Komunikaty PR

Nowa placówka Centrum Medycznego CMP na mapie Warszawy

2020-08-12  |  13:00
Biuro prasowe
Kontakt
Katarzyna Zawadzka
Good One PR

ul. Edwarda Jelinka 38
01-646 Warszawa
katarzyna.zawadzka|goodonepr.pl| |katarzyna.zawadzka|goodonepr.pl
796 996 240
www.goodonepr.pl/
Do pobrania press ( 0.09 MB )

Z początkiem lipca na warszawskiej Woli rozpoczęła działalność 14 placówka Centrum Medycznego CMP. W przychodni pacjenci mogą korzystać z podstawowej opieki zdrowotnej, poradni specjalistycznych, świadczeń w zakresie medycyny pracy, a także wykonać badania diagnostyczne. Otwarcie kolejnego oddziału wpisuje się w strategię systematycznego i konsekwentnego rozwoju sieci oraz poszerzania jej oferty.

Nowa przychodnia Centrum Medycznego CMP mieści się przy ulicy Jana Kazimierza 28 i jest drugą placówką tej sieci na Woli. Pierwsza lecznica, która powstała na przełomie lat 2012-2013, znajduje się w odległości niecałego kilometra, przy ulicy Jana Kazimierza 64. Wybór lokalizacji nie jest przypadkowy – rozwój linii metra oraz powstawanie kolejnych osiedli przyciągają nowych mieszkańców, z których dużą część stanowią młode małżeństwa i rodziny z dziećmi. Napływ tego typu lokatorów tworzy zapotrzebowanie na opiekę medyczną dla najmłodszych oraz kobiet w ciąży, dlatego w najnowszym oddziale położono nacisk na ofertę skierowaną właśnie do nich.

– Mieszkańcy Warszawy są dla nas szczególnie ważni, dlatego stale rozwijamy sieć naszych placówek w stolicy, tak aby każdy z nich mógł skorzystać z usług medycznych blisko miejsca zamieszkania, w dogodnym dla niego terminie. Staramy się zapewnić optymalną dostępność specjalistów, szczególnie z dziedzin, na które jest największe zapotrzebowanie jak interna, ginekologia czy pediatria. Poza tym wciąż poszerzamy listę wąskich specjalizacji i standardowo dbamy o wysoką jakość świadczonych usług – mówi Paweł Walicki, Prezes Zarządu Centrum Medycznego CMP.

Kolejne planowane inwestycje

Sieć placówek medycznych CMP powstała w 2002 roku z kilku prywatnych gabinetów lekarskich rodziny Walickich oraz spokrewnionych i zaprzyjaźnionych z nimi osób, a obecnie zatrudnia ok. 700 pracowników. W Centrum Medycznym CMP świadczone są zarówno usługi komercyjne, jak i podstawowa, bezpłatna opieka zdrowotna w ramach współpracy z Narodowym Funduszem Zdrowia (NFZ). Na terenie Warszawy oraz jej okolic działa już 14 placówek, ale CMP nie zwalnia tempa i planuje rozbudowę sieci zarówno w stolicy jak i w innych miastach Polski.  

Wciąż dostrzegamy duże zapotrzebowanie na usługi medyczne w Warszawie, dlatego planujemy otwarcia kolejnych placówek w stolicy. Cieszymy się tutaj dużą, lokalną popularnością o czym świadczy chociażby badanie wykonane przez IPC, z którego wynika, że jesteśmy jednym z wiodących podmiotów leczniczych w Warszawie, idąc łeb w łeb z zaledwie kilkoma innymi największymi sieciami medycznymi, a wiele z nich wyprzedzając w kontekście rozpoznawalności marki przez pacjenta[1]. Oczywiście aktywnie poszukujemy też nowych lokalizacji i prowadzimy negocjacje w innych dużych miastach Polski. Pertraktacje trwają nawet kilka lat, dlatego aby utrzymać tempo rozwoju naszej sieci prowadzimy równolegle wiele rozmów – komentuje Paweł Walicki.

Powiększaniu sieci placówek CMP towarzyszy rozwój wewnętrznej struktury firmy, podwyższanie kompetencji pracowników, a także ulepszanie pakietu świadczeń. Otwieranie nowych lokalizacji na terenie całej Polski jest też szansą na wprowadzanie do oferty unikalnych specjalności medycznych.

