Odpowiedzialna moda zagościła w CH Focus w Bydgoszczy
W centrum handlowym Focus w Bydgoszczy otworzył się pierwszy w regionie butik cyrkularny marki Ubrania do oddania. Koncept w duchu slow łączy w sobie idee obiegu zamkniętego i odpowiedzialnej konsumpcji. Mieszkańcy Bydgoszczy mogą już wybierać spośród starannie wyselekcjonowanych ubrań i przedmiotów z ‘drugiej ręki’ dając im nowe życie.
Ubrania Do Oddania to założony w 2017 roku polski start-up prowadzący platformę fundraisingową łączącą zbiórki odzieży używanej ze wsparciem finansowym na rzecz organizacji charytatywnych. Główną misją marki jest przekonanie mieszkańców Polski do świadomych i racjonalnych zakupów w trosce o środowisko.
- Odpowiedzialne podchodzimy do wyboru naszych partnerów biznesowych oraz miejsc, w których powstają nasze Butiki Cyrkularne. Zależy nam na współpracy z centrami handlowymi, które aktywnie działają w kwestiach ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko oraz edukują klientów jak podejmować racjonalne decyzje zakupowe. Doceniamy to, że coraz więcej galerii handlowych rozumie, że branża odzieżowa musi się zmienić - mówi Zosia Zochniak, współzałożycielka inicjatywy Ubrania do Oddania.
Asortyment butiku jest zmienny w zależności od pory roku, a wszystkie rzeczy zostały starannie wyselekcjonowane, uprane i wyprasowane. Klienci mają pewność, że znajdą tam jedynie ubrania i przedmioty domowe w idealnym stanie, które posłużą jeszcze przez wiele lat. Co ważne, wszystkie zebrane rzeczy pochodzą z polskiego rynku. Klient kupując w Butiku Cyrkularnym nie tylko oszczędza pieniądze, ale przede wszystkim dba o środowisko i wspiera zrównoważoną modę.
W Butiku Cyrkularnym klienci mogą nie tylko kupować, ale także zostawiać stare i niepotrzebne rzeczy, a zysk z ich sprzedaży lub recyklingu zostanie przeznaczony na jedną z ponad 200 organizacji. Ponadto, całe wyposażenie butiku również pochodzi z obiegu zamkniętego – lady, kotary w przebieralniach, oświetlenie, a także ozdoby na ścianach i kwiaty.
- Kupowanie przedmiotów z ‘drugiej ręki’ nie jest już niczym wstydliwym, a wręcz przeciwnie. Odpowiedzialny konsument rozumie potrzebę ograniczenia lub zmiany swoich decyzji zakupowych. Dlatego chcąc wesprzeć mieszkańców Bydgoszczy w ich postanowieniach udostępniliśmy przestrzeń start-upowi Ubrania do oddania. Jednocześnie niezmiernie się cieszymy, że założyciele docenili nas jako odpowiedzialnego partnera biznesowego i to właśnie w Focus Bydgoszcz powstał pierwszy w regionie tego rodzaju koncept - mówi Gregory Petrus, dyrektor CH Focus w Bydgoszczy.
Butik Cyrkularny Ubrania do oddania w centrum handlowym Focus w Bydgoszczy działa od soboty, 23 kwietnia. Lokal znajduje się na parterze galerii, w pobliżu HalfPrice. Sklep zajmuje 115m2.
Jest to drugi Butik Cyrkularny otwarty w centrach handlowych należących do Grupy Atrium. Pierwszy z nich został otwarty w połowie kwietnia br. w Domach Towarowych Wars Sawa Junior w Warszawie.
Otwarcie Butiku Cyrkularnego wpisuje się w działania bydgoskiego centrum handlowego, realizowane w ramach wdrażanego sukcesywnie programu ESG (ENVIRONMENTAL, SOCIAL, GOVERNANCE) i strategii grupy Atrium Poland, która jest realizowana w latach 2020–2025.
Więcej informacji na temat aktualnej oferty galerii można znaleźć pod adresem: https://focusbydgoszcz.pl.

Spoglądając w przyszłość Unii Europejskiej, czyli o wzmocnieniu bezpieczeństwa i konkurencyjności do 2040 roku

Sukces z przeszkodami: Blisko 1/3 polskich przedsiębiorczyń zmaga się z koniecznością udowadniania swojej wartości w biznesie

Czarna Lista Barier: postulaty deregulacyjne Konfederacji Lewiatan
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.