Komunikaty PR

Odpowiedzialna moda zagościła w CH Focus w Bydgoszczy

2022-04-25  |  13:50
Biuro prasowe

W centrum handlowym Focus w Bydgoszczy otworzył się pierwszy w regionie butik cyrkularny marki Ubrania do oddania. Koncept w duchu slow łączy w sobie idee obiegu zamkniętego i odpowiedzialnej konsumpcji. Mieszkańcy Bydgoszczy mogą już wybierać spośród starannie wyselekcjonowanych ubrań i przedmiotów z  ‘drugiej ręki’ dając im nowe życie.

 

Ubrania Do Oddania to założony w 2017 roku polski start-up prowadzący platformę fundraisingową łączącą zbiórki odzieży używanej ze wsparciem finansowym na rzecz organizacji charytatywnych. Główną misją marki jest przekonanie mieszkańców Polski do świadomych i racjonalnych zakupów w trosce o środowisko.

 

- Odpowiedzialne podchodzimy do wyboru naszych partnerów biznesowych oraz miejsc, w których powstają nasze Butiki Cyrkularne. Zależy nam na współpracy z centrami handlowymi, które aktywnie działają w  kwestiach ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko oraz edukują klientów jak podejmować racjonalne decyzje zakupowe. Doceniamy to, że coraz więcej galerii handlowych rozumie, że branża odzieżowa musi się zmienić - mówi Zosia Zochniak, współzałożycielka inicjatywy Ubrania do Oddania.

 

Asortyment butiku jest zmienny w zależności od pory roku, a wszystkie rzeczy zostały starannie wyselekcjonowane, uprane i wyprasowane. Klienci mają pewność, że znajdą tam jedynie ubrania i przedmioty domowe w idealnym stanie, które posłużą jeszcze przez wiele lat. Co ważne, wszystkie zebrane rzeczy pochodzą z polskiego rynku. Klient kupując w Butiku Cyrkularnym nie tylko oszczędza pieniądze, ale przede wszystkim dba o środowisko i wspiera zrównoważoną modę.

 

W Butiku Cyrkularnym klienci mogą nie tylko kupować, ale także zostawiać stare i niepotrzebne rzeczy, a zysk z ich sprzedaży lub recyklingu zostanie przeznaczony na jedną z ponad 200 organizacji. Ponadto, całe wyposażenie butiku również pochodzi z obiegu zamkniętego – lady, kotary w przebieralniach, oświetlenie, a  także ozdoby na ścianach i kwiaty.

 

- Kupowanie przedmiotów z ‘drugiej ręki’ nie jest już niczym wstydliwym, a wręcz przeciwnie. Odpowiedzialny konsument rozumie potrzebę ograniczenia lub zmiany swoich decyzji zakupowych. Dlatego chcąc wesprzeć mieszkańców Bydgoszczy w ich postanowieniach udostępniliśmy przestrzeń start-upowi Ubrania do oddania. Jednocześnie niezmiernie się cieszymy, że założyciele docenili nas jako odpowiedzialnego partnera biznesowego i to właśnie w Focus Bydgoszcz powstał pierwszy w regionie tego rodzaju koncept - mówi Gregory Petrus, dyrektor CH Focus w Bydgoszczy.

 

Butik Cyrkularny Ubrania do oddania w centrum handlowym Focus w Bydgoszczy działa od soboty, 23 kwietnia. Lokal znajduje się na parterze galerii, w pobliżu HalfPrice. Sklep zajmuje 115m2.

 

Jest to drugi Butik Cyrkularny otwarty w centrach handlowych należących do Grupy Atrium. Pierwszy z nich został otwarty w połowie kwietnia br. w Domach Towarowych Wars Sawa Junior w Warszawie.

 

Otwarcie Butiku Cyrkularnego wpisuje się w działania bydgoskiego centrum handlowego, realizowane w ramach wdrażanego sukcesywnie programu ESG (ENVIRONMENTAL, SOCIAL, GOVERNANCE) i strategii grupy Atrium Poland, która jest realizowana w latach 2020–2025.

