Komunikaty PR

No Fluff Jobs kontynuuje międzynarodową ekspansję i rozpoczyna działalność w Hol

2022-10-26  |  09:10
Biuro prasowe
Kontakt

Ewa Malicka
Rocket Science

Pływacka 3/2
02-633 Warszawa
ewa.malicka|rocketscience.com.pl| |ewa.malicka|rocketscience.com.pl
781453815
https://www.rocketscience.com.pl/

No Fluff Jobs, jeden z największych portali z ogłoszeniami o pracę z jawnymi widełkami płac dla branży IT w Europie, kontynuuje ekspansję. Do tej pory rodzimy job board docierał do firm IT i specjalistów z Europy Środkowo-Wschodniej (Polska, Węgry, Czechy, Słowacja, Ukraina). Teraz firma przy wsparciu RASP rusza na podbój Europy Zachodniej, za cel obierając rynek w Holandii, na którym ⅔ programistów urodziło się poza krajem, 9 na 10 z nich pracuje zdalnie, a starsi inżynierowie zarabiają średnio 64 tys. euro rocznie.

Rekordowe zapotrzebowanie na seniorów

Jak wynika z raportu Offerzen, starsi programiści w Holandii zarabiają przeciętnie 64 tys. euro rocznie. Natomiast według szacunków serwisu kwoty te w najbliższym czasie wzrosną, ponieważ odnotowuje się rekordowo wysokie zapotrzebowanie na rynku pracy na seniorów programowania.

Widzimy ogromny potencjał w rynku holenderskim. Jako lider polskiego rynku ogłoszeń IT jesteśmy bardzo podekscytowani, mogąc podzielić się naszą wizją transparentności i skutecznej rekrutacji IT w kolejnym kraju, czyli Holandii. To znaczący krok naprzód dla całej naszej firmy, ponieważ po raz kolejny rozbudowujemy nasz wpływ na rynek ogłoszeń IT w Europie w coraz większym zakresie  – komentuje Tomasz Bujok CEO No Fluff Jobs.

Co 3. programista w Holandii szuka w tym roku nowej pracy

Co ciekawe, według wskazanego wyżej raportu, aż ⅓ twórców programowania w Holandii planuje w tym roku znaleźć nową pracę. Jest to wzrost o 7 proc. w stosunku do 2021 roku. Ponad połowa inżynierów, która nie czuje możliwości rozwoju zawodowego u aktualnego pracodawcy, albo już szuka, albo planuje w ciągu roku zacząć szukać nowego zatrudnienia. Z drugiej zaś strony 90 proc. pracowników, którzy mają możliwość podnosić swoje kompetencje w aktualnej firmie, deklaruje, że zostanie w niej co najmniej 5 lat.

Jeśli chodzi o potrzeby pracodawców, okazuje się, że najbardziej pożądanym językiem programowania w Holandii w 2022 jest Python (30 proc.), zaraz za nim znalazł się Go (29 proc.), a na kolejnych miejscach: TypeScript (26 proc.), Rust (22 proc.) oraz JavaScript (17 proc.) – dodaje Tomasz Bujok.

Według raportu State of European Tech, Holandia miała w 2021 roku największy na kontynencie odsetek tzw. trudnych do obsadzenia stanowisk technologicznych (oferty pracy, które pozostają na portalach ogłoszeniowych przez ponad 60 dni) - było ich 56%. To innowacyjny rynek, słynący z przedsiębiorczości swoich obywateli – Holendrzy zakładają średnio 2,6 razy więcej startupów niż wynosi średnia europejska.

Jak się okazuje, ponad dwie trzecie respondentów pracujących obecnie w Holandii, nie jest urodzonych w tym kraju. Poza tym 9 na 10 programistów pracuje zdalnie, a zaledwie 8 proc. pojawia się w biurze. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Rocket Science
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Z ziemniaka zrobili biznes Biuro prasowe
2025-07-15 | 01:00

Z ziemniaka zrobili biznes

Jeszcze kilka lat temu Grzegorz Grodek i Adam Głos zarządzali strukturami w firmach finansowych. Pierwszy był wiceprezesem Tax Care, potem prezesem Faktura.pl, wcześniej związany
Firma Jak wykorzystać kryptowaluty w biznesie?
2025-07-10 | 09:00

Jak wykorzystać kryptowaluty w biznesie?

Kryptowaluty już od kilku lat przestają być ciekawostką, a zaczynają odgrywać realną rolę w gospodarce. Coraz więcej firm, niezależnie od wielkości, szuka sposobów, by
Firma Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025
2025-06-30 | 06:00

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025

Złota odznaka i tytuł „TOP EMOLIENT 2025” w prestiżowym Rankingu TOP10 Emolientów organizowanym przez Polskie Towarzystwo Chorób Atopowych (PTCA)

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Handel

Handel

Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.

Prawo

Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.