Komunikaty PR

Konsultacje Pro Bono, czyli co dobrego może wyniknąć z podwójnego opodatkowania?

2021-03-10  |  08:00
Biuro prasowe
Kontakt
Piotr Tarnowski
Arena Advisory

Bukowińska 22b
02-703 Warszawa
marketing|arenaadvisory.com| |marketing|arenaadvisory.com
+ 48 503 335 494
arenaadvisory.com

Doradcy podatkowi spółki Arena Tax przygotowali odpowiedź na podwójne opodatkowanie spółek komandytowych. W ramach projektu działań pro bono, przedsiębiorcy prowadzący firmę w formie spółki komandytowej mogą zasięgnąć bezpłatnie rady eksperta, jednocześnie wspierając organizacje charytatywne.

 

Nie ma tego złego…

Pomimo, że nowe regulacje zostały odebrane przez rynek z niechęcią, specjaliści Arena Tax udowodniają, że nawet z podwójnego opodatkowania można wydobyć coś pozytywnego. Zdając sobie sprawę z trudnej sytuacji wielu przedsiębiorstw oraz potrzeby pozyskania wiedzy na temat możliwych rozwiązań problemu niekorzystnego opodatkowania, zespół Arena Tax zaprasza na konsultacje pro bono dedykowane przedstawicielom spółek komandytowych.

Specjaliści Arena Tax nie pobierają opłat za udzielone konsultacje, ale przedsiębiorcy zobowiązują się wpłacić dowolną, symboliczną kwotę na wybrany przez siebie cel charytatywny.

Zakres konsultacji obejmuje pozyskanie informacji od licencjonowanego doradcy podatkowego na temat możliwych wariantów postępowania spółki lub wspólników w kontekście objęcia spółek komandytowych podatkiem CIT, a w szczególności:

  • Czynności przygotowawcze – co można zrobić, by zniwelować skutki niekorzystnych zmian?
  • Jeśli nie spółka komandytowa to co? – inne modele prowadzenia działalności gospodarczej.

 

 

Dlaczego chcemy pomóc?

30 listopada 2020 roku została w Dzienniku Ustaw opublikowana ustawa z dnia 28 listopada 2020 roku – o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne oraz niektórych innych ustaw.

W wyniku ustawy, w 2021 roku opodatkowanie spółek komandytowych uległo zmianie. Najpóźniej 1 maja 2021 r. wszystkie spółki komandytowe przestaną być transparentne podatkowo. W praktyce oznacza to, że staną się podatnikami podatku dochodowego. Z jednej strony spółki będą na bieżąco płaciły CIT, ale dodatkowo osoby będące komandytariuszami, otrzymując wypłatę zysków, będą płacili podatek dochodowy drugi raz. W rezultacie efektywne opodatkowanie właścicieli spółek komandytowych może wzrosnąć do ok. 35%.

Nowelizacja to dla wielu przedstawicieli spółek komandytowych dużo problemów i wątpliwości, stąd też akcja wsparcia dla przedsiębiorców, którzy potrzebują specjalistycznej porady, a nie mają możliwości, czasu czy funduszy na samodzielne zgłębienie zagadnień podatkowych. Ponadto, dzięki symbolicznej wpłacie na cel charytatywny, doradcy podatkowi wspólnie z przedsiębiorcami przyczynią się choć trochę do polepszenia sytuacji innych osób w potrzebie, dla których szczególnie w obecnym czasie taka pomoc będzie na wagę złota.

 

Konsultacje będą prowadzone w formule online, na platformach Zoom oraz Teams lub telefonicznie, przez doradcę podatkowego i radcę prawnego Dominikę Ramírez-Wołkiewicz oraz doradcę podatkowego Bartosza Mroczkowskiego.

Terminy konsultacji można umawiać indywidualnie, zgłaszając się na podany adres email:

probono[at]arenaadvisory.com

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Arena Advisory
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Podatki Deklaracja dochodów i zwrot podatku w Europie: odpowiedzi na pytania Polaków Biuro prasowe
2024-12-19 | 13:00

Deklaracja dochodów i zwrot podatku w Europie: odpowiedzi na pytania Polaków

Dzisiaj przeprowadzka do innego kraju Europy jest dla wielu Polaków krokiem wymuszonym. Wiąże się to jednak nie tylko z trudnościami związanymi z legalizacją
Podatki BCC: Podatkowe podsumowanie 2024 roku
2024-12-16 | 08:00

BCC: Podatkowe podsumowanie 2024 roku

Rok 2024 z pewnością zapadnie w pamięć podatnikom – zarówno przedsiębiorcom, jak i osobom fizycznym – jako czas pełen wyzwań. Liczne zmiany legislacyjne, dynamiczne
Podatki Faktura korygująca - poprawienie błędów na dokumencie pierwotnym
2024-12-13 | 11:00

Faktura korygująca - poprawienie błędów na dokumencie pierwotnym

Zgodnie z najnowszymi regulacjami księgowymi i podatkowymi przedsiębiorcy powinni zwrócić szczególną uwagę na prawidłowe rozliczanie korekt. To pozwoli im uniknąć

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności

Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.

Infrastruktura

Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.

Polityka

Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.