 

 

Więcej informacji na temat aktualnej oferty galerii można znaleźć pod adresem: https://focusbydgoszcz.pl.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Gospodarka Sukces z przeszkodami: Blisko 1/3 polskich przedsiębiorczyń zmaga się z koniecznością udowadniania swojej wartości w biznesie Biuro prasowe
2025-03-27 | 10:00

Sukces z przeszkodami: Blisko 1/3 polskich przedsiębiorczyń zmaga się z koniecznością udowadniania swojej wartości w biznesie

Godzenie rozwoju zawodowego z życiem rodzinnym, argumentowanie swojej wartości oraz dowodzenie słuszności swoich pomysłów – to zaledwie kilka wyzwań, na jakie
Gospodarka Czarna Lista Barier: postulaty deregulacyjne Konfederacji Lewiatan
2025-03-24 | 15:50

Czarna Lista Barier: postulaty deregulacyjne Konfederacji Lewiatan

Prawie 300 postulatów deregulacyjnych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, a dotyczących m.in podatków, zatrudnienia, cyfryzacji czy energetyki
Gospodarka BCC: budżet, inwestycje, podatki
2024-12-30 | 08:00

BCC: budżet, inwestycje, podatki

Polska gospodarka w ostatnich latach rozwija się w sposób dynamiczny, jednak nie bez wyzwań. Tempo wzrostu, chociaż nieco słabsze od oczekiwań z początku roku 2024 było solidne, a w

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Z UE na pomoc Ukrainie trafiło 148 mld euro. Potrzebne jest dalsze wsparcie, także w kontekście wypracowania sprawiedliwego pokoju

Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił gotowość do podjęcia bezpośrednich rozmów pokojowych z Ukrainą, które mają się rozpocząć 15 maja w Stambule. USA i UE liczą, że Rosja zgodzi się na 30-dniowe zawieszenie broni i wstrzyma ataki na infrastrukturę krytyczną. Unia już zapowiedziała, że w przypadku odmowy zaostrzy sankcje. Europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk apeluje o większą determinację UE w wykorzystaniu zamrożonych rosyjskich aktywów i wsparcie w odbudowie Ukrainy.

Polityka

Prof. L. Balcerowicz: Polska obok Turcji ma największy udział własności państwowej. Potrzebujemy odpolitycznienia gospodarki

Nacjonalizacja i repolonizacja polskiej gospodarki zapowiedziana przez Donalda Tuska wzbudziła mieszane komentarze i reakcje, głównie z powodu niedoprecyzowania, jakie działania miałaby oznaczać. Zdaniem prof. Leszka Balcerowicza to „mętny slogan”, za którym może się kryć wiele znaczeń, takich jak ograniczenie wpływu kapitału zagranicznego albo nacjonalizacja. Tymczasem tym, co naprawdę potrzebne jest gospodarce, jest wycofanie się z niej polityków i prywatyzacja spółek, których wciąż zbyt wiele znajduje się w gestii rządzących – ocenia ekonomista.

Przemysł

Trwa operacja zmiany wyposażenia indywidualnego żołnierzy. Potrzebny modułowy system „od stóp do głów”

Według zapowiedzi MON ten rok ma być przełomowy pod względem zmiany wyposażenia indywidualnego polskich żołnierzy. To efekt trwającej od 1,5 roku operacji Szpej, której celem jest modernizacja umundurowania oraz uzbrojenia i której rząd nadał wysoki priorytet. Podczas ubiegłotygodniowego forum Defence24 Days dwie polskie firmy przedstawiły swoją propozycję systemu wyposażenia „od stóp do głów” dla żołnierzy, którego zaletą ma być nie tylko kompleksowość, ale także modułowość i możliwość dostosowania do konkretnych potrzeb danego operatora.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.