Nowa siedziba Paged LabTech - ultranowoczesne laboratorium w Piszu otwarte!
14 czerwca 2023 r. została oficjalnie otwarta nowa siedziba Centrum Badawczo-Rozwojowego Paged LabTech w Piszu. Laboratorium wyposażone jest w najnowocześniejszy sprzęt, który umożliwia firmie przeprowadzanie badań drewna, tworzyw sztucznych i płyt drewnopochodnych dla klientów spółek Paged oraz realizację kompletnej certyfikacji produktowej. To istotny krok firmy w dążeniu do dalszego rozwoju innowacyjnych produktów, które budują jej przewagę konkurencyjną na rynku.
Nowa siedziba Paged LabTech znajduje się przy ulicy Kwiatowej 1 w Piszu i jest jednym z najnowocześniejszych laboratoriów tego typu na świecie. Budynek został skonstruowany z drewna i sklejki, co odzwierciedla zaangażowanie firmy w zrównoważone i ekologiczne rozwiązania.
- Drewno, jako naturalny materiał, nie tylko nie emituje CO2, ale także pomaga w obniżaniu emisji tego gazu w cyklu życia budynku - tłumaczy Ewelina Depczyńska, doktor technologii drewna, Prezes Paged LabTech.
Solidne podstawy innowacji
Inwestycja w nową siedzibę Paged LabTech została zrealizowana dzięki środkom finansowym ze strony Paged i Europejskiego Funduszu Rozwoju przy wsparciu Ministerstwa Rozwoju i Technologii. Ta nowoczesna przestrzeń badawcza umożliwia firmie jeszcze głębsze zaangażowanie w nowe technologie i innowacje oraz poszerzenie zakresu oferowanych przez Paged rozwiązań, opartych na wiarygodnych badaniach.
- Nowa siedziba Paged LabTech zwiększa nasze możliwości wprowadzania na polski i międzynarodowe rynki coraz szerszej oferty rozwiązań realizujących strategię zrównoważonego rozwoju i celów klimatycznych. Dzięki instalacjom. półtechnicznymi centrum pozwoli nam przyspieszyć proces rozwoju nowych produktów i skrócić czas od koncepcji produktu do jego wdrożenia. - mówi Jarosław Michniuk, CEO grupy Paged. - Nasz zespół tworzą eksperci o wysokich kompetencjach z zakresu technologii drewna, chemii, materiałoznawstwa oraz inżynierii materiałowej. Dzięki tak szerokiemu gronu specjalistów jesteśmy w stanie zintensyfikować badania nad materiałami drewnopochodnymi oraz rozwiązaniami systemowymi dopasowując się do wymagań dynamicznie zmieniającego się rynku - dodaje Michniuk.
Centrum Badawczo-Rozwojowe Paged LabTech stwarza więcej możliwości na jeszcze dokładniejsze testowanie innowacji, a także przeprowadzania analiz technologicznych czy ekonomicznych, pozwalających na łatwiejsze wdrożenie nowych technologii w procesie produkcyjnym.
Projekty dla teraźniejszości i przyszłości
Paged LabTech odpowiada na potrzeby rynku poprzez realizację różnych projektów badawczych. Aktualnie firma prowadzi projekty badawcze finansowane przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) we współpracy z renomowanymi ośrodkami badawczymi, takimi jak Politechnika Warszawska, Politechnika Gdańska, Instytut Techniki Drewna oraz Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu. Projekty te obejmują takie obszary jak niskoemisyjna sklejka do meblarstwa, innowacyjne meble szkieletowe z drewna bukowego o wysokiej odporności na czynniki zewnętrzne, a także opracowanie innowacyjnych tworzyw kompozytowych do zastosowania w transporcie drogowym.
Kierunek rozwój
Paged to firma, która została założona 90 lat temu i jest obecnie jednym z największych europejskich producentów sklejki i krzeseł drewnianych w Europie. Jej niezwykle szeroka i innowacyjna oferta dostępna na ponad 80 rynkach całego świata, skierowana jest do takich branż jak budownictwo, transport, opakowania, projektowanie i wyposażenie wnętrz. Mnogość oferowanych rozwiązań Paged wiąże się z różnorodną i nastawieniem na nieustanny rozwój. Jest to możliwe właśnie dzięki Centrum Badawczo-Rozwojowemu Paged LabTech, które powstało w 2019 roku, w celu ukierunkowania i rozwoju prac w obszarze badań i rozwoju, a dzisiaj jego nowa, udoskonalona siedziba będzie stanowiła kolejny krok milowy w rozwoju przedsiębiorstwa.
Link do pobrania zdjęć zespołu i nowej siedziby Centrum Badawczo-Rozwojowego Paged LabTech w wysokiej rozdzielczości: https://www.dropbox.com/scl/fo/3hlsnovpl4wcw1g483y71/h?dl=0&rlkey=iar7h49ikjdxkrid5rj6lsyus
Link do broszury Paged LabTech: https://online.flippingbook.com/view/1001648670/
Link do filmu o nowym Centrum Badawczo-Rozwojowym Paged LabTech: https://www.youtube.com/watch?v=mW-xjdltfQQ
Link do filmu o produkcji sklejki: https://youtu.be/MmRu6nDMSAA

Zwyżki nożycowe – co je wyróżnia i do jakich zadań są polecane?

Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie

Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier
Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Polityka
J. Scheuring-Wielgus: Napięcia geopolityczne wymagają silniejszego zjednoczenia państw Europy. To lekcja z II wojny światowej

Parlament Europejski podczas specjalnej sesji w Strasburgu uczcił 80. rocznicę zakończenia II wojny światowej. – Jesteśmy zdeterminowani, by stanąć razem i powiedzieć jasno i stanowczo: nigdy więcej – podkreśliła przewodnicząca PE Roberta Metsola. Zarówno kombatanci, których obecność uświetniła uroczystość, jak i europosłowie podkreślali, że projekt utworzenia europejskiej wspólnoty był odpowiedzią na ówczesne zagrożenia dla pokoju, o który nieustannie trzeba wspólnie dbać.
Ochrona środowiska
Budownictwo modułowe coraz popularniejsze w samorządach. Teraz rozwój sektora jest napędzany przez KPO

Rozwój budownictwa modułowego jest coraz bardziej zauważalny w inwestycjach samorządowych. Wpływa na to przede wszystkim szybsze tempo prowadzonych prac w porównaniu z tymi, w których wykorzystywane są tradycyjne technologie budowlane. Istotną kwestią jest również spełnianie warunków środowiskowych, w tym wysoka efektywność energetyczna budynków, która ma wpływ na możliwość uzyskania dofinansowania z Krajowego Planu Odbudowy. Samorządowcy mają już niewiele czasu na finalizację dotowanych inwestycji. Termin upływa 31 sierpnia 2026 roku.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.