Komunikaty PR

Odpowiedni wybór taśmy samoprzylepnej. Dlaczego to tak ważne?

2024-07-10  |  17:13

W świecie, w którym zakupy online stały się codziennością istnieje jeden cichy bohater, który choć działa w cieniu, odgrywa kluczową rolę w zapewnianiu bezpieczeństwa i zadowolenia klientów - taśmy do opakowań. Te pozornie proste i niepozorne produkty pełnią niezastąpioną funkcję w procesie pakowania i wysyłki produktów, zwłaszcza w branży e-commerce.

Dlaczego warto poświęcać czas na dobór taśmy?

Jakie są między nimi różnice? No i dlaczego jedne są tańsze, a drugie droższe, skoro ich rola sprowadza się do zabezpieczenia wysyłanej paczki? Takie pytania może sobie zadawać początkujący przedsiębiorca branży e-commerce. Każdy, kto z sukcesem prowadzi sklep wysyłkowy doskonale wie, że taśma taśmie nie równa i odpowiedni jej dobór ma ogromne znacznie i wpływ na szereg czynników, takich jak bezpieczeństwo przesyłki, dbałość o środowisko, oszczędność czasu i kosztów, efektywność pakowania, zadowolenie klienta oraz wizerunek samej marki, dlatego, że jest to jeden z pierwszych elementów, które widzi odbiorca paczki. Estetycznie dobrana taśma może sprawić, że paczka będzie wyglądać bardziej profesjonalnie i schludnie, co pozytywnie wpłynie na wrażenie klienta. Zadbana i dobrze zabezpieczona paczka buduje zaufanie do marki i świadczy o dbałości o nawet najmniejsze szczegóły.

Taśma taśmie nierówna

I nie chodzi jedynie o jej długość czy szerokość. Taśmy mają różne zastosowania i zanim zdecydujemy się na zakup, warto skonsultować się z ekspertami, aby dopasować taśmę do naszych konkretnych potrzeb. Pakowanie towarów w sposób skuteczny i ekologiczny jest coraz bardziej istotne zarówno dla firm, jak i dla konsumentów. Odpowiedni dobór taśmy pakowej może znacząco wpłynąć na dbałość o środowisko oraz na jakość i bezpieczeństwo pakowanych produktów. RAJA jest europejskim liderem ekologicznych rozwiązań, dlatego jesteśmy w stanie zaproponować kompleksowe rozwiązania dla najbardziej wymagających klientów. Ważne jest, aby określić jaka taśma będzie odpowiednia dla konkretnych potrzeb, m.in. jakim warunkom transportowym będzie musiała sprostać oraz oprócz samej protekcji by posiadała dodatkową funkcjonalność np. marketingową. Coraz więcej firm decyduje się na zmianę tradycyjnej taśmy plastikowej na rzecz papierowej, która znacząco podnosi aspekty wizualne paczki, jak i korzystnie wpływa na wizerunek samej firmy, jednocześnie dając maksymalną ochronę oraz skuteczność zamknięcia. W tego typu taśmach możliwe jest  znalezienie rozwiązania praktycznie dla każdego typu paczek, dlatego to rozwiązanie sprawdzi się nie tylko w branży e-commerce. Taśmy mają różne gramatury, a więc paczki ciężkie nie wykluczają ich wykorzystania. Dostępne są np. taśmy wzmacniane włóknem szklanym, które dają maksymalną pewność, że paczka dotrze nieotwarta do celu.

Ciekawą oraz najbardziej ekologiczną propozycją jest taśma z klejem pozyskanym ze skrobi ziemniaczanej. Klej w niej aktywowany za pomocą wody, do czego potrzebny jest specjalny dyspenser, przy pomocy którego można także znacząco zredukować ilość zużywanej taśmy (z czego wynika mniejsza ilość odpadów oraz jednoczesna redukcja kosztów pakowania). Ten typ kleju tworzy z kartonem na tyle trwałe i mocne połączenie, że nie ma możliwości otworzenia opakowania bez trwałego uszkodzenia go, więc można uznać, że stanowi jednocześnie funkcję plomby, która jest niezwykle przydatna w przypadku paczek o wysokiej wartości, np. zawierających produkty typu elektronika czy biżuteria.

Oczywiście nie można zapomnieć o wcześniej wspominanym aspekcie marketingowym. Używanie samej taśmy papierowej jest już wartością dodaną do wizerunku firmy, natomiast warto pamiętać o tym, że zarówno taśmy konwencjonalne, jak i te aktywowane wodą mogą być spersonalizowane dowolnym nadrukiem podnosząc jednocześnie rozpoznawalność marki.

Innowacje na rynku producentów taśm

Innowacje pełnią obecnie kluczową rolę na rynku taśm. Pojawiają się nowe pomysły i rozwiązania, które mają na celu nie tylko poprawę wydajności i trwałości taśm, ale także zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko oraz dostosowanie się do zmieniających się potrzeb i wymagań ich użytkowników. Dzięki ciągłemu rozwojowi technologicznemu, taśmy stają się coraz bardziej zaawansowane i wszechstronne, co przyczynia się do efektywniejszego i bardziej zrównoważonego procesu pakowania.

