Prawie pół ekstraklasy w Brzegu Dolnym. Młodzieżowy MicoCup wraca do gry!
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Już w najbliższą sobotę i niedzielę (26-27 września) na stadionie w Brzegu Dolnym zostaną rozegrane mecze czwartej edycji młodzieżowego turnieju piłkarskiego MicoCup. Impreza jest silnie obsadzona. Swoje drużyny wystawi aż sześć klubów, które mają seniorskie drużyny w ekstraklasie. W tym akademie zaliczane do absolutnej krajowej czołówki.
W tegorocznym turnieju, rozgrywanym w całości w kategorii wiekowej U-13, wystartują: Jagiellonia Białystok, Lech Poznań, Górnik Zabrze, Miedź Legnica, Pogoń Szczecin, Śląsk Wrocław, Ślęza Wrocław, Zagłębie Lubin, Akademia Piłkarska Piotra Reissa oraz gospodarze – Akademia Piłkarska Brzeg Dolny.
Ambasadorem MicoCup jest broniący dziś w silnej japońskiej J-League Jakub Słowik, którego kariera może być inspiracją dla adeptów futbolu. Jeszcze jako młodzieżowiec był uznawany za zbyt niskiego, by być dobrym bramkarzem. Latami pracował także nad mentalnością. Dziś, dzięki dobrej marce, wypracowanej szczególnie w Śląsku Wrocław, z powodzeniem broni w klubie Vegalta Sendai z Kraju Kwitnącej Wiśni. – Jestem ambasadorem tej imprezy od jej pierwszej edycji. Obserwowanie jak ten turniej się rozwija to duża przyjemność. 18-latkowie przed wejściem w seniorską piłkę mają ogólnopolskie rozgrywki w postaci Centralnej Ligi Juniorów. Dla aż tak młodych chłopaków takiej ligi nie ma – analizuje Jakub Słowik. – Stąd możliwość sprawdzenia się w takim turnieju jak MicoCup, gdzie co roku przyjeżdżają naprawdę najlepsze akademie w Polsce, jest bardzo wartościowa. Nawet jeśli nie wszyscy spośród tych chłopców zaistnieją w seniorskim futbolu, sport nauczy ich wartości przydatnych w życiu – dodaje 29-letni bramkarz.
Tegoroczną edycję wspierają także dwaj gracze urodzeni w Brzegu Dolnym: Kornel Osyra z Podbeskidzia Bielsko-Biała i Dawid Abramowicz z Wisły Kraków. – Ich kariery dowodzą, że droga na najwyższy szczebel rozgrywek może prowadzić przez Brzeg Dolny. Mamy nadzieję, że kolejne talenty, biorące udział w naszym turnieju, wybiją się równie wysoko – mówi Robert Woźniak, prezes firmy Micoled, która jest sponsorem tytularnym imprezy. – Ze względu na system „każdy z każdym” i mocną obsadę, nasze rozgrywki nazywamy małą ekstraklasą – dodaje Robert Woźniak.
Kornel Osyra to obrońca, który ma za sobą występy w reprezentacji Polski U19. – Turnieje takie jak MicoCup to wspaniała okazja do zdobywania cennego doświadczenia i ogrywania się na początkowym etapie kariery. To ważne dla rozwoju każdego talentu. Udział w takich rozgrywkach może zaprocentować w przyszłości – twierdzi.
Mecze będą rozgrywane na dwóch boiskach stadionu miejskiego przy ul. Kolejowej 1. Każde spotkanie będzie trwało 25 minut. Drużyny będą składały się z bramkarza i ośmiu graczy z pola. Poza rywalizacją drużynową, przyznane zostaną także nagrody indywidualne: dla najlepszego zawodnika, króla strzelców i najlepszego bramkarza. W ubiegłorocznej edycji wygrała Legia Warszawa, która wyprzedziła Jagiellonię i AP Brzeg Dolny.
MicoCup 2020 jest organizowany z udziałem kibiców – z zachowaniem wszystkich wymaganych i niezbędnych środków ostrożności.

Doskonale warunki na narty w Szczyrku. Narciarze tłumnie odwiedzają Beskid Sport Arenę!

Znamy datę Rosa Challenge Tour 2025

Zielona Infrastruktura Sportowa Przyszłości – nie moda tylko konieczność!
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.