z pozostałymi dzielnicami, blisko przystanków komunikacji miejskiej oraz z rozwiniętą infrastrukturą, zapleczem handlowym, szkołami, przedszkolami, w pobliżu pracy i miejsca na spacer z psem. Nie w samym centrum, ale i nie na obrzeżach. Jakie jest więc to idealne miejsce do zamieszkania?
Zielone płuca Wrocławia
Sąsiedztwo parku jest jednym z najczęściej wymienianych atrybutów lokalizacji, w której Polacy szukają mieszkań. Nie inaczej jest i we Wrocławiu. Fabryczna to największa wrocławska dzielnica, która pod względem terenów zielonych zdecydowanie zajmuje pierwszą lokatę. Nietrudno tu także o dostępność atrakcji dla najmłodszych. Najnowszym zielonym „nabytkiem” dzielnicy jest park linearny, który został zaprojektowany wokół torów wyścigów konnych. Mieszkańcy Fabrycznej szczycą się także Stadionem Miejskim, na którym były rozgrywane mecze Euro 2012.
Amatorzy podróży w tej dzielnicy znajdą dogodną komunikację z portem lotniczym, który mieści się w obrębie dzielnicy.
W ankiecie przeprowadzonej przez portal Otodom mieszkańcy tej dzielnicy najlepiej oceniają także swoich sąsiadów. Tereny za obwodnicą to lokalizacja dla osób lubiących podmiejski charakter dzielnicy, dobrze będą się tu czuć właściciele czworonogów i amatorzy biegania.
Dawniej Fabryczna była postrzegana jako sypialnia Wrocławia. To tu mieściły się także wielkie zakłady pracy jak Pafawag czy Dolmel, od których Fabryczna zyskała swoją nazwę. Dziś Fabryczna nazywana Zachodnim Obszarem Biznesu jest jedną z najlepszych lokalizacji wrocławskich pod kątem inwestycji mieszkaniowych. To tu mają swoje siedziby korporacje, a dzięki rozwiniętej infrastrukturze można tu żyć wygodnie bez konieczności przemieszczania się do innych rejonów miasta.
Brzmi jak idealne miejsca zarówno dla osób poszukujących pierwszego mieszkania w pobliżu pracy, jak i rodzin ceniących sobie spokój i tereny zielone?
Najbezpieczniejsza dzielnica
Choć położona na południu miasta dzielnica Klecina wydawać by się mogła odległą lokalizacją, jednak dzięki szybkiej i dogodnej komunikacji miejskiej, w tym tramwajom i nocnym autobusom, dojazd do śródmieścia oraz innych dzielnic miasta nie stanowi większego problemu. Podobnie z przemieszczaniem się własnym środkiem lokomocji.
Klecina to jedna z bezpieczniejszych dzielnic Wrocławia, życie miejskie, kluby, dyskoteki, modne knajpki usytuowane są bliżej centrum, do najbliższych kin i klubów trzeba z Kleciny dojechać, nie mam tu także uczelnianych gmachów czy nowoczesnych korporacji, dlatego bywa chętnie wybierana jako miejsce zamieszkania przez rodziny z dziećmi i seniorów.
O tym, że Klecina jest atrakcyjną lokalizacją oferującą wysoki standard życia świadczy przyrost liczby mieszkańców, a co za tym idzie kolejne inwestycje deweloperskie, których powstaje tu sporo. W większości to niewysokie, kameralne projekty wyposażone w windy, ogródki na parterze oraz przestronne balkony, które docenią rodziny z dziećmi, osoby starsze oraz posiadacze domowych zwierząt. Nie brak tu także nowoczesnych rozwiązań smart home ułatwiających zarządzanie mieszkaniem, a także przyjaznych dla domowego budżetu. Na realizowanym przy ul. Dożynkowej osiedlu Murapol Zielone Bulwary w ofercie dostępne są także mieszkania z pakietem antysmogowym.
Poszukujący mieszkania w spokojnej, zielonej okolicy z niską zabudowa swoje wymarzone M znajdą na Jagodnie. Bliskość trasy wylotowej na autostradę i obwodnicę to atut, który doceniają osoby często podróżujące. O tym, że w godzinach szczytu łatwiej tu dojechać niż do punktów zlokalizowanych w ścisłym centrum nie trzeba nikogo przekonywać – wiedzą to mieszkańcy wszystkich dużych miast, w których centra biznesowe mają swoje siedziby w śródmieściu.
Nie bez znaczenia jest także jakość powietrza, która na Jagodnie ma o wiele lepsze parametry niż w pobliżu Rynku. A jeśli dodać do tego mieszkania wyposażone w specjalne filtry antysmogowe, okazuje się, że Jagodno to bardzo dobra alternatywa do zamieszkania.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.