Komunikaty PR

Zamieszkać na peryferiach. Gdzie szukać mieszkania poza centrum Poznania

2020-02-26  |  15:20
Biuro prasowe

 

Urokliwe wąskie uliczki z kamienicami pamiętającymi niejedną historię, knajpki, muzea, modne sklepy i niepowtarzalna atmosfera – tak wygląda centrum Poznania, chętnie odwiedzane przez turystów i samych poznaniaków. Do mankamentów centrum jako miejsca do zamieszkania należy z pewnością brak nowoczesnej zabudowy w przystępnych cenach, która z reguły znajduje się w dzielnicach poza śródmieściem, podobnie jak centra biurowe i galerie handlowe. Sprawdzamy, gdzie najlepiej zamieszkać w Poznaniu.

Niezaprzeczalnym atutem mieszkania w centrum Poznania jest szybki dostęp do innych dzielnic, dogodna komunikacja, instytucje kulturalne i rozrywkowe na wyciągniecie ręki, w tym Stary Browar z szeroką ofertą handlowo-rozrywkową oraz poznańskie uczelnie. Poznań, w odróżnieniu od wielu dużych aglomeracji ze starym miastem, ma stosunkowo dużo miejskich zieleńców w obrębie śródmieścia – Park Dąbrowskiego, Park Tadeusza Mazowieckiego, Park Fryderyka Chopina czy Park Cytadela to tylko kilka z licznych parków w śródmieściu. W czasie odbudowy poznańskiego Starego Miasta, które znacznie ucierpiało podczas II wojny światowej, plan zakładał wyburzenie kamienic wzdłuż dawnych murów obronnych, by w ich miejsce otoczyć starówkę Plantami na wzór Krakowa. Ostatecznie pomysł ten nie został zrealizowany, ale w miejsce Plant powstały liczne mniejsze parki.

Poznańskie Stare Miasto nie różnie się od innych tego typu lokalizacji zabudową. Urokliwe kamienice podziwiane przez turystów, stanowiące o kolorycie miasta bywają uciążliwe w codziennej eksploatacji, zwłaszcza dla rodzin z dziećmi czy seniorów, m.in. przez brak wind umożliwiających komfortowe przemieszczanie się na wyższe kondygnacje, brak wygodnych i przestronnych balkonów lub tarasów a także niewielkie możliwości zaaranżowania wnętrz zgodnie z własnym pomysłem. Mieszkań w tym rejonie miasta poszukują chętnie single i młode pary. Mieszkania w centrum to także dobre miejsce do zakupów inwestycyjnych.

Gdzie szukać mieszkania poza centrum?

Jak w każdym dużym mieście, tak i w Poznaniu dzielnice położone w niewielkim oddaleniu od centrum cieszą dużym zainteresowaniem mieszkańców, dla których liczy się dobra lokalizacja własnego M, dogodna komunikacja z pozostałymi częściami miasta, łatwy dostęp do sklepów, szkół i instytucji kulturalno-rozrywkowych. Nie bez znaczenia jest także sąsiedztwo terenów rekreacyjnych. Biorąc pod uwagę wyżej wymienione aspekty, dużym zainteresowaniem poznaniaków cieszy się zielona Malta z Jeziorem Maltańskim, ZOO oraz Parkiem Tysiąclecia i dogodną komunikacją z centrum. Usytuowane na północy Strzeżyny i Piątkowo to najbardziej zielone, bezpieczne i najczystsze dzielnice Poznania. Wśród nowych inwestycji deweloperskich o atrakcyjnym nowoczesnym designie, z udogodnieniami w postaci wind czy podziemnych parkingów. W tej części Poznania w ofercie znajdują się także mieszkania z pakietem antysmogowym chroniącym przed zanieczyszczeniami, smogiem, a nawet owadami oraz innowacyjnymi rozwiązaniami smart home, dzięki którym mieszkańcy mogą np. zdalnie zarządzać swoim mieszkaniem. Mieszkania  z tego rodzaju udogodnieniami dostępne są na osiedlu Murapol Malta.

Dynamicznie rozwijające się dzielnice Strzyszyn i Rataje chętni wybierane są jako miejsce do życia przez rodziny z dziećmi ze względu na bogatą infrastrukturę, dużo zieleni i dobre skomunikowanie z pozostałymi dzielnicami. Z kolei Winogrady i Rataje leżące na trasie „Pestki”, czyli Poznańskiego Szybkiego Tramwaju cieszą się zainteresowaniem ze względu na możliwość dogodnego i szybkiego przemieszczania się w zakorkowanym Poznaniu. Winogrady to także dzielnica, w której chętnie zamieszkują studenci ze względu na bliskość wciąż rozwijającego się kampusu uniwersyteckiego na Morasku. Już cieszące się zainteresowaniem poszukujących nowego mieszkania Naramowice z pewnością staną się jeszcze chętniej wybieraną lokalizacją z chwilą uruchomienia kolejnej nitki szybkiego tramwaju. Jednym z głównych kryteriów poszukiwania nowego mieszkania jest bowiem dogodna komunikacja, w Poznaniu chętnie wybierane są dzielnice wprawdzie oddalone od centrum, ale z łatwym dojazdem na obwodnicę, która umożliwia szybkie przemieszczenie się na drugą stronę miasta lub w pobliżu węzła tramwajowego. Innym ważnym aspektem jest zaplecze pozwalające na aktywne spędzanie wolnego czasu – parki, lasy, tereny rekreacyjne, ale także niewielka odległość do kina, na basen, czy do restauracji. Poznaniacy mają w czym wybierać.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Wirtualne spacery - recepta dla rynku nieruchomości? Biuro prasowe
2020-03-31 | 14:00

