Nowy program do inwentaryzacji od MasterID
MasterID, polski producent i dostawca rozwiązań RFID dla biznesu, przedstawił swoje nowe rozwiązanie w postaci nowoczesnego programu do inwentaryzacji. Oprogramowanie połączone z technologią fal radiowych przenosi uciążliwy remanent na zupełnie inny, znacznie wygodniejszy poziom.
MasterID Inwentaryzacja RFID – nowoczesny program do inwentaryzacji
Rozwiązanie firmy MasterID łączy trzy elementy, które maksymalnie przyspieszają proces inwentaryzacji – oprogramowanie, mobilne urządzenie (terminal) z czytnikiem RFID i kodów kreskowych oraz etykiety wyposażone w chipy RFID.
Cały system jest obsługiwany z poziomu wygodnego, przenośnego terminala, który służy nie tylko do odczytów tagów RFID i skanowania kodów, ale również do programowania znaczników, weryfikacji danych, uzupełniania informacji o majątku czy generowania raportów i zestawień. Struktura, funkcjonalność i użyteczność nowej aplikacji MasterID czyni ją prawdopodobnie najnowocześniejszym dostępnym na rynku wsparciem inwentaryzacji.
Wygodna inwentaryzacja w każdej sytuacji
Program działający na mobilnym czytniku RFID nie jest uzależniony od dostępu do internetu i połączenia z bazą. Dzięki temu aplikacja obsługuje przebieg inwentaryzacji w każdych warunkach. Działanie aplikacji bez względu na dostęp do sieci jest interesującą funkcją szczególnie z punktu widzenia magazynów, hal i pomieszczeń izolowanych, w których nie ma zasięgu lub dostępu do komputera.
Szybkie działanie to szybka inwentaryzacja
Aplikacja MasterID Inwentaryzacja RFID jest bardzo prosta w obsłudze i wspiera najszybszy sposób przeprowadzania spisu z natury, czyli z użyciem znaczników RFID. Terminal wyposażony został również w skaner kodów kreskowych, tak więc program nie wyklucza tradycyjnej metody remanentu. Istotnym aspektem jest także fakt, że rozwiązanie nie wymaga żadnych dodatkowych urządzeń do prawidłowego działania. Dzięki temu cały proces przebiega sprawnie i można go zakończyć znacznie szybciej.
Mobilne wyszukiwanie i lokalizacja środków trwałych
Aplikacja MasterID Inwentaryzacja RFID została również wyposażona w niezwykle wygodną funkcję mobilnego wyszukiwania poszczególnych środków trwałych. W przypadku, gdy podczas inwentaryzacji okaże się, że w danym miejscu brakuje składnika majątku, który powinien się tam znajdować, można go zlokalizować za pomocą terminala, uruchamiając funkcję wyszukiwania i skanując kolejne pomieszczenia. Aplikacja powiadomi użytkownika o odczytanym znaczniku RFID przypisanym do poszukiwanego przedmiotu, gdy ten pojawi się w zasięgu anteny terminala.
Import i eksport danych ułatwiający przepływ informacji o majątku
Funkcja szybkiego importu danych, która jest integralną częścią programu, eliminuje konieczność dublowania informacji oraz ręcznego powielania danych zgromadzonych już w innych systemach. Informacje o posiadanych środkach trwałych i całym majątku można wygodnie importować do aplikacji, a następnie eksportować do innych rozwiązań. Łatwy i szybki import ułatwia zamianę dotychczasowego programu inwentaryzacyjnego na nowoczesną aplikację mobilną.
Nowoczesna aplikacja na miarę współczesnych standardów
Producent podczas pracy nad nowym programem do inwentaryzacji skupił się przede wszystkim na realnych potrzebach współczesnych firm, które zmagają się z uciążliwością tego procesu. Połączenie funkcjonalnej aplikacji i nowoczesnego sprzętu to rozwiązanie, które:
- zapewnia użytkownikowi bardzo wygodną obsługę,
- znacznie skraca i przyspiesza przebieg spisu z natury,
- obsługuje znakowanie majątku tagami RFID oraz kodami kreskowymi,
- nie wymaga dostępu do sieci, ani innych połączeń ograniczających swobodę użytkowania,
- importuje informacje o środkach trwałych, majątku i stanach magazynowych z innych źródeł (programów lub systemów),
- bezproblemowo integruje się z innymi rozwiązaniami w celu wymiany danych,
- obsługuje mobilne wyszukiwanie i szybką lokalizację składników majątku.
Więcej informacji o oprogramowaniu, sprzęcie oraz warunkach zakupu rozwiązania MasterID Inwentaryzacja RFID można znaleźć na stronie producenta.

Z ziemniaka zrobili biznes

Jak wykorzystać kryptowaluty w biznesie?

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.