KWKR doradzała NIF ASI podczas koinwestycji w IMAGENE.ME
Bogdan Setlak
KWKR Konieczny Wierzbicki i Partnerzy SKA
ul. Kącik 4
30-549 Kraków
bogdan.setlak@kwkr.pl; marketing@kwkr.pl
+48504034729; +48123957161
https://koniecznywierzbicki.pl/
Kancelaria KWKR doradzała NCBR Investment Fund ASI S.A. w koinwestycji w IMAGENE.ME – innowacyjną polską firmę biotechnologiczną działającą w obszarze genomiki personalnej. Transakcja o wartości 6 milionów złotych została zrealizowana przez naszego klienta we współpracy z funduszem ABAN.VC.
Nasz zespół prawników udzielił kompleksowego wsparcia transakcji, które obejmowały działania od oceny wyników badania due diligence do ustalenia treści umowy inwestycyjnej.
Nasza kancelaria po raz kolejny odegrała istotną rolę w skutecznym przeprowadzaniu złożonych transakcji inwestycyjnych, wspierając innowacyjne polskie firmy w ich drodze do międzynarodowego sukcesu. Transakcję nadzorowała Paulina Opiełka, partner w KWKR, a poprowadzili ją nasi associates – Paweł Machowski i Dominik Korybalski.
IMAGENE.ME to pionier w dziedzinie zaawansowanej diagnostyki genetycznej, spersonalizowanej profilaktyki zdrowotnej oraz innowacyjnych rozwiązań w genomice personalnej. Inwestycja umożliwi firmie dynamiczną ekspansję na rynki międzynarodowe oraz wzmocnienie pozycji lidera w europejskim sektorze genomiki.
W procesie transakcyjnym fundusz ABAN.VC wspierał zespół prawników, składający się z ekspertów z TRILOKA Intellectual Property Office oraz pełnomocników – Damiana Grzegorczyka, Marty Szymczak-Kozłowskiej oraz Konrada Trzyny.
A gdyby istniało prawo dla wzrokowców? Paragrafy w nowym świetle
Obsługa prawna firmy – na czym polega i kiedy warto z niej skorzystać?
Ustawa o minimalnym wynagrodzeniu a branża transportowa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.