Wirtualne spacery - recepta dla rynku nieruchomości?

Wirtualne spacery - recepta dla rynku nieruchomości? Ten sposób prezentacji nieruchomości, który do niedawna był rzadkością, może wkrótce stać się standardem. W
Nieruchomości Deweloperzy w trybie pracy zdalnej i online
2020-03-30 | 18:00

Deweloperzy w trybie pracy zdalnej i online

Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu firmy Agrobex - Wydarzenia na świecie zmusiły wiele firm, a nawet branż na zmianę dotychczasowych przyzwyczajeń sprzedażowych oraz
Nieruchomości Enklawa Winogrady z kolejnymi postępami na budowie
2020-03-30 | 18:00

Enklawa Winogrady z kolejnymi postępami na budowie

Choć tegoroczna wiosna nie należy do najłatwiejszych ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju i na świecie, deweloperzy dokładają wszelkich starań, by rozpoczęte inwestycje były

Więcej ważnych informacji

Finanse

Andrzej Rzońca: Polsce grozi pierwsza od trzech dekad recesja. W tłustych latach rząd nie przygotował kraju na kryzys

Według marcowej projekcji inflacji NBP, opublikowanej kilka dni po wykryciu pierwszego w Polsce przypadku zachorowania na koronawirusa, polska gospodarka miałaby wzrosnąć w 2020 roku o 3,2 proc. Niecały miesiąc później prognozy te są nieaktualne. Zdaniem byłego członka RPP, dr. hab. Andrzeja Rzońcy pandemia obniży wzrost gospodarczy nawet do 3 pkt proc., co spowoduje, że możemy się otrzeć o recesję. I choć jego zdaniem proponowana tarcza antykryzysowa pomoże niewielu, to Polska jest w nie najgorszej sytuacji w porównaniu z innymi krajami.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Komunikat

Ważne informacje dla dziennikarzy radiowych

Dziennikarze radiowi mają możliwość pobierania oryginalnego klipu dźwiękowego oraz  z lektorem w przypadku materiałów, w których ekspertami są obcokrajowcy.

Zapraszamy do kontaktu media|newseria.pl?subject=Kontakt%20dla%20medi%C3%B3w| style="background-color: rgb(255, 255, 255);"|media|newseria.pl 

Handel

Prezes UOKiK: Nieuczciwi przedsiębiorcy próbują w tym czasie drenować portfele konsumentów. Grozić im będzie kara nawet do 5 mln zł

Możliwość wprowadzenia maksymalnych cen i marż na towary i usługi, które mają istotne znaczenie dla ochrony zdrowia oraz kosztów utrzymania gospodarstw domowych, a także kary finansowe nawet do 5 mln zł dla nieuczciwych przedsiębiorców zawyżających ceny – takie zapisy wprowadza przyjęta z piątku na sobotę przez Sejm tarcza antykryzysowa. Prezes UOKiK podkreśla, że w ostatnim czasie na rynku pojawiło się wiele niedozwolonych praktyk. Zdarzają się nieuczciwe firmy, które próbują wykorzystać czas pandemii, żeby dodatkowo zarobić. Nowe przepisy mają uchronić konsumentów przed wydrenowaniem portfeli.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Konsument

W kryzysie milczenie nie jest złotem. Spójna i wiarygodna komunikacja może przesądzić o przyszłości wielu firm

Pandemia koronawirusa wpłynęła nie tylko na sytuację finansową firm, lecz także na ich komunikację. Duża część zrezygnowała z niej całkowicie, w ten sposób wysyłając w świat komunikat: nie wiadomo, co się u nas dzieje. Tymczasem właściwe zarządzanie informacją jest kluczowe właśnie teraz – może pomóc firmom w przezwyciężeniu kryzysu i opłaci się po zakończeniu pandemii, kiedy wszyscy będą chcieli wrócić do normalności. – Prędzej czy później obecny kryzys dobiegnie końca i może się okazać, że te podmioty, które potrafiły odpowiednio zarządzić nim od strony komunikacyjnej, znajdą się dwie długości przed resztą rynku – mówi prezes agencji informacyjnej Newseria, Artur Woliński.