Mec. Łukasz Wieczorek z Kancelarii Konieczny Wierzbicki prowadzącym IP Student
R.pr. Łukasz Wieczorek po raz kolejny poprowadził warsztaty w ramach wydarzenia IP Student. Tegoroczne spotkanie poświęcone było umowom IT w obrocie międzynarodowym.
Warsztaty dla przyszłych prawników
XII edycja IP Student trwa jeszcze do końca listopada. Aby zdobyć „bilet wstępu” na wydarzenie, studenci musieli przejść rekrutację, która wyłoniła grupę najbardziej wyróżniających się osób.
W tym roku projekt był podzielony na cztery moduły: umowy w IT, patenty i ochrona marki, prawo nowoczesnych technologii oraz prawo w branży kreatywnej.
Mec. Łukasz Wieczorek poprowadził jeden z czterech warsztatów w ramach pierwszego wskazanego modułu. Jego zajęcia dotyczyły umów IT w obrocie międzynarodowym. Trzy pozostałe warsztaty przeprowadzili prawnicy z trzech innych krakowskich kancelarii prawnych.
Ze względu na pandemię koronawirusa, spotkania miały nieco inną formę niż w latach ubiegłych – odbywały się w wersji online – za pośrednictwem aplikacji Microsoft Teams. Nie wpłynęło to jednak na jakość merytoryczną wydarzenia.
Szansa dla młodych adeptów prawa
Na uczestników modułu mec. Łukasza Wieczorka czekało zadanie jakim było sporządzenie umowy w języku angielskim wedle przedstawionych wytycznych. Osoba, która najlepiej poradzi sobie z tym wyzwaniem, będzie miała możliwość odbycia stażu w Kancelarii Konieczny Wierzbicki. Ostateczny termin realizacji zadania upływa 22.11.2020. Czasu pozostało więc niewiele.
O IP Student
IP Student to coroczne spotkania studentów prawa z praktykami prawa - prawnikami, radcami prawnymi czy adwokatami. Organizatorem wydarzenia jest Koło Prawa Własności Intelektualnej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Najlepsi uczestnicy IP Student, którzy wyróżnią się wiedzą podczas realizacji zadania, mają możliwość odbycia stażu w cenionych kancelariach.

Dlaczego lektura DORA przypomina bieg z przeszkodami?

Sztuczna inteligencja na sali rozpraw. Narzędzie czy ryzyko?

PROMOTECH nagrodzony za dbałość o bezpieczeństwo pracowników
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy
Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy.
Bankowość
Grzyby rozkładające tekstylia nagrodzone w konkursie ING. 1 mln zł trafi na innowacyjne projekty dla zrównoważonych miast

Firma Myco Renew, która opracowała technologię rozkładającą tekstylia za pomocą grzybów, została laureatem siódmej edycji Programu Grantowego ING. Motywem przewodnim konkursu skierowanego do start-upów i młodych naukowców był tym razem zrównoważony rozwój miast i społeczności. Łącznie na nagrodzone innowacyjne projekty trafił 1 mln zł. Wśród nich są także bezzałogowe statki powietrzne dostarczające defibrylatory czy system do zbierania deszczówki w blokach.
Prawo
Trwają próby wzmocnienia dialogu społecznego. Niespokojne czasy wymuszają większe zaangażowanie społeczeństwa w podejmowanie decyzji

Według zapowiedzi szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen głos partnerów społecznych i dialog społeczny będą stały w centrum procesu decyzyjnego w Europie. Taki jest cel podpisanego w marcu Paktu na rzecz europejskiego dialogu społecznego. Potrzeba wzmocnienia głosu społeczeństwa jest również podkreślana na forum krajowym. Rząd planuje reformę Rady Dialogu Społecznego, by usprawnić pracę tej instytucji, a przedsiębiorcy wzywają do rzetelnego konsultowania ze stroną społeczną ustaw, które wychodzą z rządu.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.