CashDirector SA rewolucjonizuje rynek biur księgowych
CashDirector w ramach Ogólnopolskiej Sieci Certyfikowanych Biur Rachunkowych (OSCBR) zrzesza już 1700 biur rachunkowych na terenie całej Polski. Projekt realizowany we współpracy z mBankiem obsługuje ponad 200 tysięcy firm, które bez ponoszenia kosztów korzystają z najnowocześniejszych technologii. Spółka jest obecna we Francji, Belgii, Włoszech i Niemczech, a w tym roku planuje wejść na rynek w USA.
CashDirector konsekwentnie realizuje swoją strategię od 2012 r, tworząc i wdrażając technologię do zarządzania finansami i automatyzacji procesów księgowych. System obsługuje obecnie ponad 24 miliony transakcji rocznie. Technologia CashDiretor to system do zarządzania finansami firmy, który najlepiej sprawdza się w połączeniu z usługami bankowymi. Największym tego typu projektem w Polsce jest mKsięgowość, z której korzystają Klienci mBanku.
Inicjatorem projektu jest Rafał Strzelecki, który przez dekadę realizował przedsięwzięcia w outsourcingu księgowości dla klientów międzynarodowych. Od kilku lat skutecznie wdraża rozwiązania odpowiedzialne za zmianę modelu działania biur rachunkowych, w których zadanie biura rachunkowego to nie tylko prawidłowe wyliczenie podatków, ale również wsparcie prowadzenia biznesu przez małe firmy. Dzięki nowoczesnej technologii, dane wprowadzane przez księgowych są również wykorzystywane przez przedsiębiorców do administrowania finansami, kontroli kosztów czy monitorowania płynności, oszczędzając ich czas i pozwalając skoncentrować się na rozwijaniu biznesu. Dla biur rachunkowych automatyzacja to możliwość redukcji kosztów obsługi klientów i przeznaczenia czasu księgowych na wspieranie biznesu zamiast na ręczne księgowanie dokumentów.
Nasz system przejmuje szereg obowiązków zarówno od księgowych, jak i właścicieli firm. Dzięki temu małe biznesy, których nie stać na zatrudnienie dyrektora finansowego, mają możliwość zwiększenia swojej konkurencyjności czy obniżenia kosztów. Z drugiej strony biura rachunkowe zrzeszone w sieci OSBR mają możliwość zaoferowania nowych usług, przez co stają się bardziej konkurencyjne - twierdzi Rafał Strzelecki, CEO CashDirector S.A..
W dużych organizacjach automatyzacja procesów księgowych jest od lat jednym z priorytetów i przebiega w przyspieszonym tempie, a dyrektorzy finansowi są z niej rozliczani. Natomiast dla kilkudziesięciu tysięcy biur rachunkowych w Polsce to rynek, który jest dopiero na początku tej drogi. Dla tych podmiotów samodzielne wdrożenie zaawansowanych technologii jest poza zasięgiem lub wiąże się z dużymi nakładami finansowymi. Rozwiązaniem jest przystąpienie do Ogólnopolskiej Sieci Certyfikowanych Biur Rachunkowych stworzonej przez polski fintech we współpracy z mBankiem. Księgowi zdają sobie sprawę, że lata 2021-2022 to czas rewolucji cyfrowej na rynku usług księgowych dla MSP i może stanowić o „być albo nie być” dla wielu z nich.
Rynek jest chłonny.
Większość małych firm boryka się z zarządzaniem płynnością finansową i trudnym dostępem do finansowania. Właściciele z reguły nie mają doświadczenia w tym zakresie. Technologia pozwala im skoncentrować się na rozwoju swojego biznesu, sama śledzi płynność oraz zapewnia wsparcie w podejmowaniu decyzji biznesowych z uwzględnieniem sytuacji finansowej danej działalności.
CashDirector zainwestował już w rozwój 4 miliony Euro, a obecnie planuje zainwestować drugie tyle. Oprócz wkładu założycieli, w inwestycję zaangażowali się inwestorzy instytucjonalni: EEC Venture, Luma Ventures oraz TechStars.
Wyróżnikiem CashDirector jest technologia.
Opracowane dla dużych korporacji, a teraz dostępne także dla małych firm zaawansowane algorytmy wykorzystują mechanizmy sztucznej inteligencji. Rozwiązanie posiada samouczącą się kategoryzację semantyczną, zaawansowany silnik generowania wielowymiarowych księgowań oraz silnik rozrachunkowy. Platforma wykorzystująca te technologie pozwala na obsługę najważniejszych procesów biznesowych przedsiębiorcy, od wystawiania faktur sprzedaży i automatycznego ich księgowania poprzez ściąganie płatności za te faktury i automatyczne rozrachunki, rejestrowanie kosztów, księgowanie ich i kontrolę zapłat, kończąc na bieżącej automatycznej analizie płynności i planowaniu działań celem uniknięcia problemów z płatnościami za podatki, ZUS, wynagrodzenia czy faktury dostawców. Platforma jest dostępna z poziomu bankowości online i umożliwia wykonywanie płatności inicjowanych bezpośrednio na platformie. Dzięki technologii, platforma daje małym firmom możliwości, które wcześniej były dostępne tylko dla dużych przedsiębiorstw wdrażających skomplikowane i kosztowne systemy ERP.
CashDirector w Polsce w ramach sieci OSCBR, którą tworzy z mBankiem,współpracuje już z 1700 biurami księgowymi. Technologia dająca jednolitą zintegrowaną platformę do współpracy przedsiębiorców, księgowych i banku została wdrożona w Polsce m.in. przez mBank, a za granicą przez Aion Bank czy MaBankPro. Spółka z powodzeniem realizuje plan ekspansji międzynarodowej i jest obecna we Francji, Włoszech, Niemczech i Belgii.

Deklaracja dochodów i zwrot podatku w Europie: odpowiedzi na pytania Polaków

BCC: Podatkowe podsumowanie 2024 roku

Faktura korygująca - poprawienie błędów na dokumencie pierwotnym
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.