Komunikaty PR

Mec. Łukasz Wieczorek z Kancelarii Konieczny Wierzbicki prowadzącym IP Student

2020-11-18  |  14:17
Biuro prasowe

R.pr. Łukasz Wieczorek po raz kolejny poprowadził warsztaty w ramach wydarzenia IP Student. Tegoroczne spotkanie poświęcone było umowom IT w obrocie międzynarodowym.

Warsztaty dla przyszłych prawników

XII edycja IP Student trwa jeszcze do końca listopada. Aby zdobyć „bilet wstępu” na wydarzenie, studenci musieli przejść rekrutację, która wyłoniła grupę najbardziej wyróżniających się osób.  

W tym roku projekt był podzielony na cztery moduły: umowy w IT, patenty i ochrona marki, prawo nowoczesnych technologii oraz prawo w branży kreatywnej.

Mec. Łukasz Wieczorek poprowadził jeden z czterech warsztatów w ramach pierwszego wskazanego modułu. Jego zajęcia dotyczyły umów IT w obrocie międzynarodowym. Trzy pozostałe warsztaty przeprowadzili prawnicy z trzech innych krakowskich kancelarii prawnych.

Ze względu na pandemię koronawirusa, spotkania miały nieco inną formę niż w latach ubiegłych – odbywały się w wersji online – za pośrednictwem aplikacji Microsoft Teams. Nie wpłynęło to jednak na jakość merytoryczną wydarzenia.

Szansa dla młodych adeptów prawa

Na uczestników modułu mec. Łukasza Wieczorka czekało zadanie jakim było sporządzenie umowy w języku angielskim wedle przedstawionych wytycznych. Osoba, która najlepiej poradzi sobie z tym wyzwaniem, będzie miała możliwość odbycia stażu w Kancelarii Konieczny Wierzbicki. Ostateczny termin realizacji zadania upływa 22.11.2020. Czasu pozostało więc niewiele.

O IP Student

IP Student to coroczne spotkania studentów prawa z praktykami prawa - prawnikami, radcami prawnymi czy adwokatami. Organizatorem wydarzenia jest Koło Prawa Własności Intelektualnej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Najlepsi uczestnicy IP Student, którzy wyróżnią się wiedzą podczas realizacji zadania, mają możliwość odbycia stażu w cenionych kancelariach.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Prawo Dlaczego lektura DORA przypomina bieg z przeszkodami? Biuro prasowe
2024-12-31 | 12:30

Dlaczego lektura DORA przypomina bieg z przeszkodami?

  DORA, czyli unijne rozporządzenie o odporności cyfrowej sektora finansowego, to ważny i potrzebny akt. Dzięki niemu wzrośnie cyberbezpieczeństwo finansowe w Unii, w tym także w
Prawo Sztuczna inteligencja na sali rozpraw. Narzędzie czy ryzyko?
2024-12-30 | 16:51

Sztuczna inteligencja na sali rozpraw. Narzędzie czy ryzyko?

Współczesny rozwój technologii, a szczególnie sztucznej inteligencji (AI), otwiera nowe perspektywy w wielu dziedzinach życia, w tym w obszarze prawa.
Prawo PROMOTECH nagrodzony za dbałość o bezpieczeństwo pracowników
2024-12-29 | 12:30

PROMOTECH nagrodzony za dbałość o bezpieczeństwo pracowników

Białostocka spółka zajęła pierwsze miejsce w podlaskim konkursie „Pracodawca – Organizator Pracy Bezpiecznej”, w kategorii firm średnich. Nagroda Państwowej

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

IT i technologie

W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]

Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.

Edukacja

Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami

Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.

Fundusze unijne

Coraz więcej inwestorów stawia na budownictwo modułowe. Kolejne dwa lata powinny przynieść duże wzrosty

Do 2030 roku rynek budownictwa modułowego ma osiągnąć wartość 7 mld zł – szacuje firma Spectis. Szczególnie ten i przyszły rok będą dla niego korzystne ze względu na duży napływ środków z KPO, których wydatkowanie wiąże się z ograniczeniami czasowymi. Presja kosztowa i czasowa oraz otwartość na nowe technologie może skłonić inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych do zwrotu w kierunku budynków modułowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.