Komunikaty PR

Zamieszkać na peryferiach. Gdzie szukać mieszkania poza centrum Poznania

2020-02-26  |  15:20
Biuro prasowe

 

Urokliwe wąskie uliczki z kamienicami pamiętającymi niejedną historię, knajpki, muzea, modne sklepy i niepowtarzalna atmosfera – tak wygląda centrum Poznania, chętnie odwiedzane przez turystów i samych poznaniaków. Do mankamentów centrum jako miejsca do zamieszkania należy z pewnością brak nowoczesnej zabudowy w przystępnych cenach, która z reguły znajduje się w dzielnicach poza śródmieściem, podobnie jak centra biurowe i galerie handlowe. Sprawdzamy, gdzie najlepiej zamieszkać w Poznaniu.

Niezaprzeczalnym atutem mieszkania w centrum Poznania jest szybki dostęp do innych dzielnic, dogodna komunikacja, instytucje kulturalne i rozrywkowe na wyciągniecie ręki, w tym Stary Browar z szeroką ofertą handlowo-rozrywkową oraz poznańskie uczelnie. Poznań, w odróżnieniu od wielu dużych aglomeracji ze starym miastem, ma stosunkowo dużo miejskich zieleńców w obrębie śródmieścia – Park Dąbrowskiego, Park Tadeusza Mazowieckiego, Park Fryderyka Chopina czy Park Cytadela to tylko kilka z licznych parków w śródmieściu. W czasie odbudowy poznańskiego Starego Miasta, które znacznie ucierpiało podczas II wojny światowej, plan zakładał wyburzenie kamienic wzdłuż dawnych murów obronnych, by w ich miejsce otoczyć starówkę Plantami na wzór Krakowa. Ostatecznie pomysł ten nie został zrealizowany, ale w miejsce Plant powstały liczne mniejsze parki.

Poznańskie Stare Miasto nie różnie się od innych tego typu lokalizacji zabudową. Urokliwe kamienice podziwiane przez turystów, stanowiące o kolorycie miasta bywają uciążliwe w codziennej eksploatacji, zwłaszcza dla rodzin z dziećmi czy seniorów, m.in. przez brak wind umożliwiających komfortowe przemieszczanie się na wyższe kondygnacje, brak wygodnych i przestronnych balkonów lub tarasów a także niewielkie możliwości zaaranżowania wnętrz zgodnie z własnym pomysłem. Mieszkań w tym rejonie miasta poszukują chętnie single i młode pary. Mieszkania w centrum to także dobre miejsce do zakupów inwestycyjnych.

Gdzie szukać mieszkania poza centrum?

Jak w każdym dużym mieście, tak i w Poznaniu dzielnice położone w niewielkim oddaleniu od centrum cieszą dużym zainteresowaniem mieszkańców, dla których liczy się dobra lokalizacja własnego M, dogodna komunikacja z pozostałymi częściami miasta, łatwy dostęp do sklepów, szkół i instytucji kulturalno-rozrywkowych. Nie bez znaczenia jest także sąsiedztwo terenów rekreacyjnych. Biorąc pod uwagę wyżej wymienione aspekty, dużym zainteresowaniem poznaniaków cieszy się zielona Malta z Jeziorem Maltańskim, ZOO oraz Parkiem Tysiąclecia i dogodną komunikacją z centrum. Usytuowane na północy Strzeżyny i Piątkowo to najbardziej zielone, bezpieczne i najczystsze dzielnice Poznania. Wśród nowych inwestycji deweloperskich o atrakcyjnym nowoczesnym designie, z udogodnieniami w postaci wind czy podziemnych parkingów. W tej części Poznania w ofercie znajdują się także mieszkania z pakietem antysmogowym chroniącym przed zanieczyszczeniami, smogiem, a nawet owadami oraz innowacyjnymi rozwiązaniami smart home, dzięki którym mieszkańcy mogą np. zdalnie zarządzać swoim mieszkaniem. Mieszkania  z tego rodzaju udogodnieniami dostępne są na osiedlu Murapol Malta.

