Komunikaty PR

Wrocławska pracownia za każdy projekt „Pod klucz” sadzi drzewa

2021-05-10  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt

Katarzyna Bagińska
Publicon Sp. z.o.o.

Świdnicka
50-066 Wrocław
k.baginska|publicon.pl| |k.baginska|publicon.pl
693260235
www.publicon.pl
Do pobrania dukke ( 5.6 MB )

Pasjonaci wzornictwa z wrocławskiego studia projektowego dukke, za którym stoją Łukasz Zembold oraz Paweł Serafin, mogą nie tylko pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w branży wnętrzarskiej, ale i świadomym podejściem do swojego rzemiosła. Entuzjaści designu, którzy stawiają na ekologię, za każde wnętrze wykończone pod klucz, sadzą drzewa dzięki pomocy posadzimy.pl.

Obaj eksperci, wykorzystując wiedzę i wyjątkowy styl, tworzą nie- standardowe wnętrza, które odpowiadają potrzebom i pragnieniom klientów. Dla tego duetu z Wrocławia największą satysfakcję z pracy daje obserwowanie, jak wspólnie z klientami tworzą przestrzenie, które pasują do ich stylu życia i osobowości. – „Luksus nie musi być pokojem pełnym pięknych przedmiotów, a raczej idealnie dobraną mieszanką wysokiej jakości, świadomych i sentymentalnych przedmiotów” – mówi Łukasz Zembold, właściciel studio dukke.

Zespół specjalistów z branży designu jest przekonany, że zrównoważony rozwój w architekturze i wystroju wnętrz nie jest w istocie rosnącym trendem w skali makro, ale nieuniknionym i niepodważalnym obowiązkiem.

Ekologiczne standardy

Społeczeństwo staje się coraz bardziej świadome znaczenia budownictwa i projektowania wnętrz, które nie wpływa negatywnie na środowisko. W rezultacie coraz więcej klientów stara się wprowadzić zasady zrównoważonego rozwoju do swoich domów. Właściciele biur projektowych oraz architekci mają ogromny wpływ na środowisko, ponieważ to oni decydują o tym, jakie materiały i produkty będą używane oraz jak ludzie będą mogli obcować z otaczającą ich przestrzenią.

Meble również mają duży udział w projektowaniu. Wiele akcesoriów stanowiących wyposażenie trafia prosto na wysypiska śmieci. To, jak eksperci obchodzą się ze starymi meblami klienta podczas projektowania i przywiązują uwagę przy doborze nowych, jest często ignorowane. Nie bez powodu znakiem rozpoznawczy pracowni dukke jest ikona polskiego designu – własnoręcznie odrestaurowany Fotel 366, zaprojektowany w latach 60. przez Józefa Chierowskiego. 

Wrocławski duet ma nie tylko pasję do swojego rzemiosła i oko do planowania przestrzeni. Ich idea luksusu polega na tworzeniu przestrzeni życiowej, która wyróżnia inteligentne i staranne planowanie pomieszczeń, przeciwstawiając się bylejakości oraz masowemu podejściu do projektowania mieszkań i domów. – „Chcemy dotrzeć do osób, dla których mieszkanie to coś więcej niż ładne wnętrze. Pragniemy, aby byli z nich dumni, by odpowiadały ich stylowi życia i podkreślały indywidualność” – komentuje Paweł Serafin, współtwórca dukke.

Zrównoważona przyszłość wzornictwa

Według rozdziału opracowanym przez Krajową Agencję Poszanowania Energii w raporcie WWF Polska, sektor budownictwa w całej Unii Europejskiej generuje prawie 40% całkowitej emisji CO2, przyczyniając się do postępującej zmiany klimatu. Nadszedł czas, aby pasjonaci designu i architektury wyznaczyli wyższe standardy i dokonali zmian w podejściu do własnych pomysłów. Duet z wrocławskiego biura dukke podąża za tym przykładem.

Osoby zajmujące się planowaniem przestrzeni, które kierują się zrównoważonym rozwojem, odpowiadają za dobór materiałów do projektu, biorąc pod uwagę nie tylko proces produkcyjny, ale i funkcjonalność oraz wpływ na środowisko.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Publicon Sp. z.o.o.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni
Nieruchomości Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
2024-12-30 | 15:00

Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?

Kraków nieustannie buduje swoją pozycję na rynku mieszkaniowym. Rosnące inwestycje, turystyczny urok i zwiększająca się liczba mieszkańców sprawiają, że zapotrzebowanie na
Nieruchomości Deweloperzy nie nadążają za popytem
2024-12-30 | 15:00

Deweloperzy nie nadążają za popytem

Mieszkania drożeją, a nowych powstaje rekordowo mało. W 2023 roku deweloperzy rozpoczęli budowę 114,5 tys. lokali – to najmniej od sześciu lat. Ceny za mkw. w Warszawie zdążyły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

NEWSERIA POLECA

Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku

Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen

Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują  wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.

Prawo

Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą

Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.

IT i technologie

Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii

– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.