KWKR doradzała NIF ASI podczas koinwestycji w IMAGENE.ME

Bogdan Setlak
KWKR Konieczny Wierzbicki i Partnerzy SKA
ul. Kącik 4
30-549 Kraków
bogdan.setlak@kwkr.pl; marketing@kwkr.pl
+48504034729; +48123957161
https://koniecznywierzbicki.pl/
Kancelaria KWKR doradzała NCBR Investment Fund ASI S.A. w koinwestycji w IMAGENE.ME – innowacyjną polską firmę biotechnologiczną działającą w obszarze genomiki personalnej. Transakcja o wartości 6 milionów złotych została zrealizowana przez naszego klienta we współpracy z funduszem ABAN.VC.
Nasz zespół prawników udzielił kompleksowego wsparcia transakcji, które obejmowały działania od oceny wyników badania due diligence do ustalenia treści umowy inwestycyjnej.
Nasza kancelaria po raz kolejny odegrała istotną rolę w skutecznym przeprowadzaniu złożonych transakcji inwestycyjnych, wspierając innowacyjne polskie firmy w ich drodze do międzynarodowego sukcesu. Transakcję nadzorowała Paulina Opiełka, partner w KWKR, a poprowadzili ją nasi associates – Paweł Machowski i Dominik Korybalski.
IMAGENE.ME to pionier w dziedzinie zaawansowanej diagnostyki genetycznej, spersonalizowanej profilaktyki zdrowotnej oraz innowacyjnych rozwiązań w genomice personalnej. Inwestycja umożliwi firmie dynamiczną ekspansję na rynki międzynarodowe oraz wzmocnienie pozycji lidera w europejskim sektorze genomiki.
W procesie transakcyjnym fundusz ABAN.VC wspierał zespół prawników, składający się z ekspertów z TRILOKA Intellectual Property Office oraz pełnomocników – Damiana Grzegorczyka, Marty Szymczak-Kozłowskiej oraz Konrada Trzyny.

Dlaczego lektura DORA przypomina bieg z przeszkodami?

Sztuczna inteligencja na sali rozpraw. Narzędzie czy ryzyko?

PROMOTECH nagrodzony za dbałość o bezpieczeństwo pracowników
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

Coraz więcej Polaków widzi korzyści płynące z obecności w UE. Co ósmy wciąż jednak nie potrafi ich wskazać
Członkostwo w UE cieszy się wśród Europejczyków rekordowo wysokim poparciem – wynika z tegorocznego Eurobarometru. Korzyści dla swojego kraju dostrzega 74 proc. obywateli Unii – to odsetek najlepszy od początku badań w 1983 roku. A w Polsce jest on jeszcze wyższy. Doceniamy przede wszystkim wkład UE w bezpieczeństwo, nowe możliwości zawodowe i rozwój gospodarczy kraju. Po 21 latach naszej obecności w UE wciąż jednak potrzebna jest europejska edukacja.
Polityka
Zmiany w obowiązku magazynowania gazu mogą obniżyć ceny surowca. To pomoże się przygotować do sezonu zimowego

Elastyczność bez zagrożenia dla bezpieczeństwa energetycznego – tak nową propozycję przepisów dotyczących uzupełniania zapasów gazu przed sezonem zimowym określają jej inicjatorzy z Parlamentu Europejskiego. Europosłowie proponują nieznaczne zmniejszenie wymaganego poziomu zapełnienia magazynów i rozciągnięcie w czasie terminu, w którym trzeba spełnić ten obowiązek. Jak podkreśla Borys Budka, ma to zapobiec spekulacjom na rynku gazu i tym samym pomóc obniżyć ceny surowca.
Konsument
Możliwość zakupu online może zachęcić kolejne grupy Polaków do ubezpieczeń zdrowotnych. Dziś korzysta z nich już prawie 5,5 mln osób

Polska jest jednym z liderów Europy w obszarze cyfryzacji sektora usług medycznych. Świadczą o tym m.in. popularność elektronicznych narzędzi zapewniających dostęp do danych zdrowotnych, e-recept czy wirtualna diagnostyka. Polacy są też otwarci na innowacje w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych, z których korzysta już blisko 5,5 mln osób. Za pomocą nowej cyfrowej platformy Medicover chce zachęcić klientów do samodzielnej konfiguracji i zakupu polis online.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.