Zajezdnia Wrocław już gotowa
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Oryginalny budynek na wrocławskim Nadodrzu otrzymał pozwolenie na użytkowanie. Zobacz, jak wpisuje się w otoczenie i jak prezentują się części wspólne.
Budowa wystartowała na początku września 2019 roku, a wczesną wiosną tego roku
w nowym budynku przy ul. Krętej we Wrocławiu zakończyły się ostatnie prace wykończeniowe. W maju obiekt otrzymał pozwolenie na użytkowanie. – Budowę zakończyliśmy zgodnie z planem. W połowie czerwca rozpoczyna się przekazywanie kluczy właścicielom mieszkań – informuje Cezary Grabowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Bouygues Immobilier Polska, dewelopera, który zrealizował Zajezdnię Wrocław.
W 6-piętrowym budynku znajduje się prawie 200 mieszkań o powierzchni od 25 do 56 mkw. Do wielu przynależą balkony, a do kilku – ogródki na pierwszym piętrze. Pod budynkiem znajduje się hala garażowa.
W zgodzie z tradycją
Budynek powstał w pobliżu zabytkowej zajezdni tramwajowej. Stąd właśnie jego nazwa. Inwestycja została zrealizowana na obszarze historycznego układu urbanistycznego Przedmieścia Odrzańskiego, wpisanego do ewidencji zabytków. Dlatego architektura budynku nawiązuje do dziewiętnastowiecznej zabudowy.
– Lokalizacja jest oczywiście mocnym atutem Zajezdni Wrocław – blisko centrum, w pobliżu parków, w sercu atrakcyjnej dzielnicy z ciekawą historią, ze świetnie zachowaną dawną architekturą. Projekt musiał oczywiście uwzględniać walory tego miejsca i nawiązywać do jego charakteru. Jestem przekonany, że Zajezdnia Wrocław znakomicie uzupełnia zabudowę w tej części Nadodrza, a jednocześnie tworzy nową jakość. Mamy duże doświadczenie w realizacji inwestycji zlokalizowanych w historycznej tkance miejskiej – podkreśla Cezary Grabowski.
W wyższym standardzie
Części wspólne zostały wykończone w podwyższonym standardzie, z wykorzystaniem materiałów takich jak klinkier, gres, metal i drewno. Dodatkowo, w holach ustawiono industrialne meble. Unikatowym pomysłem na ozdobienie budynku jest fototapeta z motywem tramwaju – bezpośrednie nawiązanie do sąsiedztwa.
– Zarówno materiały użyte do wykończenia wnętrz, jak i te elewacyjne, nawiązują do klimatu architektonicznego okolicy. Uzyskaliśmy elegancki i oryginalny efekt – mówi Cezary Grabowski.
Jedno z wejść do budynku prowadzi przez duży hol, w którym znajduje się recepcja.
W Zajezdni Wrocław zaplanowano również Klub Mieszkańca, który został wyposażony w rzutnik, ekran oraz wygodne fotele, a do tego kompaktowy aneks kuchenny oraz barek z hokerami.
W cyfrowym świecie
W Zajezdni Wrocław wprowadzono również zaawansowane technologie cyfrowe. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji aplikację Blue Bolt. Przy pomocy smartfona otworzą szlaban, bramę garażową, drzwi wejściowe do budynku i wezwą windę. – To duże udogodnienie. Wyeliminuje konieczność pamiętania kodów, używania plastikowych kart i pilotów. Dążymy do tego, aby budynki mieszkalne były jak najbardziej przyjazne, ekologiczne i bezpieczne w użytkowaniu – podkreśla dyrektor sprzedaży i marketingu Bouygues Immobilier Polska.
