Komunikaty PR

Organon EESC - nowa spółka zajmująca się zdrowiem kobiet

2021-06-08  |  14:00

Organon (NYSE: OGN) świętuje rozpoczęcie działalności jako jedyna firma tej wielkości o zasięgu globalnym, koncentrująca się wyłącznie na zdrowiu kobiet. Organon EECS, na której czele stanie Okana Isikci, obejmie swoim zasięgiem Czechy, Słowację, Węgry, Polskę, Bułgarię, Rumunię, Chorwację, Słowenię, Serbię, Macedonię Północną, Czarnogórę, Albanię, Bośnię i Hercegowinę, Grecję, Cypr i Maltę, gdzie wraz z ponad 150 pracownikami skoncentruje się na dostarczaniu skutecznych leków i rozwiązań dla zdrowszego życia każdej kobiety i jej rodziny. Firma będzie działać na wielu obszarach, w tym zakresie zdrowia reprodukcyjnego, chorób serca, raka piersi, alergii i astmy. Siedziba grupy Organon EECS będzie znajdować się w Pradze, w Republice Czeskiej. 

„Dzisiejszy dzień jest ekscytujący dla nas wszystkich, ponieważ ogłaszamy powstanie naszej nowej firmy. W naszym portfolio posiadamy ponad 60 pozycji lekowych i rozwiązań, jednak nasza wizja wyznacza kierunek i misję tego, czym chcemy się stać - globalną firmą medyczną skoncentrowaną na tym, aby każdego dnia dokonywać zmian w zdrowiu kobiet i ich rodzin, ponieważ w Organon rozumiemy, że kobiety są podstawą zdrowszego świata. Wiemy, że możemy zrobić naprawdę wiele dla kobiet i ich zdrowia, szczególnie w Europie Środkowej, Wschodniej i Południowej. Jesteśmy zaangażowani w to zadanie we wszystkich krajach naszego regionu i liczymy na współpracę z wieloma organizacjami, które podzielają podobną wizję” - powiedział Okan Isikci, Dyrektor Zarządzający Organon.  

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Konsument Komfort nauki na nowy rok szkolny z Komfort Biuro prasowe
2024-08-09 | 14:00

Komfort nauki na nowy rok szkolny z Komfort

Oto kilka praktycznych rozwiązań, które przekształcą pokój ucznia w prawdziwą oazę skupienia. Krok 1: Zaplanuj przestrzeń Chaos i bałagan w pokoju mogą rozpraszać i
Konsument Wielka zbiórka ubrań i innych tekstyliów w 14 centrach NEPI Rockcastle
2024-08-09 | 11:10

Wielka zbiórka ubrań i innych tekstyliów w 14 centrach NEPI Rockcastle

W Polsce rocznie aż 2,5 mln ton wszystkich odpadów stanowią odpady tekstylne[1]. Chociaż połowa z nich nadaje się do odzysku, to tak się nie dzieje. Dlatego tak ważna
Konsument Jak oszczędzać na zakupach produktów dla zwierząt?
2024-08-05 | 11:41

Jak oszczędzać na zakupach produktów dla zwierząt?

  Jak oszczędzać na zakupach produktów dla zwierząt? Każdy opiekun zwierzaka wie, że troska o pupila wiąże się z pewnymi kosztami. Jednak istnieje wiele sposobów,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

Do 2050 roku lotnictwo ma być zeroemisyjne. Do osiągnięcia tego celu konieczna jest wymiana floty i przejście na ekologiczne paliwa

Lotnictwo odpowiada za ok. 4 proc. całkowitej emisji gazów cieplarnianych w UE. Międzynarodowa Organizacja Lotnictwa Cywilnego (ICAO) prognozowała, że wraz z dynamicznym wzrostem ruchu lotniczego do 2050 roku emisje z lotnictwa mogą się potroić w porównaniu z 2015 rokiem. Dlatego dwa lata temu wszystkie państwa członkowskie tej organizacji przyjęły zobowiązanie, by w ciągu kolejnych 25 lat dążyć do zeroemisyjności. Eksperci oceniają, że do tego konieczne są co najmniej dwa warunki – przejście na ekologiczne paliwa lotnicze i modernizacja floty.

Prawo

Rośnie liczba wynalazków wykorzystujących sztuczną inteligencję. Za rozwojem technologii nie nadążają przepisy

W ciągu ostatnich 10 lat liczba patentów związanych z generatywną sztuczną inteligencją wzrosła z 733 w 2014 roku do ponad 14 tys. w 2023 roku – wynika z raportu Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO). Łącznie w ciągu dekady przyznano niemal 54,5 tys. patentów dla tego typu wynalazków. Nie wszystkie kwestie związane z prawem własności intelektualnej, prawem autorskim, wykorzystaniem gen AI są uregulowane. – Potrzeba jeszcze trochę czasu, żeby znalazły się odpowiednie rozwiązania prawne, które pozwolą na ochronę rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję – ocenia Dorota Rzążewska, prezeska Polskiej Izby Rzeczników Patentowych.

DlaWas.info

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.