Opony z portfolio Goodyear na podium w testach opon zimowych ADAC 2023
Biuro Prasowe Goodyear Polska
Przy Bażantarni 13
02-793 Warszawa
goodyear|alertmedia.pl| |goodyear|alertmedia.pl
609 329 385
https://news.goodyear.eu/pl-pl/
Marki opon należące do Goodyear zajęły 1., 2. i 3. miejsce w najnowszych testach opon zimowych ADAC, które są jednymi z najbardziej kompleksowych badań tego typu w Europie. Opony Goodyear i Dunlop otrzymały najwyższe noty, a modele Fuldy i Savy zostały sklasyfikowane na wysokich pozycjach wśród marek ekonomicznych.
ADAC to największe europejskie, niezależne stowarzyszenie motoryzacyjne. W najnowszych testach badacze organizacji poddali wymagającym próbom 16 marek opon zimowych w popularnych rozmiarach 205/60R16 [1] i 225/45R17 [2].
Opony zimowe marki Goodyear na podium ADAC
Testy ADAC potwierdziły nie tylko zrównoważone osiągi, ale także wysoką wydajność opon zimowych Goodyear UltraGrip 9+ i UltraGrip Performance+.
UltraGrip Performance+ zajęła 2. miejsce w teście opon 17-calowych. Eksperci docenili ten produkt za „bezpieczne właściwości jezdne na suchej nawierzchni, dobre prowadzenie na mokrej nawierzchni, bardzo wysoki przewidywany przebieg, niską ścieralność i dobrą wydajność.” [2]
Inny model Goodyear, UltraGrip 9+ zajął z kolei trzecie miejsce w rankingu opon 16-calowych. Według badaczy opona była bezkonkurencyjna pod względem wydajności. Chwaloną ją również za „bezpieczne właściwości jezdne na suchej nawierzchni, dobre osiągi na mokrej nawierzchni i wysoki przewidywany przebieg”. [3]
Obie opony zimowe UltraGrip są wyposażone w technologie Goodyear Mileage Plus i Winter Grip, które wydłużają przebieg i zapewniają doskonałą przyczepność na zaśnieżonych i oblodzonych drogach.
Dunlop Winter Sport 5 na najwyższym stopniu podium w teście opon 16-calowych
Kolejne sukcesy w testach odniosła opona Dunlop Winter Sport 5, która zajęła 1. miejsce w teście opon 16-calowych [1] i 4. miejsce w porównaniu opon 17-calowych [2].
„To zrównoważona opona, która oferuje precyzyjne i bezpieczne prowadzenie podczas dynamicznej jazdy na suchej nawierzchni oraz pewne zachowanie na mokrych nawierzchniach. Ponadto zapewnia wzorowe bezpieczeństwo na zimowych drogach oraz wyróżnia się bardzo długim przewidywanym przebiegiem. Charakteryzuje się też niższą wagą i dobrą efektywnością paliwową”, ocenili testerzy ADAC. [1]
Za pewne prowadzenie Dunlop Winter Sport 5 na zimowych drogach odpowiadają innowacyjne rozwiązania, takie jak zwiększona liczba klocków bieżnika, które zachowują się jak dodatkowe krawędzie chwytne, zapewniając doskonałą trakcję i właściwości jezdne na śniegu, co pozwala oponie oferować wiodące w branży osiągi.
Opony Fuldy i Savy zapewniają przekonujące osiągi
Ekspertów ADAC przekonały również właściwości marek Goodyear z segmentu środka i budżetowego. Uznali oni opony Fuldy i Savy za „zadowalające”. W teście opon 16-calowych Fulda Kristall Control HP2 uplasowała się na 11. miejscu, a jej mocne strony to „precyzyjne i bezpieczne osiągi na suchej nawierzchni, najdłuższy przewidywany przebieg, niska ścieralność, ponadprzeciętnie niska masa i niskie zużycie paliwa.” [1]
Z kolei Sava Eskimo HP2 zajęła 11. miejsce w rankingu opon 17-calowych i była chwalona za „bezpieczne właściwości na zimowych drogach, długi przewidywany przebieg, niską ścieralność, bardzo niską wagę i najniższe zużycie paliwa w teście.” [2]
„Cieszymy się, że cztery nasze marki zostały docenione w jednym z najbardziej skrupulatnych i prestiżowych europejskich testów opon zimowych. Sukces tych produktów jest świadectwem innowacyjności i zaangażowania Goodyeara na rzecz zimowych osiągów i jest potwierdzeniem, że mamy doskonałe portfolio opon zimowych,” powiedział Laurent Colantonio, starszy dyrektor Goodyear ds. technologii w oponach osobowych w regionie EMEA.
[1] ADAC - test opon zimowych 2023 - 205/60R16
[2] ADAC - test opon zimowych 2023 - 225/45R17
[3] Cytaty przetłumaczone z oryginalnych ocen testerów w języku niemieckim
![Sytuacja na rynku samochodów w Polsce korzystna dla branży leasingu i MŚP [RAPORT EFL] Biuro prasowe](https://www.newseria.pl/files/703287956/depositphotos-386621210-l,w_300,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Sytuacja na rynku samochodów w Polsce korzystna dla branży leasingu i MŚP [RAPORT EFL]

Wygraj przejazd supersamochodem na lotnisko! Easy Parking i Cylindersi zapraszają do konkursu

Polski rynek dóbr luksusowych rośnie, Mercedes odpowiada
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Duże możliwości korzystania z funduszy europejskich przez polskie firmy. Szczególnie w obszarze obronności
W ramach polityki spójności i Krajowego Planu Odbudowy Polska ma do dyspozycji 190 mld zł na wsparcie polskich firm. Środków dla przedsiębiorców nie zabraknie również w nowej perspektywie finansowej po 2027 roku. Dedykowane im programy KPO obejmują nie tylko wsparcie finansowe, ale również inwestycje i reformy deregulujące polską gospodarkę. Ich celem jest zwiększenie jej konkurencyjności, jak również bezpieczeństwa w kontekście położenia geopolitycznego Polski. Na szczególnie szeroką ofertę programów mogą liczyć sektory obronności i transportowy.
Farmacja
Zniesienie zakazu reklamy aptek może zwiększyć świadomość pacjentów o usługach farmaceutycznych. Taki może być skutek wyroku TSUE

W czerwcu Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał, że obowiązujący w Polsce całkowity zakaz reklamy aptek narusza prawo UE. To oznacza, że Polska będzie musiała dostosować regulacje. Dla pacjentów wyrok oznacza szerszy dostęp do informacji o usługach farmaceutycznych, a dla właścicieli aptek – możliwość legalnej komunikacji z rynkiem. Naczelna Rada Aptekarska obawia się chaosu prawnego i wezwała resort zdrowia do uregulowania sytuacji prawnej.
Prawo
Przemysł chemiczny czeka na szczegóły unijnego wsparcia dla sektora. Najważniejsza jest obniżka cen energii

Komisja Europejska przedstawiła plan działania dla modernizacji i wzmocnienia konkurencyjności unijnego przemysłu chemicznego. Plan ma być rozwiązaniem najważniejszych wyzwań stojących przed sektorem chemicznym w Europie, w tym m.in. wysokich cen energii i nieuczciwej konkurencji na rynkach zagranicznych. KE chce również promować inwestycje w innowacje, ESG, a także uprościć unijne przepisy dotyczące chemikaliów.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.