Dodaje, że aplikacja umożliwia też nadawanie dostępów czasowych: – Łatwiej w ten sposób zachować kontrolę nad tym, kto i kiedy ma dostęp do budynku. Jest to rozwiązanie bardzo przydatne zwłaszcza dla inwestorów, którzy kupili dużą część mieszkań w Zajezdni Wrocław. Nadanie uprawnień jednorazowych, czasowych, dla osób, które wynajmują mieszkania, można w bardzo prosty sposób wykonać z dowolnego miejsca na Ziemi.
Generalnym wykonawcą Zajezdni Wrocław była firma CFE Polska, należąca do belgijskiej grupy CFE, która na polskim rynku działa od ponad 20 lat.
Kolejne inwestycje we Wrocławiu
Zajezdnia Wrocław to drugi budynek realizowany przez Bouygues Immobilier Polska w tej części miasta. Przy ul. Drobnera, na samej granicy Nadodrza, stoi ukończony niedawno apartamentowiec Centreville.
Aktualnie deweloper realizuje kolejną inwestycję we Wrocławiu. Na Kowalach buduje kameralny zespół budynków mieszkalnych Perspective w stylu willi miejskich. Termin oddania to III kwartał 2022 roku. Nowością w ofercie Bouygues Immobilier we Wrocławiu jest Le Vert na Pilczycach. Zgodnie z planem, ma zostać oddana do użytku w III kw. 2023 roku.
Wywodzący się z Francji deweloper buduje także w Warszawie i Poznaniu. Od 2001 roku zrealizował w Polsce 53 projekty – łącznie na ponad 7500 mieszkań. Bouygues Immobilier Polska to polski oddział Bouygues Immobilier – firmy o zasięgu międzynarodowym – która jest częścią znanej na całym świecie Grupy Bouygues.
Więcej informacji: http://www.bi-polska.pl/
Bouygues Immobilier Polska
Bouygues Immobilier jest wiodącą firmą deweloperską o zasięgu międzynarodowym, z 64-letnim doświadczeniem w budownictwie. Polski oddział działa od 2001 roku, ciesząc się zaufaniem Klientów w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu. Bouygues Immobilier Polska wybudował do tej pory 54 projekty mieszkaniowe oraz oddał do użytku ponad 7500 mieszkań. Cztery inwestycje firmy (Accent Eco, Accent Vert, Camelia oraz La Melodie) wyróżnione zostały prestiżowym certyfikatem HQE International, premiującym budownictwo wysokiej jakości przyjazne środowisku, zaś certyfikatem BREEAM wyróżniona została inwestycja Miasteczko Orange. Projekt Camelia, jako pierwszy w Polsce, uzyskał BiodiverCity® - międzynarodowy certyfikat wyróżniający rozwiązania wspierające różnorodność biologiczną w nowopowstałych budynkach oraz ich otoczeniu. Najwyższa jakość obsługi Klienta to standard firmy - wybór i zakup mieszkania to bardzo ważna i odpowiedzialna decyzja, dlatego podstawą pracy doradców jest myśl o potrzebach i satysfakcji naszych Klientów.
O Grupie Bouygues
Bouygues to zdywersyfikowana Grupa przemysłowa z rozwiniętą kulturą korporacyjną, mająca swoją główną siedzibę w Paryżu. Jej działalność skupia się na dwóch sektorach: budownictwie – Bouygues Construction (budownictwo, prace publiczne oraz sieci elektryczne), Bouygues Immobilier (nieruchomości) i Colas (budownictwo drogowe), oraz branży telekomunikacyjnej i mediów – kanał telewizyjny TF1 oraz spółka Bouygues Telecom. Grupa jest częściowym udziałowcem firmy Alstom. Do największych osiągnięć Bouygues należy realizacja stadionu Stade de France w Paryżu, tunel pod kanałem La Manche oraz gmach Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. Grupa Bouygues prowadzi działalność w ponad 80 krajach, zatrudniając około 120 tys. pracowników. Firma jest notowana na giełdzie w Paryżu (Euronext: EN).
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Prawo
Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą
Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.