Komunikaty PR

Wyniki Grupy Murapol po pierwszym kwartale 2023 roku

2023-04-05  |  11:00
Biuro prasowe
  • 1 081 mieszkań w 15 miastach przekazanych klientom detalicznym – czyli o ponad 34% więcej r/r.
  • Sprzedaż netto na poziomie 862 lokali mieszkalnych, z czego 729 w oparciu o podpisane umowy deweloperskie i przedwstępne wobec 764 w analogicznym okresie ub.r.
  • Duży i regularnie odnawiany bank ziemi pod budowę blisko 20,6 tys. lokali. Wejście do nowej, 19. lokalizacji – Lublina.
  • Konsekwencja w realizacji sprawdzonej strategii biznesowej – kompaktowe i nowoczesne mieszkania w najszerszym segmencie rynku, przystępnym cenowo, ogólnopolski charakter działalności (1Q2023 – oferta mieszkaniowa aż w 15 miastach) oraz pionowo zintegrowany model biznesowy.

 

SPRZEDAŻ MIESZKAŃ

Sprzedaż netto do klientów detalicznych GK Murapol, zrealizowana w ciągu pierwszych trzech miesięcy br. wyniosła 862 lokale mieszkalne (umowy deweloperskie, przedwstępne i opłacone umowy rezerwacyjne po wyeliminowaniu rezygnacji). W tym, na dzień 31 marca 2023 r. GK Murapol podpisała 729 umów deweloperskich i przedwstępnych (spadek zaledwie o 4,6% r/r) i dodatkowo 133 aktywne umowy rezerwacyjne.

PRZEKAZANIA

W pierwszym kwartale 2023 GK Murapol przekazała klientom detalicznym klucze do 1 081 mieszkań wobec 805 lokali wydanych w analogicznym okresie ub. r. (wzrost o ponad 34%).

WPROWADZENIE DO OFERTY

W ciągu pierwszych trzech miesięcy 2023 GK Murapol wprowadziła do oferty 355 lokali mieszkalnych w kolejnych etapach realizowanych inwestycji. W tym czasie otrzymała decyzje o pozwoleniu na budowę blisko 1,4 tys. mieszkań w nowych inwestycjach m.in. w Gdańsku, Łodzi i Krakowie. W najbliższych miesiącach rozpocznie się budowa i komercjalizacji tych inwestycji.

LICZBA MIESZKAŃ W BUDOWIE

Na dzień 31 marca 2023 r. portfel projektów w budowie Grupy Murapol obejmował 6 448 lokali w 59 budynkach powstających w ramach 20 projektów na terenie 12 miast Polski.

BANK ZIEMI

GK Murapol systematycznie odnawia i rozbudowuje aktywny bank ziemi. Tylko w pierwszym kwartale uzyskała decyzje o pozwoleniu na budowę blisko 1,4 tys. lokali mieszkalnych na gruntach w Gdańsku, Łodzi, Krakowie, Chorzowie i Toruniu. Na koniec pierwszego kwartału 2023 r. GK Murapol dysponowała aktywnym bankiem ziemi pod budowę blisko 20,6 tys. mieszkań.

- Początek roku to okres wytężonej pracy w każdym obszarze, począwszy od finalizacji projektów będących w procesie budowy, po stałą rozbudowę banku ziemi kończąc. W okresie sprawozdawczym przekazaliśmy klucze do blisko 1,1 tys. mieszkań, realizując tym samym plan w 100% i poprawiając ubiegłoroczny wynik o ponad jedną trzecią. Nie uszczupliło to naszego portfela projektów w budowie, gdyż równolegle rozpoczynaliśmy realizację kolejnych przedsięwzięć deweloperskich. Obecnie w budowie posiadamy blisko 6,5 tys. mieszkań. To pokazuje jak ułożoną, sprawną i działającą na wysokich obrotach organizacją jesteśmy. Aby utrzymać takie tempo równolegle rozbudowujemy i uzupełniamy aktywny bank ziemi. Miesiąc temu zakontraktowaliśmy pierwszy grunt w Lublinie, który jest 19. miastem na naszej mapie działalności. Na koniec kwartału nasz portfel projektów w przygotowaniu obejmował ponad 15,8 tys. mieszkań w 16 miastach. – mówi Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol SA – W pierwszym kwartale nasze mieszkania wybrało ponad 860 klientów, zarówno osób szukających lokali w aglomeracjach, jak i mniejszych miastach. To potwierdza, że dywersyfikacja geograficzna działalności sprzyja stabilizacji prowadzonego biznesu – dodaje Nikodem Iskra.

