Komunikaty PR

Konsultacje Pro Bono, czyli co dobrego może wyniknąć z podwójnego opodatkowania?

2021-03-10  |  08:00
Biuro prasowe
Kontakt
Piotr Tarnowski
Arena Advisory

Bukowińska 22b
02-703 Warszawa
marketing|arenaadvisory.com| |marketing|arenaadvisory.com
+ 48 503 335 494
arenaadvisory.com

Doradcy podatkowi spółki Arena Tax przygotowali odpowiedź na podwójne opodatkowanie spółek komandytowych. W ramach projektu działań pro bono, przedsiębiorcy prowadzący firmę w formie spółki komandytowej mogą zasięgnąć bezpłatnie rady eksperta, jednocześnie wspierając organizacje charytatywne.

 

Nie ma tego złego…

Pomimo, że nowe regulacje zostały odebrane przez rynek z niechęcią, specjaliści Arena Tax udowodniają, że nawet z podwójnego opodatkowania można wydobyć coś pozytywnego. Zdając sobie sprawę z trudnej sytuacji wielu przedsiębiorstw oraz potrzeby pozyskania wiedzy na temat możliwych rozwiązań problemu niekorzystnego opodatkowania, zespół Arena Tax zaprasza na konsultacje pro bono dedykowane przedstawicielom spółek komandytowych.

Specjaliści Arena Tax nie pobierają opłat za udzielone konsultacje, ale przedsiębiorcy zobowiązują się wpłacić dowolną, symboliczną kwotę na wybrany przez siebie cel charytatywny.

Zakres konsultacji obejmuje pozyskanie informacji od licencjonowanego doradcy podatkowego na temat możliwych wariantów postępowania spółki lub wspólników w kontekście objęcia spółek komandytowych podatkiem CIT, a w szczególności:

  • Czynności przygotowawcze – co można zrobić, by zniwelować skutki niekorzystnych zmian?
  • Jeśli nie spółka komandytowa to co? – inne modele prowadzenia działalności gospodarczej.

 

 

Dlaczego chcemy pomóc?

30 listopada 2020 roku została w Dzienniku Ustaw opublikowana ustawa z dnia 28 listopada 2020 roku – o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne oraz niektórych innych ustaw.

W wyniku ustawy, w 2021 roku opodatkowanie spółek komandytowych uległo zmianie. Najpóźniej 1 maja 2021 r. wszystkie spółki komandytowe przestaną być transparentne podatkowo. W praktyce oznacza to, że staną się podatnikami podatku dochodowego. Z jednej strony spółki będą na bieżąco płaciły CIT, ale dodatkowo osoby będące komandytariuszami, otrzymując wypłatę zysków, będą płacili podatek dochodowy drugi raz. W rezultacie efektywne opodatkowanie właścicieli spółek komandytowych może wzrosnąć do ok. 35%.

Nowelizacja to dla wielu przedstawicieli spółek komandytowych dużo problemów i wątpliwości, stąd też akcja wsparcia dla przedsiębiorców, którzy potrzebują specjalistycznej porady, a nie mają możliwości, czasu czy funduszy na samodzielne zgłębienie zagadnień podatkowych. Ponadto, dzięki symbolicznej wpłacie na cel charytatywny, doradcy podatkowi wspólnie z przedsiębiorcami przyczynią się choć trochę do polepszenia sytuacji innych osób w potrzebie, dla których szczególnie w obecnym czasie taka pomoc będzie na wagę złota.

 

Konsultacje będą prowadzone w formule online, na platformach Zoom oraz Teams lub telefonicznie, przez doradcę podatkowego i radcę prawnego Dominikę Ramírez-Wołkiewicz oraz doradcę podatkowego Bartosza Mroczkowskiego.

Terminy konsultacji można umawiać indywidualnie, zgłaszając się na podany adres email:

probono[at]arenaadvisory.com

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Arena Advisory
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Podatki DUŻA REFORMA PODATKOWA - BCC APELUJE DO MINISTRA FINANSÓW O ROZPOCZĘCIE PRAC Biuro prasowe
2024-08-01 | 10:10

DUŻA REFORMA PODATKOWA - BCC APELUJE DO MINISTRA FINANSÓW O ROZPOCZĘCIE PRAC

Eksperci Business Center Club zaapelowali do Ministerstwa Finansów o pilne rozpoczęcie prac nad gruntowną reformą systemu podatkowego.  Zespół ekspercki BCC pod
Podatki Wakacje od ZUS już w tym roku - kto i kiedy może skorzystać?
2024-07-19 | 11:25

Wakacje od ZUS już w tym roku - kto i kiedy może skorzystać?

Na ten moment czekało wielu przedsiębiorców. Wakacje od ZUS już niedługo staną się faktem. 9 maja 2024 roku uchwalono Ustawę o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń
Podatki Ponad 1,3 tys. jednoosobowych działalności dziennie startowało w ubiegłym roku
2024-05-08 | 01:00

Ponad 1,3 tys. jednoosobowych działalności dziennie startowało w ubiegłym roku

  Obniżenie składki zdrowotnej nawet o 900 zł/mies. może zwiększyć atrakcyjność i popularność jednoosobowych działalności gospodarczych (JDG). Obecnie jest ich ponad 2,6

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja

Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.

Infrastruktura

Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców

W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.

Problemy społeczne

40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem

Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.