Dla klientów, którzy muszą pozostać przy taśmach plastikowych, znajdą się również propozycje oferujące bardziej ekologiczne rozwiązania. Taśma PET w 85% z materiału pochodzącego z recyklingu czy taśma polipropylenowa (PP) w 80% z materiału pochodzącego z recyklingu to doskonałe przykłady wysokiej jakości produktów ekologicznych. Taśma PP bazuje na kleju akrylowym, który przez to, że jest produkowany na bazie wody jest jednym z najbardziej ekologicznych rozwiązań, zapewniając także ciche odwijanie oraz komfort pracy.

Wytrzymałość ma znaczenie

"Jakość taśm wykorzystywanych podczas pakowania odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa przesyłki, zadowolenia klienta, efektywności procesu pakowania oraz budowaniu pozytywnego wizerunku marki. Wybór odpowiedniej jakości taśmy powinien być jednym z priorytetów dla firm działających w branży e-commerce oraz innych sektorach, gdzie pojawia się pakowanie i wysyłka produktów" – podsumowuje Tomasz Gryz, Category Manager w RAJA, największego w Polsce dystrybutora opakowań dedykowanych e-commerce.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Handel BRAK ZDJĘCIA
2024-07-17 | 11:00

Kradzieże. Nowy sposób na nieuczciwych klientów

Niemal każdy przedsiębiorca działający w branży handlu detalicznego boryka się z problemem kradzieży. Dotyczy to praktycznie każdej branży - od niewielkich sklepów osiedlowych, poprzez dyskonty spożywcze, sklepy
Handel Co nas zachęca do zakupów online? Wyniki z badania Amazon.pl
2024-07-16 | 14:40

Co nas zachęca do zakupów online? Wyniki z badania Amazon.pl

Co nas zachęca do zakupów online? Nie tylko niższe ceny – wynika z badania Amazon.pl Ponad 64 proc. badanych za największe zalety zakupów przez internet
Handel Technologia SwipBox Infinity
2024-07-16 | 08:00

Technologia SwipBox Infinity

Polska plasuje się na pierwszym miejscu pod względem liczby automatów paczkowych w Unii Europejskiej. Dane Unlimited Parcel Intelligence wskazują, że w zasięgu 10 tys.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Branża tytoniowa alarmuje o drastycznych podwyżkach akcyzy. Są kilkukrotnie wyższe od zaplanowanych do 2027 roku

Ministerstwo Finansów chce wprowadzić drastyczne podwyżki akcyzy na wyroby tytoniowe. Ich skala ma być kilkukrotnie większa, niż zakładała obowiązująca od 2022 roku mapa akcyzowa, czyli porozumienie wypracowane po długich konsultacjach z rynkiem. Już w przyszłym roku akcyza na wyroby tytoniowe, zamiast o pierwotnie zakładane 10 proc. na wszystkie kategorie wyrobów, ma wzrosnąć: o 25 proc. na papierosy, o 38 proc. na tytoń do palenia oraz o 50 proc. na wkłady do podgrzewaczy tytoniu. Nowością jest objęcie podwyżkami również płynów do e-papierosów, na które w 2025 roku akcyza wzrośnie o 75 proc.

Bankowość

Większość małych i średnich firm przez całą swoją działalność nie zmienia banku. Wysoko oceniają dostępność do usług bankowych

Mikro-, małe i średnie firmy są surowymi recenzentami usług bankowych, ale mimo to ich ocena pozostaje dość wysoka – mówi Wojciech Terlikowski z CBM Indicator. Kredyt bankowy jest drugim – po środkach własnych – najpopularniejszym źródłem finansowania działalności MŚP, ale firmy chętnie korzystają również z kredytów inwestycyjnych czy kart kredytowych. Są zainteresowane także dodatkowymi usługami ze strony banków, np. doradztwem przy pozyskiwaniu środków UE. Ekspert wskazuje, że to przekłada się na lojalność klientów – przedsiębiorcy przywiązują się do banków i rzadko je zmieniają.

Przemysł

W Polsce rośnie tempo robotyzacji. Pod względem zaangażowania robotów w przemyśle przegrywa wyścig z innymi krajami regionu

Z niemal 18 tys. robotów zainstalowanych w sektorze przetwórstwa przemysłowego Polska znajduje się na szóstym miejscu w UE. Jednak na 10 tys. pracowników zatrudnionych w tej branży przypada 54,6 robota, znacznie mniej niż nie tylko na Zachodzie, ale i w krajach Grupy Wyszehradzkiej. Jednocześnie 76 proc. przedsiębiorców badanych przez Polski Instytut Ekonomiczny zgadza się, że robotyzacja i automatyzacja będzie coraz bardziej stanowiła o przewadze konkurencyjnej firm na rynku.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.