CashDirector SA rewolucjonizuje rynek biur księgowych
CashDirector w ramach Ogólnopolskiej Sieci Certyfikowanych Biur Rachunkowych (OSCBR) zrzesza już 1700 biur rachunkowych na terenie całej Polski. Projekt realizowany we współpracy z mBankiem obsługuje ponad 200 tysięcy firm, które bez ponoszenia kosztów korzystają z najnowocześniejszych technologii. Spółka jest obecna we Francji, Belgii, Włoszech i Niemczech, a w tym roku planuje wejść na rynek w USA.
CashDirector konsekwentnie realizuje swoją strategię od 2012 r, tworząc i wdrażając technologię do zarządzania finansami i automatyzacji procesów księgowych. System obsługuje obecnie ponad 24 miliony transakcji rocznie. Technologia CashDiretor to system do zarządzania finansami firmy, który najlepiej sprawdza się w połączeniu z usługami bankowymi. Największym tego typu projektem w Polsce jest mKsięgowość, z której korzystają Klienci mBanku.
Inicjatorem projektu jest Rafał Strzelecki, który przez dekadę realizował przedsięwzięcia w outsourcingu księgowości dla klientów międzynarodowych. Od kilku lat skutecznie wdraża rozwiązania odpowiedzialne za zmianę modelu działania biur rachunkowych, w których zadanie biura rachunkowego to nie tylko prawidłowe wyliczenie podatków, ale również wsparcie prowadzenia biznesu przez małe firmy. Dzięki nowoczesnej technologii, dane wprowadzane przez księgowych są również wykorzystywane przez przedsiębiorców do administrowania finansami, kontroli kosztów czy monitorowania płynności, oszczędzając ich czas i pozwalając skoncentrować się na rozwijaniu biznesu. Dla biur rachunkowych automatyzacja to możliwość redukcji kosztów obsługi klientów i przeznaczenia czasu księgowych na wspieranie biznesu zamiast na ręczne księgowanie dokumentów.
Nasz system przejmuje szereg obowiązków zarówno od księgowych, jak i właścicieli firm. Dzięki temu małe biznesy, których nie stać na zatrudnienie dyrektora finansowego, mają możliwość zwiększenia swojej konkurencyjności czy obniżenia kosztów. Z drugiej strony biura rachunkowe zrzeszone w sieci OSBR mają możliwość zaoferowania nowych usług, przez co stają się bardziej konkurencyjne - twierdzi Rafał Strzelecki, CEO CashDirector S.A..
W dużych organizacjach automatyzacja procesów księgowych jest od lat jednym z priorytetów i przebiega w przyspieszonym tempie, a dyrektorzy finansowi są z niej rozliczani. Natomiast dla kilkudziesięciu tysięcy biur rachunkowych w Polsce to rynek, który jest dopiero na początku tej drogi. Dla tych podmiotów samodzielne wdrożenie zaawansowanych technologii jest poza zasięgiem lub wiąże się z dużymi nakładami finansowymi. Rozwiązaniem jest przystąpienie do Ogólnopolskiej Sieci Certyfikowanych Biur Rachunkowych stworzonej przez polski fintech we współpracy z mBankiem. Księgowi zdają sobie sprawę, że lata 2021-2022 to czas rewolucji cyfrowej na rynku usług księgowych dla MSP i może stanowić o „być albo nie być” dla wielu z nich.
Rynek jest chłonny.
Większość małych firm boryka się z zarządzaniem płynnością finansową i trudnym dostępem do finansowania. Właściciele z reguły nie mają doświadczenia w tym zakresie. Technologia pozwala im skoncentrować się na rozwoju swojego biznesu, sama śledzi płynność oraz zapewnia wsparcie w podejmowaniu decyzji biznesowych z uwzględnieniem sytuacji finansowej danej działalności.
CashDirector zainwestował już w rozwój 4 miliony Euro, a obecnie planuje zainwestować drugie tyle. Oprócz wkładu założycieli, w inwestycję zaangażowali się inwestorzy instytucjonalni: EEC Venture, Luma Ventures oraz TechStars.
Wyróżnikiem CashDirector jest technologia.
Opracowane dla dużych korporacji, a teraz dostępne także dla małych firm zaawansowane algorytmy wykorzystują mechanizmy sztucznej inteligencji. Rozwiązanie posiada samouczącą się kategoryzację semantyczną, zaawansowany silnik generowania wielowymiarowych księgowań oraz silnik rozrachunkowy. Platforma wykorzystująca te technologie pozwala na obsługę najważniejszych procesów biznesowych przedsiębiorcy, od wystawiania faktur sprzedaży i automatycznego ich księgowania poprzez ściąganie płatności za te faktury i automatyczne rozrachunki, rejestrowanie kosztów, księgowanie ich i kontrolę zapłat, kończąc na bieżącej automatycznej analizie płynności i planowaniu działań celem uniknięcia problemów z płatnościami za podatki, ZUS, wynagrodzenia czy faktury dostawców. Platforma jest dostępna z poziomu bankowości online i umożliwia wykonywanie płatności inicjowanych bezpośrednio na platformie. Dzięki technologii, platforma daje małym firmom możliwości, które wcześniej były dostępne tylko dla dużych przedsiębiorstw wdrażających skomplikowane i kosztowne systemy ERP.
CashDirector w Polsce w ramach sieci OSCBR, którą tworzy z mBankiem,współpracuje już z 1700 biurami księgowymi. Technologia dająca jednolitą zintegrowaną platformę do współpracy przedsiębiorców, księgowych i banku została wdrożona w Polsce m.in. przez mBank, a za granicą przez Aion Bank czy MaBankPro. Spółka z powodzeniem realizuje plan ekspansji międzynarodowej i jest obecna we Francji, Włoszech, Niemczech i Belgii.
DUŻA REFORMA PODATKOWA - BCC APELUJE DO MINISTRA FINANSÓW O ROZPOCZĘCIE PRAC
Wakacje od ZUS już w tym roku - kto i kiedy może skorzystać?
Ponad 1,3 tys. jednoosobowych działalności dziennie startowało w ubiegłym roku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy
Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.
Ochrona środowiska
Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna
Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.
Telekomunikacja
M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej
– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.