Poznajcie Mistrzów ESG w Logistyce 2024!
Forum Kobiet w Logistyce wybrało „Mistrzów ESG w Logistyce 2024”. Celem wyróżnienia jest promowanie dobrych praktyk w obszarze ESG i działalności zgodnie ze zrównoważonym rozwojem a przede wszystkim wyróżnienie firm, które wzorcowo wdrażają strategie ESG w swoich organizacjach. Organizatorką konkursu „Mistrz ESG w Logistyce” jest Beata Trochymiak, twórczyni i organizatorka Forum Kobiet w Logistyce. Konkurs powstał z inicjatywy społeczności liderek zgromadzonej wokół Forum.
Temat ESG w logistyce został wpisany na stałe w agendę Forum Kobiet w Logistyce w roku 2022. Od ESG nie ma ucieczki. Dyrektywa CRSD dotycząca sprawozdawczości przedsiębiorstw w zakresie zrównoważonego rozwoju obowiązuje od grudnia ub.r. Nakłada ona wymogi co do obowiązków raportowania niefinansowego z działań w obszarze ESG (Environmental, Social, Corporate Governance). Obowiązek ten ma być rozszerzany od 2024 roku o kolejne przedsiębiorstwa, w zależności od wielkości i spełniających określone kryteria m.in. wielkości zatrudnienia i przychodów. Należą do nich także firmy z branży TSL.
- Firmy świadome wpływu swojej działalności na otoczenie podchodzą do projektów i raportowania w zakresie ESG bardzo odpowiedzialnie. Szczególnie jest to ważne w branży logistycznej, gdzie wpływ ten na środowisko naturalne i otoczenie jest ogromny. Warto więc promować i wyróżniać tych, którzy angażują się w ochronę klimatu, poprawę życia społeczności lokalnych oraz budują kultury swoich organizacji w oparciu o najwyższe wartości – skomentowała Beata Trochymiak, twórczyni wyróżnienia i organizatorka Forum Kobiet w Logistyce.
Mistrzowie ESG w Logistyce 2024 wybrani!
Do udziału w konkursie mogły zgłaszać się firmy będące uczestnikami rynku logistycznego. Zgłoszenia dokonywano za pomocą ankiety, w której należało opisać swoje projekty w zakresie ESG. Oceny projektów i działalności zgłoszonych do konkursu dokonała Kapituła, powołana przez organizatorkę Forum Kobiet w Logistyce - Beatę Trochymiak, w skład której wchodzą: Aleksandra Zielińska Marketing Manager Poland & Ukraine w IVECO Poland; dr Marta Szymborska Menedżerka ds. Komunikacji, PR i ESG / Head of Communication, PR & ESG w GS1 Polska oraz Beata Konecka, niezależna ekspertka w zakresie ESG, CSR, komunikacji i PR w logistyce.
W drodze punktacji wybrano zwycięzców. Tytuł „Mistrza ESG w Logistyce 2024” otrzymały firmy:
VIVE Textile Recycling – Mistrz ESG w Logistyce 2024 w kategorii Environmental
No Limit – Mistrz ESG w Logistyce 2024 w kategorii Social
CEVA Logistics – Mistrz ESG w Logistyce 2024 w kategorii Corporate Governance
- Chcę podkreślić, że w tym roku projekty zgłoszone do wyróżnienia prezentowały bardzo wysoki poziom. To cieszy, bo widać jak branża logistyczna jest mocno zaangażowana w zmiany dotyczące zrównoważenia swojej działalności z potrzebami ochrony klimatu i dbałości o dobrostan nas wszystkich – powiedziała Beata Trochymiak.
O konkursie „Mistrz ESG w Logistyce roku”
Zwycięzcy zostali wyłonieni na podstawie punktacji udzielonej niezależnie przez każdą z członkiń kapituły, a suma wszystkich punktów – czyli największa ich liczba, wskazała najlepszych. Udział w konkursie był otwarty i można było zgłosić firmę, wypełniając ankietę, w której należało opisać projekty w zakresie ESG w 3 kategoriach: ochrony klimatu (E), działalności społecznej (S) i ładu korporacyjnego (G).
12. Forum Kobiet w Logistyce odbyło się w dniach 03-04 czerwca w Warszawie pod hasłem „Improvisus”. Wyróżnienia i statuetki „Mistrzowie ESG w Logistyce” zostały wręczone zwycięzcom w trakcie uroczystej gali.
(na zdjęciu: laureaci tytułu Mistrz ESG w Logistyce 2024)

Linie lotnicze Corendon Airlines świętowały 20. lecie działalności podczas spektakularnej Gali w Antalya Cosmos Theatre

DPD Polska zainstalowała ponad 10 tys. automatów paczkowych w sieci DPD Pickup. Sieć obejmuje już ponad 32 tys. punktów i automatów paczkowych

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.