Wybrano projekty do Oliwskiego Budżetu Sąsiedzkiego
Krzysztof Król
Ultra Relations
Leśna 18b4
81-549 Gdynia
krzysztof|ultrareltions.com| |krzysztof|ultrareltions.com
728612070
ultrarelations.com
Wybrano projekty do Oliwskiego Budżetu Sąsiedzkiego
Poznaliśmy wyniki piątej edycji inicjatywy stworzonej przez Olivia Centre, w której mieszkańcy Trójmiasta zgłaszają swoje projekty na rozwój Oliwy i Przymorza, wsparcie mieszkańców i organizacji działających na terenie dwóch dzielnic sąsiadujących z Olivią. Fundatorami budżetu są Olivia Centre oraz Andrzej Stelmasiewicz – oliwski działacz i społecznik, Fundator Fundacji Wspólnota Gdańska.
Zwycięzcami tej edycji budżetu są 4 projekty. Wśród nich jest organizacja fabularnej gry terenowej "Szyfr opata Hackiego" zgłoszonej przez p. Michała Ślubowskiego. Gra ma na celu spopularyzowanie historii Oliwy i zaangażowanie wszystkich osób zainteresowanych historią dzielnicy oraz jej eksploracją poprzez grę. Każdy uczestnik dostanie kopertę z łamigłówkami, szyframi, fragmentami dawnych map, pocztówek i spreparowanych listów.
Drugim projektem, który uzyskał dofinansowanie będzie Oliwski Turniej Unihokeja dla dzieci szkolnych zgłoszony przez Fundację Gdańska Akademia Sportowa Olivia. Dzięki niemu zostaną rozegrane turnieje w unihokeja dla dzieci Szkół Podstawowych w Oliwie i w Przymorzu Małym. Organizatorzy liczą na upowszechnianie unihokeja jako formy ruchu, promowanie aktywnego spędzania wolnego czasu, a także na integrację mieszkańców obu dzielnic. Dzięki dofinansowaniu możliwe będzie zorganizowanie profesjonalnej oprawy turniejów, sędziów oraz zapewnienie atrakcyjnych nagród dla zwycięzców.
Trzeci projekt to zgłoszone przez p. Łukasza Heldta i społeczność sąsiedzką ulicy Piastowskiej nr 56, 58 i 60 wydarzenie sąsiedzkie pod nazwą „Pożegnanie lata”, w ramach którego odbędzie się integracja mieszkańców przy wspólnej zabawie na świeżym powietrzu, giełdzie książek i zabawek oraz poczęstunku.
Dofinansowanie uzyskało także Stowarzyszenie Park ON na zorganizowanie projektu „Ceramiczne sąsiadów przygody”. Celem projektu jest aktywizacja seniorów i osób dorosłych, zwłaszcza osób z chorobą Parkinsona oraz wzbogacenie oferty twórczego spędzania czasu wolnego w formie 26 zajęć tworzenia ceramiki. Zajęcia będą okazją do tworzenia rękodzieła, a dodatkowo ćwiczeniami motoryki małej. Wspólne warsztaty będą pretekstem do wyjścia z domu, spotkania z osobami o podobnych doświadczeniach choroby i szansą na wzajemne wsparcie.
Spośród wielu inicjatyw, jakie są realizowane przy wsparciu Olivii, to właśnie Oliwski Budżet Sąsiedzki daje nam największą satysfakcję – mówi Bogusław Wieczorek, pełnomocnik zarządu Olivia Centre. Sam fakt, że konsekwentnie wspieramy sąsiedzkie inicjatywy już od pięciu lat i otrzymujemy pozytywne opinie ze strony mieszkańców i organizatorów dofinansowanych projektów ma dla nas duże znaczenie, gdyż dostrzegamy realne efekty prowadzonych działań. Co roku staramy się, aby były to różnorodne projekty, aby była możliwość wsparcia odmiennych potrzeb mieszkańców i gorąco zachęcamy wszystkich zainteresowanych do śledzenia następnych ogłoszeń o uruchomieniu kolejnej edycji i zgłaszania własnych projektów, gdyż z pewnością będziemy ten projekt kontynuować także w kolejnych latach.
Zdjęcia: https://we.tl/t-OlM6wBj0qk
Langowski Logistics nowym najemcą w MLP Pruszków II
Co czeka rynek nieruchomości? Komentuje Shraga Weisman, CEO Aurec Home
Jak sprzedają się nowe mieszkania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.