Komunikaty PR

CashDirector SA rewolucjonizuje rynek biur księgowych

2021-07-06  |  10:00
Biuro prasowe

CashDirector w ramach Ogólnopolskiej Sieci Certyfikowanych Biur Rachunkowych (OSCBR) zrzesza już 1700 biur rachunkowych na terenie całej Polski. Projekt realizowany we współpracy z mBankiem obsługuje ponad 200 tysięcy firm, które bez ponoszenia kosztów korzystają z najnowocześniejszych technologii. Spółka jest obecna we Francji, Belgii, Włoszech i Niemczech, a w tym roku planuje wejść na rynek w USA. 

 

 

CashDirector konsekwentnie realizuje swoją strategię od 2012 r, tworząc i wdrażając technologię do zarządzania finansami i automatyzacji procesów księgowych. System obsługuje obecnie ponad 24 miliony transakcji rocznie. Technologia CashDiretor  to system do zarządzania finansami firmy, który najlepiej sprawdza się w połączeniu z usługami bankowymi. Największym tego typu projektem w Polsce jest mKsięgowość, z której korzystają Klienci mBanku.

 

Inicjatorem projektu jest Rafał Strzelecki, który przez dekadę realizował przedsięwzięcia w outsourcingu księgowości dla klientów międzynarodowych. Od kilku lat skutecznie wdraża rozwiązania odpowiedzialne za zmianę modelu działania biur rachunkowych,  w których zadanie biura rachunkowego to nie tylko prawidłowe wyliczenie podatków, ale również wsparcie prowadzenia biznesu przez małe firmy. Dzięki nowoczesnej technologii, dane wprowadzane przez księgowych są również wykorzystywane przez przedsiębiorców do administrowania finansami, kontroli kosztów czy monitorowania płynności, oszczędzając ich czas i pozwalając skoncentrować się na rozwijaniu biznesu. Dla biur rachunkowych automatyzacja to możliwość redukcji kosztów obsługi klientów i przeznaczenia czasu księgowych na wspieranie biznesu zamiast na ręczne księgowanie dokumentów.

 

Nasz system przejmuje szereg obowiązków zarówno od księgowych, jak i właścicieli firm.  Dzięki temu małe biznesy, których nie stać na zatrudnienie dyrektora finansowego, mają możliwość zwiększenia swojej konkurencyjności czy obniżenia kosztów. Z drugiej strony biura rachunkowe  zrzeszone w sieci OSBR mają możliwość zaoferowania nowych usług, przez co stają się bardziej konkurencyjne  -  twierdzi Rafał Strzelecki, CEO CashDirector S.A..

 

W dużych organizacjach automatyzacja procesów księgowych jest od lat jednym z priorytetów i przebiega w przyspieszonym tempie, a dyrektorzy finansowi są z niej rozliczani. Natomiast dla kilkudziesięciu tysięcy biur rachunkowych w Polsce to rynek, który jest dopiero na początku tej drogi. Dla tych podmiotów samodzielne wdrożenie zaawansowanych technologii jest poza zasięgiem lub wiąże się z dużymi nakładami finansowymi. Rozwiązaniem jest przystąpienie  do Ogólnopolskiej Sieci Certyfikowanych Biur Rachunkowych stworzonej przez polski fintech we współpracy z mBankiem. Księgowi zdają sobie sprawę, że lata 2021-2022 to czas rewolucji cyfrowej na rynku usług księgowych dla MSP i może stanowić o „być albo nie być” dla wielu z nich. 

 

Rynek jest chłonny. 

Większość małych firm boryka się z zarządzaniem płynnością finansową i trudnym dostępem do finansowania. Właściciele z reguły nie mają doświadczenia w tym zakresie. Technologia pozwala im skoncentrować się na rozwoju swojego biznesu, sama śledzi płynność oraz zapewnia wsparcie w podejmowaniu decyzji biznesowych z uwzględnieniem sytuacji finansowej danej działalności. 

 

CashDirector zainwestował już w rozwój 4 miliony Euro, a obecnie planuje zainwestować drugie tyle. Oprócz wkładu założycieli, w inwestycję zaangażowali się inwestorzy instytucjonalni: EEC Venture, Luma Ventures oraz TechStars.

 

Wyróżnikiem CashDirector jest technologia

Opracowane dla dużych korporacji, a teraz dostępne także dla małych firm zaawansowane algorytmy wykorzystują mechanizmy sztucznej inteligencji. Rozwiązanie posiada samouczącą się kategoryzację semantyczną, zaawansowany silnik generowania wielowymiarowych księgowań oraz silnik rozrachunkowy. Platforma wykorzystująca te technologie  pozwala na obsługę najważniejszych procesów biznesowych przedsiębiorcy, od wystawiania faktur sprzedaży i automatycznego ich księgowania poprzez ściąganie płatności za te faktury i automatyczne rozrachunki, rejestrowanie kosztów, księgowanie ich i kontrolę zapłat, kończąc na bieżącej automatycznej analizie płynności i planowaniu działań celem uniknięcia problemów z płatnościami za podatki, ZUS, wynagrodzenia czy faktury dostawców. Platforma jest dostępna z poziomu bankowości online i umożliwia wykonywanie płatności inicjowanych bezpośrednio na platformie.  Dzięki technologii, platforma daje małym firmom możliwości, które wcześniej były dostępne tylko dla dużych przedsiębiorstw wdrażających skomplikowane i kosztowne systemy ERP.

 

CashDirector w Polsce w ramach sieci OSCBR, którą tworzy z mBankiem,współpracuje już z 1700 biurami księgowymi. Technologia dająca jednolitą zintegrowaną platformę do współpracy przedsiębiorców, księgowych i banku została wdrożona w Polsce m.in. przez mBank, a za granicą przez Aion Bank czy MaBankPro. Spółka z powodzeniem realizuje plan ekspansji międzynarodowej i jest obecna we Francji, Włoszech, Niemczech i Belgii.


 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Podatki Wakacje od ZUS już w tym roku - kto i kiedy może skorzystać? Biuro prasowe
2024-07-19 | 11:25

Wakacje od ZUS już w tym roku - kto i kiedy może skorzystać?

Na ten moment czekało wielu przedsiębiorców. Wakacje od ZUS już niedługo staną się faktem. 9 maja 2024 roku uchwalono Ustawę o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń
Podatki Ponad 1,3 tys. jednoosobowych działalności dziennie startowało w ubiegłym roku
2024-05-08 | 01:00

Ponad 1,3 tys. jednoosobowych działalności dziennie startowało w ubiegłym roku

  Obniżenie składki zdrowotnej nawet o 900 zł/mies. może zwiększyć atrakcyjność i popularność jednoosobowych działalności gospodarczych (JDG). Obecnie jest ich ponad 2,6
Podatki Ulga termomodernizacyjna. Podatnicy karani za braki w przepisach
2024-04-26 | 01:00

Ulga termomodernizacyjna. Podatnicy karani za braki w przepisach

Ulga termomodernizacyjna i ,,Czyste Powietrze” to instytucje wsparcia modernizacji energetycznej, z których właściciele domów jednorodzinnych mogą korzystać jednocześnie.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.