W ciągu ponad 22 lat działalności GK Murapol zrealizowała 78 wieloetapowych inwestycji,
w ramach których powstało 390 budynków obejmujących łącznie ponad 25,2 tys. lokali
o łącznej powierzchni użytkowej blisko 1,13 mln mkw.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem? Biuro prasowe
2024-07-26 | 11:00

Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem?

Do tej pory Polacy mogli skorzystać z trzech programów dopłat kredytowych: Rodzina na Swoim, Mieszkanie dla Młodych oraz Bezpieczny Kredyt 2%. Na horyzoncie pojawia się program Kredyt
Nieruchomości CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland
2024-07-25 | 12:00

CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland

  Marka CCC kontynuuje współpracę z trzema centrami handlowymi z portfolio Greenman Poland – Nowymi Czyżynami w Krakowie, Nowymi Bielawami w Toruniu i Nową Górną w
Nieruchomości Warsaw office market in the process of adaptation
2024-07-25 | 01:00

Warsaw office market in the process of adaptation

Stable demand, low supply of new offices, and few vacancies—this briefly describes the current situation in the Warsaw market Just under 11 per cent of the office space resources in

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie firmy z szansą na zdobycie azjatyckich rynków. Mogą otrzymać wsparcie na promocję podczas Expo 2025 w Osace

W 2025 roku w japońskiej Osace odbędzie się Wystawa Światowa Expo 2025. Udział w niej, a także towarzyszących imprezie wydarzeniach i targach to dla polskich firm szansa na wzrost rozpoznawalności swoich marek za granicą, a w konsekwencji na rozwój ich potencjału eksportowego. Expo 2025 będzie się koncentrowało na innowacjach służących zrównoważonemu rozwojowi. PARP, który jest partnerem wydarzenia w Polsce, do 26 września br. czeka na wnioski firm zainteresowanych udziałem w wydarzeniu i ekspansją na azjatyckie rynki. W ramach programu mogą one otrzymać wsparcie na udział w targach, na misje wyjazdowe i kampanie promocyjne przed i po zakończeniu Expo. Nabór finansowany jest z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki 2021–2027

Polityka

Rośnie ryzyko wybuchu epidemii w Strefie Gazy. Brakuje czystej wody, kanalizacji i toalet, a w zniszczonej enklawie wykryto polio

W Strefie Gazy brakuje praktycznie wszystkiego – od żywności i wody po podstawowe leki – ale najgorsze może dopiero nadejść – alarmuje Polska Akcja Humanitarna. – Kilka dni temu w wodzie w Strefie Gazy znaleziono polio typu 2. Ta woda jest bardzo zanieczyszczona, infrastruktura wodno-sanitarna na tym terenie tak naprawdę już nie istnieje. Na dodatek od dziewięciu miesięcy dzieci nie są szczepione, ponieważ nie ma warunków, żeby to zrobić, więc istnieje bardzo duże zagrożenie wybuchu epidemii – mówi Magdalena Foremska z PAH. W odpowiedzi na kryzys organizacja uruchomiła duże projekty pomocowe, które mają zapewnić żywność i opiekę medyczną w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu.

IT i technologie

Gminy potrzebują inwestycji w cyberbezpieczeństwo. Eksperci widzą duże ryzyka wynikające z zaniedbań

Dane gromadzone przez jednostki samorządu terytorialnego mogą być bardzo niebezpiecznym narzędziem w rękach przestępców. Wykradzione mogą posłużyć do fałszowania tożsamości człowieka. Tymczasem poziom inwestycji w cyberbezpieczeństwo jest w gminach niski, a liczba ataków hakerskich na nie stale rośnie. Eksperci czekają na pozytywne skutki rządowego programu Cyberbezpieczny Samorząd. W jego ramach 1,5 mld zł trafi na inwestycje w poprawę bezpieczeństwa cybernetycznego samorządów: zarówno na poziomie sprzętu i oprogramowania, jak i kompetencji oraz procedur.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.