Nowy system informatyczny wspomoże zarządzanie w Promotechu
Masz-Media Ida Marzenna Szwaczko
Waszyngtona 18/213
15-269 Białystok
maszmedia|wp.pl | |maszmedia|wp.pl
693400464
www.maszmedia.pl
Białostocki Promotech wdraża innowacyjne oprogramowanie, usprawniające zarządzania firmą. Pozwoli to na zautomatyzowanie procesów decyzyjnych, a co za tym idzie, wzrost wydajności przedsiębiorstwa.
XEMI ERP to innowacyjny system informatyczny, który wspiera podejmowanie decyzji, gromadząc i przetwarzając informacje w zakresie kadr, księgowości, procesów logistycznych i sprzedażowych. Nowa platforma ma zastąpić, funkcjonujący do tej pory w Promotechu, wysłużony już system ERP. Zarząd spółki zdecydował się na powierzenie roli menedżera projektu osobie z zewnątrz firmy ( tzw. Interim Manager) – panu Bogdanowi Niegolewskiemu, który wcześniej wspomagał Promotech przy wdrażaniu systemu IPO. Wykonawcą jest białostocka firma Merinosoft, z którą zarząd Promotechu podpisał umowę na dostawę oprogramowania.
- Od 10 października odbywają się w firmie spotkania specjalistów z Merinosoft z zespołami pracowników, którzy biorą udział w tzw. analizie przedwdrożeniowej. Jej celem jest opisanie stanu obecnego w poszczególnych obszarach zarządzania procesami w Promotechu. Będzie to podstawa do określenia potrzeb firmy i funkcjonalności, jakie muszą być wdrożone w nowym systemie – mówi Artur Zawadzki, prezes Promotechu.
Wraz z końcem tego roku analizy maja być zakończone, po to by od stycznia 2024 r. rozpocząć właściwe wdrażanie systemu. Zarząd zakłada, że maksymalnie w ciągu 24 miesięcy od tego momentu cała firma będzie działała już na nowym systemie.
- Inwestycja podniesie funkcjonalność dotychczasowego systemu, usprawni procesy zarządzania w firmie i zabezpieczy je na przyszłość, gdyż obecny system ERP nie zapewnia utrzymania najnowszych standardów, oraz nie w pełni pokrywa wszystkie interesujące nas obszary. Dzięki wdrożeniu np. nie będziemy musieli korzystać z zewnętrznych baz danych, a także będziemy w stanie sprostać nowym ustawowym przepisom i wymogom w zakresie faktur elektronicznych, które wchodzą w lipcu przyszłego roku – mówi Artur Zawadzki.
Zakończenie projektu przewidziane jest na koniec 2025 roku. Inwestycja w całości finansowana jest ze środków Promotechu.

Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.