Ponad 60 tys. zł na wsparcie dzieci w pieczy zastępczej i usamodzielnionych
Podsumowanie Olimpiady Dobrych Relacji FDI 2024
W dniach 18-27 października blisko 100 pracowników z różnych firm wzięło udział w Olimpiadzie Dobrych Relacji organizowanej przez Fundację Dobrych Inicjatyw. Uczestnicy przez 10 dni rywalizowali ze sobą w dyscyplinach polegających na zacieśnianiu więzi z rodziną i przyjaciółmi, gromadząc punkty na konto dzieci z pieczy zastępczej. Dzięki wspólnemu spędzaniu czasu olimpijczycy zebrali 60 850 zł, które zostaną przeznaczone na wsparcie dzieci przebywających w instytucjonalnej pieczy zastępczej i usamodzielnionych wychowanków tzw. domów dziecka.
Wielkie emocje towarzyszyły pracownikom firm partnerskich Fundacji Dobrych Inicjatyw, którzy w drugiej połowie października ustanawiali kolejne rekordy czasu spędzonego z bliskimi w ramach premierowej edycji Olimpiady Dobrych Relacji.
Organizowana przez FDI olimpiada to nowatorskie podejście do charytatywnej rywalizacji – zamiast zmagań sportowych uczestnicy przez 10 dni podejmowali się różnorodnych aktywności mających na celu wzmacnianie więzi z rodziną i przyjaciółmi, czego rezultatem było około 3200 godzin spędzonych z najbliższymi oraz wykonanie łącznie 3380 zadań. Warunkiem uzyskania punktów za zrealizowane zadania było udokumentowanie w dedykowanej aplikacji aktywności wykonanej z bliską osobą. Zdobyte punkty zostały finalnie zamienione na środki finansowe.
W działania włączyło się prawie 500 osób bliskich uczestnikom – przyjaciół i członków rodziny, tworząc szeroką społeczność zaangażowaną w pomoc dzieciom i młodym dorosłym, których relacje z bliskimi z różnych powodów zostały zaburzone.
- Potrzeba zrealizowania tego projektu wyrosła bezpośrednio z działalności Fundacji Dobrych Inicjatyw i sytuacji naszych beneficjentów, którym bliskich relacji w życiu zabrakło. Jako Fundacja na co dzień wspieramy dzieci i młodzież z placówek opiekuńczo-wychowawczych, które zostały zawiedzione we własnej rodzinie, zmagają się z traumą odrzucenia i samotnością. Dlatego chcemy promować ideę pielęgnowania relacji, szczególnie w czasie kiedy wiele osób z braku czasu czy chęci odstępuje od wartościowego spędzania czasu z drugim człowiekiem. Cieszymy się, że z tak dużym zaangażowaniem pracownicy firm partnerskich wsparli naszą inicjatywę, pokazując, że dobro może być wynikiem codziennych, prostych działań – mówi Anna Wrzosk-Piechowska z Fundacji Dobrych Inicjatyw.
Dzięki zaangażowaniu partnerów biznesowych fundacji oraz aktywny udział w projekcie pracowników tych firm, Fundacja Dobrych Inicjatyw ma szansę nadal wspierać młodych ludzi w ich dążeniu do samodzielności i integracji społecznej, wzmacniając ich szanse na pomyślną przyszłość. Zgromadzone fundusze zostaną przeznaczone na programy wsparcia dla dzieci i młodzieży z pieczy zastępczej, obejmujące zarówno pomoc w edukacji, rozwijanie zainteresowań, jak i wsparcie psychologiczne dla wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych i młodych dorosłych wychodzących z systemu opieki instytucjonalnej.
Olimpiada Dobrych Relacji była nie tylko sukcesem finansowym, ale również wzorem dla innych organizacji, jak skutecznie angażować zespoły w działania charytatywne, które pozytywnie wpływają na ich życie osobiste oraz społeczną odpowiedzialność.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Fundacja Dobrych Inicjatyw (FDI) wspiera dzieci i młodzież z placówek opiekuńczo-wychowawczych (tzw. domów dziecka) w zakresie rozwoju ich kompetencji, umiejętności i pasji pozaszkolnych. Zbudowaliśmy społeczność ponad 1200 wolontariuszy, ponad 400 wychowanków mieszkających w 28 placówkach opiekuńczo-wychowawczych z małych miejscowości i terenów wiejskich w Polsce. Więcej na stronie: www.fdi.org.pl

878 miliardów dolarów: tyle wynosi wkład przemysłu piwowarskiego do globalnego PKB

Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie

Tylko w co trzecim polskim domu jest równy podział obowiązków
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Kwestie bezpieczeństwa priorytetem UE. Polska prezydencja ma w tym swój udział
– Polska prezydencja skierowała oczy Europy na obronność – przekonuje Magdalena Sobkowiak-Czarnecka z KPRM. Większość europejskich państw jest zgodna, że najważniejszą kwestią jest obecnie finansowanie bezpieczeństwa i obronności. Jednym z priorytetów białej księgi w sprawie obronności europejskiej będzie Tarcza Wschód, która obejmuje umocnienia wzdłuż wschodniej i północnej granicy Polski.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Motoryzacja
Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.