Nowa dyrektorka finansowa GLS Poland
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Nowa dyrektorka finansowa GLS Poland
Stanowisko CFO w GLS Poland objęła Marta Ludwiczak, menadżerka z międzynarodowym doświadczeniem w różnych branżach. Wesprze firmę w realizacji nowej strategii rozwoju.
Nowa dyrektorka finansowa GLS Poland ma szerokie i wieloletnie doświadczenie w finansach, strategii finansowej i sprawozdawczości korporacyjnej. Pracowała zarówno w polskich, jak i międzynarodowych spółkach różnych branż: ICT, leasingowej i audytu finansowego. Posiada tytuł biegłego rewidenta oraz stopień Executive MBA uzyskany w Szkole Głównej Handlowej, Warszawa i University of Quebec, Montreal. Jest również mentorką największego w Polsce cross-biznesowego Programu Mentoringowego Fundacji Liderek Biznesu, wspierającego ambitne osoby w świadomym kształtowaniu kariery zawodowej. Teraz wzmocniła zespół zarządzający firmy kurierskiej.
– To dla mnie przyjemność i wyzwanie dołączyć do grona management team GLS Poland. Cieszę się niezmiernie na wspólne budowanie pozycji lidera branży KEP. Kluczowe dla mnie jako CFO jest wspieranie rozwoju zarówno organizacji, jak i zespołów, a jednocześnie zabezpieczenie rentowności działań – mówi Marta Ludwiczak.
Nowa dyrektorka finansowa dołącza do GLS Poland w ważnym momencie: firma kurierska ogłosiła niedawno swoją nową strategię rozwoju – Accelerate. Dodajmy, że realizują ją wszystkie spółki krajowe w międzynarodowej sieci GLS. Strategia ma kompleksowy charakter. Wyznacza cele w kluczowych obszarach, od rozwoju usług, poprzez cyfryzację i rozbudowę infrastruktury, po rozwiązania ekologiczne.
– W centrum uwagi zawsze stawiamy oczekiwania i potrzeby klientów. To jest punkt odniesienia dla wszystkich naszych inwestycji, od infrastrukturalnych po rozwój usług na ostatniej mili. Motto naszej nowej strategii brzmi: przyśpieszamy. Jestem przekonany, że Marta ma kompetencje, doświadczenie oraz energię niezbędne, by realnie pomóc nam w osiągnięciu ambitnych celów, które sobie wyznaczyliśmy – podkreśla Tomek Zwiercan, dyrektor zarządzający GLS Poland.
GLS Poland i GLS Group
GLS Poland to spółka-córka GLS Group. GLS Group świadczy wysokiej, jakości, niezawodne usługi przewozu paczek dla ponad 250 000 Klientów, uzupełnione o usługi frachtowe i ekspresowe. „Lider jakości w logistyce paczek” – tak brzmi myśl przewodnia GLS. Za pośrednictwem własnych spółek krajowych i przedsiębiorstw partnerskich, Grupa GLS zbudowała rozległą sieć pozwalającą na doręczanie przesyłek do Klientów w 41 krajach. Kompleksowa sieć połączeń drogowych GLS sprawia, że firma jest jednym z wiodących dostawców usług kurierskich i ekspresowych w Europie.
Grupa prowadzi również działalność poprzez spółki zależne w Kanadzie i na Zachodnim Wybrzeżu USA. Sieć GLS składa się z ok. 71 centralnych i regionalnych punktów przeładunkowych oraz ok. 1 500 oddziałów, które są obsługiwane przez ok. 31 000 samochodów kurierskich oraz ok. 4 000 samochodów liniowych na długich dystansach. GLS zatrudnia ok. 21 000 osób. W roku obrotowym 2020/2021 Grupa GLS osiągnęła przychody w wysokości 4,5 mld euro i dostarczyła 840 mln przesyłek.
Więcej informacji: https://gls-group.eu/PL/pl/home

Z ziemniaka zrobili biznes

Jak wykorzystać kryptowaluty w biznesie?

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy wymiany handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską. Na wysokich cłach stracą obie strony
Komisja Europejska przedstawiła w poniedziałek propozycję ceł na import z USA o wartości 72 mld euro, co ma być odpowiedzią na nałożenie 30-proc. stawek na import z UE zapowiedziane przez Amerykanów w poprzednim tygodniu. Przedstawiciele KE wciąż widzą jednak potencjał kontynuowania negocjacji. Zdaniem europosła Michała Koboski brak porozumienia lub uzgodnienie stawek wyższych niż 10-proc. nie tylko zaszkodzi obydwu stronom, ale i osłabi ich pozycję na arenie międzynarodowej.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.