Wybrano projekty do Oliwskiego Budżetu Sąsiedzkiego
Krzysztof Król
Ultra Relations
Leśna 18b4
81-549 Gdynia
krzysztof|ultrareltions.com| |krzysztof|ultrareltions.com
728612070
ultrarelations.com
Wybrano projekty do Oliwskiego Budżetu Sąsiedzkiego
Poznaliśmy wyniki piątej edycji inicjatywy stworzonej przez Olivia Centre, w której mieszkańcy Trójmiasta zgłaszają swoje projekty na rozwój Oliwy i Przymorza, wsparcie mieszkańców i organizacji działających na terenie dwóch dzielnic sąsiadujących z Olivią. Fundatorami budżetu są Olivia Centre oraz Andrzej Stelmasiewicz – oliwski działacz i społecznik, Fundator Fundacji Wspólnota Gdańska.
Zwycięzcami tej edycji budżetu są 4 projekty. Wśród nich jest organizacja fabularnej gry terenowej "Szyfr opata Hackiego" zgłoszonej przez p. Michała Ślubowskiego. Gra ma na celu spopularyzowanie historii Oliwy i zaangażowanie wszystkich osób zainteresowanych historią dzielnicy oraz jej eksploracją poprzez grę. Każdy uczestnik dostanie kopertę z łamigłówkami, szyframi, fragmentami dawnych map, pocztówek i spreparowanych listów.
Drugim projektem, który uzyskał dofinansowanie będzie Oliwski Turniej Unihokeja dla dzieci szkolnych zgłoszony przez Fundację Gdańska Akademia Sportowa Olivia. Dzięki niemu zostaną rozegrane turnieje w unihokeja dla dzieci Szkół Podstawowych w Oliwie i w Przymorzu Małym. Organizatorzy liczą na upowszechnianie unihokeja jako formy ruchu, promowanie aktywnego spędzania wolnego czasu, a także na integrację mieszkańców obu dzielnic. Dzięki dofinansowaniu możliwe będzie zorganizowanie profesjonalnej oprawy turniejów, sędziów oraz zapewnienie atrakcyjnych nagród dla zwycięzców.
Trzeci projekt to zgłoszone przez p. Łukasza Heldta i społeczność sąsiedzką ulicy Piastowskiej nr 56, 58 i 60 wydarzenie sąsiedzkie pod nazwą „Pożegnanie lata”, w ramach którego odbędzie się integracja mieszkańców przy wspólnej zabawie na świeżym powietrzu, giełdzie książek i zabawek oraz poczęstunku.
Dofinansowanie uzyskało także Stowarzyszenie Park ON na zorganizowanie projektu „Ceramiczne sąsiadów przygody”. Celem projektu jest aktywizacja seniorów i osób dorosłych, zwłaszcza osób z chorobą Parkinsona oraz wzbogacenie oferty twórczego spędzania czasu wolnego w formie 26 zajęć tworzenia ceramiki. Zajęcia będą okazją do tworzenia rękodzieła, a dodatkowo ćwiczeniami motoryki małej. Wspólne warsztaty będą pretekstem do wyjścia z domu, spotkania z osobami o podobnych doświadczeniach choroby i szansą na wzajemne wsparcie.
Spośród wielu inicjatyw, jakie są realizowane przy wsparciu Olivii, to właśnie Oliwski Budżet Sąsiedzki daje nam największą satysfakcję – mówi Bogusław Wieczorek, pełnomocnik zarządu Olivia Centre. Sam fakt, że konsekwentnie wspieramy sąsiedzkie inicjatywy już od pięciu lat i otrzymujemy pozytywne opinie ze strony mieszkańców i organizatorów dofinansowanych projektów ma dla nas duże znaczenie, gdyż dostrzegamy realne efekty prowadzonych działań. Co roku staramy się, aby były to różnorodne projekty, aby była możliwość wsparcia odmiennych potrzeb mieszkańców i gorąco zachęcamy wszystkich zainteresowanych do śledzenia następnych ogłoszeń o uruchomieniu kolejnej edycji i zgłaszania własnych projektów, gdyż z pewnością będziemy ten projekt kontynuować także w kolejnych latach.
Zdjęcia: https://we.tl/t-OlM6wBj0qk
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.