Obchody jubileuszu 75-lecia Seifert Logistics Group w Polsce

Ilona Urbańczyk
Seifert Polska
Kosztowska 21
41-409 Mysłowice
i.urbanczyk|seifert-logistics.com| |i.urbanczyk|seifert-logistics.com
+48 327 317 110
www.seifert-logistics.com
Po inaugurujących festynach rodzinnych w Zorbau i w Malsch, w pierwszy weekend września świętowano obchody 75-lecia Seifert Logistics Group w Polsce. W wyjątkowej lokalizacji, na Zamku Książ w Wałbrzychu. W eleganckim stylu lat 20. i 30.
Pracownicy z wszystkich lokalizacji w Polsce wraz z gośćmi z Niemiec pokonali setki kilometrów by wspólnie świętować ten niecodzienny jubileusz, w najpiękniej położonym zamku w Polsce. Zamku, który majestatycznie wznosi się na cyplu skalnym, i dzięki swojej imponującej lokalizacji, kubaturze, bogactwu koncepcji architektonicznych oraz niezwykłej historii, fascynuje i zapiera dech w piersiach.
Po atrakcjach kulturalnych i integracyjnych z oprawą muzyczną kwartetu smyczkowego, w historycznej Sali Maksymiliana zapoczątkowano oficjalne obchody 75-lecia, w stylu lat 20. i 30. Prezes Jan Brachmann przywitał gości i pracowników słowami:
Witamy na jubileuszu 75-lecia Grupy Logistycznej Seifert na Zamku Książ.
Cieszę się, że jesteśmy tu dziś wszyscy razem.
Chcemy CELEBROWAĆ z Wami ten jubileusz, bo to Wy każdego dnia zapewniacie sukces Grupy!
Przedstawiono historię Grupy, a następnie wszyscy uczestnicy przeszli na Salę Balową na uroczystą kolację i jubileuszowy tort. Główną atrakcją wieczoru był spektakularny, przestrzenno-graficzny pokaz laserowy, dedykowany jubileuszowi Grupy Seifert.
Rok obchodów 75-tej rocznicy powołania do życia Seifert Logistics Group dopełni tej jesieni czwarta, ostatnia uroczystość zorganizowana w Ulm. Jubileusz uświetni otwarcie nowego centrum logistycznego i jednocześnie nowej siedziby głównej Grupy w Ulm Nord. Nowoczesne centrum logistyczne typu multi-user na przestrzeni około 80 000 metrów kwadratowych, z 60 000 miejsc paletowych powierzchni logistycznej dedykowanej kompleksowym usługom o wartości dodanej dla różnych branż, jednocześnie stanowić będzie nowy, centralny budynek administracyjny Grupy Seifert. Na realizację projektu przeznaczono kilkumilionową kwotę inwestycyjną, co przekłada się na koszt największej inwestycji w dotychczasowej historii firmy.
Harald Seifert określa budowę nowej głównej siedziby firmy jako „spełnienie swoich życzeń i swojej wizji". Już 23 lata temu, kiedy przenosił siedzibę główną z Ehingen do Ulm, Ulm Nord, położony między Stuttgartem a Monachium jawił się mu jego wymarzona lokalizacja na przyszłość. Bezpośrednie połączenie z autostradą A7 i A8 oraz sąsiedztwo huba kontenerowego będzie atutem tej nowoczesnej inwestycji wyposażonej we własne forum Seifert, bistro oraz studio fitness dla pracowników.
Historia Grupy Seifert jest wzorcowym przykładem rozwoju. Założona w roku 1947 firma, po dziś dzień jest przedsiębiorstwem rodzinnym. Z lokalnego lidera rynku transportowego wyrosła do poziomu operatora logistycznego działającego na arenie międzynarodowej.
Zatrudnia ponad 2 500 pracowników w 45 lokalizacjach w Europie, gdzie realizuje innowacyjne rozwiązania logistyczne dla branży chemicznej, dóbr konsumpcyjnych, branży papierniczej, farmaceutycznej czy materiałów budowlanych. A to szerokie portfolio, jako efekt dywersyfikacji stanowi solidny fundament Grupy (którego odzwierciedleniem jest właśnie nowe Centrum administracyjne w Ulm Nord). Natomiast od lat jej motorem napędowym jest wyspecjalizowany sektor logistyki kontraktowej dla branży AUTOMOTIVE, w tym również na rynku polskim, gdzie działa Seifert Polska i Seifert Automotive Polska (odpowiedzialna za obsługę logistyczną fabryki silników i baterii samochodowych w Jaworze), czerpiąc wiedzę z 75-letniego doświadczenia Grupy.
– Jako operator logistyczny przez lata wypracowaliśmy logistyczny know-how branży motoryzacyjnej, rozwijając się równolegle wraz z nią. Nie inaczej jest i teraz, w kierunku elektromobilności – podkreśla Jan Brachmann, prezes Seifert Polska, obecnej na polskim rynku TSL już od ponad 20 lat, z siedzibą główną w Mysłowicach na Górnym Śląsku, w bezpośrednim sąsiedztwie Jaworzna.