 

 

Centrum Medyczne CMP to polska, rodzinna firma, która powstała w 2002 roku na bazie zespołu prywatnych gabinetów, w których przyjmowali lekarze z rodziny Walickich, a także spokrewnieni oraz zaprzyjaźnieni z rodziną. Obecnie Centrum Medyczne CMP to sieć przychodni medycznych, posiadających 14 placówek na terenie Warszawy, Piaseczna i Łomianek oraz współpracujących z ok. 300 podwykonawcami na terenie całej Polski.

 


[1] Badanie wykonane na zlecenie Centrum Medycznego CMP metodą CATI, na reprezentatywnej próbie mieszkańców Warszawy i okolic N=500. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Jeszcze łatwiejsze zarządzanie flotą EV dzięki partnerstwu Elocity i Mooveno Biuro prasowe
2024-04-24 | 11:30

Jeszcze łatwiejsze zarządzanie flotą EV dzięki partnerstwu Elocity i Mooveno

Kiedy siły łączą spółki znane w branży EV z innowacyjnego podejścia do elektromobilności, zwykle zyskują na tym użytkownicy aut elektrycznych. Podobnie będzie w przypadku
Firma CEVA Logistics podsumowuje działania na rzecz CSR
2024-04-23 | 15:00

CEVA Logistics podsumowuje działania na rzecz CSR

Branża logistyczna przechodzi transformację - od zrównoważonego rozwoju i technologii po odporność procesów i zarządzanie zasobami ludzkimi. Częścią tej zmiany jest CEVA
Firma Zielonogórska firma otrzymała odszkodowanie za postępowanie ZUS
2024-04-23 | 11:42

Zielonogórska firma otrzymała odszkodowanie za postępowanie ZUS

Easttrees, zielonogórska firma, zakończyła wieloletnią walkę z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, wygrywając bitwę w sądzie i otrzymując odszkodowanie w wysokości 10 000 zł.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Zmiany klimatu i dezinformacja wśród największych globalnych zagrożeń. Potrzeba nowego podejścia do zarządzania ryzykiem

Niestabilność polityczna i gospodarcza, coraz większa polaryzacja społeczeństwa, kryzys kosztów utrzymania, rosnąca liczba konfliktów zbrojnych i ryzyka cybernetyczne związane z rozwojem sztucznej inteligencji – to największe zagrożenia dla biznesu wskazywane w tegorocznym „Global Risks Report 2024”. Z raportu wynika, że obawy o bliską i dalszą przyszłość wciąż są zdominowane przez ryzyka klimatyczne i środowiskowe. Jednak w tym roku przykryły je niebezpieczeństwa związane z dezinformacją, wspieraną przez AI, która może wywoływać coraz większe niepokoje społeczne. – W tym roku na świecie 3 mld ludzi weźmie udział w wyborach, więc konieczność zaradzenia temu ryzyku staje się coraz pilniejsza – podkreśla Christos Adamantiadis, CEO Marsh McLennan w Europie.

Ochrona środowiska

Ciech od czerwca będzie działać jako Qemetica. Chemiczny gigant ma globalne aspiracje i nową strategię na sześć lat

Globalizacja biznesu, w tym możliwe akwizycje w Europie i poza nią – to jeden z głównych celów nowej strategii Grupy Ciech. Przedstawione plany na sześć lat zakładają także m.in. większe wykorzystanie patentów, współpracę ze start-upami w obszarze czystych technologii i przestawienie biznesu na zielone tory. – Mamy ambitny cel obniżenia emisji CO2 o 45 proc. do 2029 roku – zapowiada prezes spółki Kamil Majczak. Nowej strategii towarzyszy zmiana nazwy, która ma podsumować prowadzoną w ostatnich latach transformację i lepiej podkreślać globalne aspiracje spółki. Ciech oficjalnie zacznie działać jako Qemetica od czerwca br.

Finanse

72 proc. firm IT planuje podwyżki. W branży wciąż ogromna jest różnica w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn

W ubiegłym roku rynek pracy IT był znacznie mniej dynamiczny niż w poprzednich latach – wynika z „Raportu płacowego branży IT w 2024” Organizacji Pracodawców Usług IT. Przy wysokim poziomie podwyżek specjaliści rzadziej zmieniali pracę, ale niektórych zmusiły do tego cięcia w zatrudnieniu wynoszące w zależności od wielkości firmy od 12 do 26 proc. Ten rok zapowiada się bardziej optymistycznie: 61 proc. przedsiębiorstw planuje zwiększać zatrudnienie, a 72 proc. – pensje. Eksperci zwracają uwagę na wciąż duży rozstrzał między wynagrodzeniami kobiet i mężczyzn w tej branży.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.