Prawie pół ekstraklasy w Brzegu Dolnym. Młodzieżowy MicoCup wraca do gry!
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Już w najbliższą sobotę i niedzielę (26-27 września) na stadionie w Brzegu Dolnym zostaną rozegrane mecze czwartej edycji młodzieżowego turnieju piłkarskiego MicoCup. Impreza jest silnie obsadzona. Swoje drużyny wystawi aż sześć klubów, które mają seniorskie drużyny w ekstraklasie. W tym akademie zaliczane do absolutnej krajowej czołówki.
W tegorocznym turnieju, rozgrywanym w całości w kategorii wiekowej U-13, wystartują: Jagiellonia Białystok, Lech Poznań, Górnik Zabrze, Miedź Legnica, Pogoń Szczecin, Śląsk Wrocław, Ślęza Wrocław, Zagłębie Lubin, Akademia Piłkarska Piotra Reissa oraz gospodarze – Akademia Piłkarska Brzeg Dolny.
Ambasadorem MicoCup jest broniący dziś w silnej japońskiej J-League Jakub Słowik, którego kariera może być inspiracją dla adeptów futbolu. Jeszcze jako młodzieżowiec był uznawany za zbyt niskiego, by być dobrym bramkarzem. Latami pracował także nad mentalnością. Dziś, dzięki dobrej marce, wypracowanej szczególnie w Śląsku Wrocław, z powodzeniem broni w klubie Vegalta Sendai z Kraju Kwitnącej Wiśni. – Jestem ambasadorem tej imprezy od jej pierwszej edycji. Obserwowanie jak ten turniej się rozwija to duża przyjemność. 18-latkowie przed wejściem w seniorską piłkę mają ogólnopolskie rozgrywki w postaci Centralnej Ligi Juniorów. Dla aż tak młodych chłopaków takiej ligi nie ma – analizuje Jakub Słowik. – Stąd możliwość sprawdzenia się w takim turnieju jak MicoCup, gdzie co roku przyjeżdżają naprawdę najlepsze akademie w Polsce, jest bardzo wartościowa. Nawet jeśli nie wszyscy spośród tych chłopców zaistnieją w seniorskim futbolu, sport nauczy ich wartości przydatnych w życiu – dodaje 29-letni bramkarz.
Tegoroczną edycję wspierają także dwaj gracze urodzeni w Brzegu Dolnym: Kornel Osyra z Podbeskidzia Bielsko-Biała i Dawid Abramowicz z Wisły Kraków. – Ich kariery dowodzą, że droga na najwyższy szczebel rozgrywek może prowadzić przez Brzeg Dolny. Mamy nadzieję, że kolejne talenty, biorące udział w naszym turnieju, wybiją się równie wysoko – mówi Robert Woźniak, prezes firmy Micoled, która jest sponsorem tytularnym imprezy. – Ze względu na system „każdy z każdym” i mocną obsadę, nasze rozgrywki nazywamy małą ekstraklasą – dodaje Robert Woźniak.
Kornel Osyra to obrońca, który ma za sobą występy w reprezentacji Polski U19. – Turnieje takie jak MicoCup to wspaniała okazja do zdobywania cennego doświadczenia i ogrywania się na początkowym etapie kariery. To ważne dla rozwoju każdego talentu. Udział w takich rozgrywkach może zaprocentować w przyszłości – twierdzi.
Mecze będą rozgrywane na dwóch boiskach stadionu miejskiego przy ul. Kolejowej 1. Każde spotkanie będzie trwało 25 minut. Drużyny będą składały się z bramkarza i ośmiu graczy z pola. Poza rywalizacją drużynową, przyznane zostaną także nagrody indywidualne: dla najlepszego zawodnika, króla strzelców i najlepszego bramkarza. W ubiegłorocznej edycji wygrała Legia Warszawa, która wyprzedziła Jagiellonię i AP Brzeg Dolny.
MicoCup 2020 jest organizowany z udziałem kibiców – z zachowaniem wszystkich wymaganych i niezbędnych środków ostrożności.

Doskonale warunki na narty w Szczyrku. Narciarze tłumnie odwiedzają Beskid Sport Arenę!

Znamy datę Rosa Challenge Tour 2025

Zielona Infrastruktura Sportowa Przyszłości – nie moda tylko konieczność!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.