Komunikaty PR

Dobre wieści dla emigrantów: ogromne sumy pieniędzy mogą zostać zwrócone

2021-03-05  |  10:45
Biuro prasowe
Kontakt

Daria Wiśniewska
RT Tax Sp. z o. o.

ul. 10 Lutego 16 lok. A4.2
81-364 Gdynia
info|rttax.pl| |info|rttax.pl
+48 58 621 13 60
www.rttax.pl

Praca za granicą jest fascynująca za sprawą ofert pracy jakie za sobą niesie: w krótkim czasie, ludzie są w stanie zarobić kwoty, które przekraczają średnią pensję w Polsce. Jednakże, to jednak nie cała historia: udział w procesie odzyskiwania podatku może gwarantować  dodatkowe imponujące sumy. Nie wszyscy Polacy są świadomi takiej możliwości. Jednakże jest tu też sporo pozytywnych historii.

Nauka na błędach

Pierwsza połowa roku 2021 zbiega się z początkiem roku podatkowego. Oznacza to, że Polacy pracujący w różnych krajach Europy, mogą rozpocząć proces odzyskiwania nadpłaconego podatku.

Już sama myśl wypełniania formularzy podatkowych, może spowodować niezły ból głowy u ludzi, którzy nigdy się z tym nie mierzyli. Ale odzyskiwanie podatków, które na pierwszy rzut oka brzmi skomplikowanie, prowadzi do nieoczekiwanych odkryć.

Krzysztof P., który pracował na holenderskiej platformie wiertniczej, jest jednym z tych szczęśliwców. W roku 2019, Krzysztof odzyskał ponad 11 tysięcy euro od holenderskiego urzędu podatkowego. Jak sam mówi, skłoniła go do tego rada przyjaciela. „Nigdy nie słyszałem o możliwości odzyskania nadpłaconego podatku. Dowiedziałem się o tym przypadkowo, od mojego kolegi. Przez chwile wątpiłem, czy w ogóle gra jest warta świeczki. Ale dziś jestem szczęśliwy, że podjąłem decyzję o odzyskaniu pieniędzy. Te 11 tyś. euro, sprawiły mi nieoczekiwaną radość.” - dzieli swoje zadowolenie Krzysztof.

Łatwiej niż się wydaje

Ludzie niepokoją się kiedy zaczynają proces odzyskiwania podatków. Czasami boją się, że procedury będą zbyt skomplikowane, a może nawet nielegalne, co spowoduję utratę ich świadczeń socjalnych.

Specjaliści przekonują, że odzyskiwanie nadpłaconego podatku jest kompletnie bezpiecznym i legalnym procesem, a wypełnianie dokumentów oraz odzyskanie nadpłaconego podatku należnej osobie jest łatwiejsze niż się wydaje: jedyne co musisz zrobić to zgromadzić najważniejsze informacje od swojego pracodawcy, przygotować dokumenty i skontaktować się z urzędnikami w kraju, w którym pracowałeś.

Pracowałeś za granicą przez kilka lat, ale dopiero dzisiaj dowiedziałeś się o możliwościach odzyskania pieniędzy? Żaden problem. „Wiele europejskich krajów pozwala na wypłacenie nadpłaconego podatku do pięciu lat. Dlatego odzyskasz nie tylko bieżący zwrot, ale jednoczenie kwoty za wcześniejszy okres, które należą do Ciebie;, - podkreśla Daria Wiśniewska, menedżerka firmy rozliczającej podatki RT Tax.

Zewnętrzna pomoc

Według D. Wiśniewskiej, odzyskane pieniądze nie tylko zasilą rodzinną kieszeń ale również budżet Polski. „W wyniku nieodzyskanych nadpłat państwo traci co najmniej kilka milionów euro rocznie. Więc nie tylko Ty ale również Twoja ojczyzna ponosi stratę. Wzywamy do odzyskania tego co prawnie należy do Ciebie, zamiast zostawiać nadpłacone podatki za granicą”.

Każdy może osobiście złożyć wniosek do organu podatkowego w obcym kraju i złożyć dokumenty. Jednakże, jeżeli przygotowujesz się do odzyskania podatku po raz pierwszy, zalecane jest zasięgnięcie wiedzy z zewnątrz. Warto zasięgnąć porady u profesjonalistów, aby dowiedzieć się i nauczyć jak wypełniać dokumenty, jakiej kwoty zwrotu możesz się spodziewać oraz uzyskać odpowiedzi na inne istotne pytania.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: RT Tax Sp. z o. o.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Podatki DUŻA REFORMA PODATKOWA - BCC APELUJE DO MINISTRA FINANSÓW O ROZPOCZĘCIE PRAC Biuro prasowe
2024-08-01 | 10:10

DUŻA REFORMA PODATKOWA - BCC APELUJE DO MINISTRA FINANSÓW O ROZPOCZĘCIE PRAC

Eksperci Business Center Club zaapelowali do Ministerstwa Finansów o pilne rozpoczęcie prac nad gruntowną reformą systemu podatkowego.  Zespół ekspercki BCC pod
Podatki Wakacje od ZUS już w tym roku - kto i kiedy może skorzystać?
2024-07-19 | 11:25

Wakacje od ZUS już w tym roku - kto i kiedy może skorzystać?

Na ten moment czekało wielu przedsiębiorców. Wakacje od ZUS już niedługo staną się faktem. 9 maja 2024 roku uchwalono Ustawę o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń
Podatki Ponad 1,3 tys. jednoosobowych działalności dziennie startowało w ubiegłym roku
2024-05-08 | 01:00

Ponad 1,3 tys. jednoosobowych działalności dziennie startowało w ubiegłym roku

  Obniżenie składki zdrowotnej nawet o 900 zł/mies. może zwiększyć atrakcyjność i popularność jednoosobowych działalności gospodarczych (JDG). Obecnie jest ich ponad 2,6

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy

Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.

Ochrona środowiska

Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna

Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.

Telekomunikacja

M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej

– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.