Polski rynek dóbr luksusowych rośnie, Mercedes odpowiada

Specjalna oferta i dodatkowe rabaty na SUV-y i crossovery Toyoty. Wybiera je już połowa klientów

Rejestracja samochodów za granicą. Czy to się nadal opłaca? Kto może skorzystać?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

UE przywraca ograniczenia handlowe z Ukrainą. Trwają negocjacje ws. długoterminowych ram
5 czerwca wygaśnie obecny system wolnego handlu między Ukrainą a Unią Europejską. Wrócą kontyngenty taryfowe i cła na część produktów rolnych. Do czasu zawarcia nowego, długoterminowego porozumienia handlowego ma obowiązywać tymczasowy mechanizm przejściowy: 7/12 rocznych kontyngentów taryfowych. – To będą trudne negocjacje, bo to też jest etap przygotowania całego procesu przyszłej integracji Ukrainy z Unią Europejską – ocenia minister rolnictwa dr Czesław Siekierski.
Finanse
Więcej mieszkań może powstawać na gruntach Skarbu Państwa. Trwa zagospodarowywanie 800 ha

Szacuje się, że w Polsce wciąż brakuje 1,5–2 mln mieszkań, mimo oddawanych przez dekady inwestycji deweloperskich i kilku programów wsparcia dla młodych na pierwsze mieszkanie. W tym kontekście wiele mówi się o konieczności przyspieszenia rozwoju społecznego budownictwa czynszowego, ale do tego potrzebne są grunty. Na ten cel przeznaczono 800 ha gruntów Skarbu Państwa, które znajdują się w Krajowym Zasobie Nieruchomości i które są zagospodarowywane wspólnie z samorządami. Ta pula gruntów nadających się pod budownictwo mieszkaniowe może być nawet trzykrotnie większa.
Farmacja
Innowacyjne leki zmieniają oblicze rzadkich chorób neurologicznych uznawanych dotychczas za nieuleczalne. Tak jest w przypadku rdzeniowego zaniku mięśni

Jeszcze kilka lat temu rokowania w SMA były niekorzystne. Zmieniło je uruchomienie w styczniu 2019 roku modelowego programu lekowego B.102, w którym pacjenci otrzymali pierwszą na świecie terapię – nusinersen. Kolejnym krokiem milowym w walce z chorobą było uruchomienie badań przesiewowych noworodków w kierunku SMA, dzięki którym dzieci otrzymują leczenie, zanim wystąpią pierwsze objawy choroby. We wrześniu 2023 roku udostępnione zostały dwie kolejne terapie zarejestrowane w Europie, co mogło sugerować, że wachlarz możliwości terapeutycznych w Polsce został wyczerpany. Tymczasem Ministerstwo Zdrowia poszło o krok dalej – w kwietniu ubiegłego roku podjęto decyzję o kontynuacji leczenia kobiet z SMA w czasie ciąży pierwszym zarejestrowanym terapeutykiem.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.