Dynamicznie rozwijające się dzielnice Strzyszyn i Rataje chętni wybierane są jako miejsce do życia przez rodziny z dziećmi ze względu na bogatą infrastrukturę, dużo zieleni i dobre skomunikowanie z pozostałymi dzielnicami. Z kolei Winogrady i Rataje leżące na trasie „Pestki”, czyli Poznańskiego Szybkiego Tramwaju cieszą się zainteresowaniem ze względu na możliwość dogodnego i szybkiego przemieszczania się w zakorkowanym Poznaniu. Winogrady to także dzielnica, w której chętnie zamieszkują studenci ze względu na bliskość wciąż rozwijającego się kampusu uniwersyteckiego na Morasku. Już cieszące się zainteresowaniem poszukujących nowego mieszkania Naramowice z pewnością staną się jeszcze chętniej wybieraną lokalizacją z chwilą uruchomienia kolejnej nitki szybkiego tramwaju. Jednym z głównych kryteriów poszukiwania nowego mieszkania jest bowiem dogodna komunikacja, w Poznaniu chętnie wybierane są dzielnice wprawdzie oddalone od centrum, ale z łatwym dojazdem na obwodnicę, która umożliwia szybkie przemieszczenie się na drugą stronę miasta lub w pobliżu węzła tramwajowego. Innym ważnym aspektem jest zaplecze pozwalające na aktywne spędzanie wolnego czasu – parki, lasy, tereny rekreacyjne, ale także niewielka odległość do kina, na basen, czy do restauracji. Poznaniacy mają w czym wybierać.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Targi Bezpieczeństwa

Kongres Rady Podatkowej

Handel

Negocjacje między UE i USA w sprawie ceł trwają. Przełom możliwy podczas czerwcowej wizyty Trumpa w Europie

Czas, jaki Donald Trump zostawił krajom obłożonym cłami na negocjacje, zbliża się do półmetka. Umowę podpisała Wielka Brytania, ogłoszono również porozumienie z Chinami. Unia Europejska, która jest czwartym partnerem handlowym USA, do niedawna zdawała się nie czynić żadnych postępów w rozmowach. Jednak negocjacje trwają. Zdaniem europosła Michała Szczerby z PO stanowisko Unii powinno być twarde, a przede wszystkim jednomyślne. Okazją do rozmów może być wizyta Trumpa na czerwcowym szczycie NATO w Hadze.

Przemysł

Unijne programy szansą dla polskiego przemysłu zbrojeniowego. Wkrótce uruchomione będzie 150 mld euro na niskooprocentowane pożyczki

Prace nad uruchomieniem instrumentu pożyczkowego SAFE są na ostatniej prostej. Jak poinformował MON, po wielu tygodniach negocjacji został on przyjęty przez stałych przedstawicieli państw członkowskich przy UE. Wdrożenie SAFE oznacza uruchomienie 150 mld euro niskooprocentowanych pożyczek na finansowanie inwestycji państw członkowskich w obronność. Wysiłki krajowe i unijne koncentrują się teraz na zwiększaniu potencjału europejskiego przemysłu obronnego i budowaniu zdolności obrony i odstraszania.

Konsument

Roboty w służbie środowisku. Ograniczanie ilości odpadów możliwe dzięki automatyzacji

Sztuczna inteligencja i robotyka już dziś pomagają firmom ograniczać swój wpływ na środowisko. Korzyści z inwestycji w zaawansowaną automatyzację odczuwają także konsumenci. Przykładem może być automatyczny system pakowania wdrażany przez Amazon. Robot dostosowujący każdorazowo rozmiar papierowego opakowania do danego produktu pozwolił już zaoszczędzić 3 mln t materiału opakowaniowego, co oznacza dla kupujących mniej materiałów do utylizacji i prostszy recykling.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.