Prawo dla liderów: jak EWSPA przygotowuje studentów do obsługi prawnej firm i korporacji?
Ukończenie studiów prawniczych daje ogromne możliwości robienia kariery, a jednym z kierunków, w którym może się ona potoczyć jest obsługa prawna firm i korporacji. W jaki sposób EWSPA przygotowuje studentów do tej roli? Dlaczego warto studiować prawo właśnie na tej uczelni? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.
Studia prawnicze na EWSPA - jak przygotowują studentów do obsługi prawnej firm i korporacji?
Jak wspomniano we wstępie, ukończenie studiów prawniczych daje ogromne możliwości rozwijania kariery. Absolwenci tego kierunku mogą bowiem nie tylko pracować jako adwokat świadczący usługi na rzecz klientów indywidualnych, ale również jako prawnik zajmujący się na co dzień obsługą prawną firm i korporacji. Zajmuje się on wówczas między innymi przygotowywaniem różnego rodzaju umów czy opinii i może reprezentować firmy przed różnego rodzaju instytucjami oraz uczestniczyć w negocjacjach z innymi podmiotami.
W jaki sposób Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji przygotowuje studentów do tej roli? Przede wszystkim dbając o to, by w programie studiów znajdowały się wyłącznie te przedmioty, które są ściśle związane z tym kierunkiem. W efekcie studia prawo online na EWSPA, które obejmują warsztaty prawnicze, praktyki i zajęcia tutorskie pozwalają nauczyć się łączyć poznaną na wykładach teorię z praktyką stosowaną podczas wykonywania zawodów prawniczych.
Dlaczego warto studiować prawo na EWSPA?
Za studiowaniem prawa w Europejskiej Wyższej Szkole Prawa i Administracji przemawia nie tylko odpowiednio skonstruowany program zajęć, który doskonale przygotowuje do pracy w zawodzie i roli lidera, ale również kilka innych kwestii. Chodzi między innymi o obecność doświadczonej i wykwalifikowanej kadry naukowej czy szeroki wybór dostępnych przedmiotów fakultatywnych.
Zaletą z pewnością jest również możliwość studiowania nie tylko w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym, ale także wyboru studiów prawniczych online, w przypadku których zajęcia odbywają się w trybie zdalnym. Co więcej, EWSPA to jedyna uczelnia, która oferuje również studia prawnicze w języku polskim w Lublinie, o których więcej można przeczytać pod linkiem: https://ewspa.edu.pl/kierunek/prawo-londyn/.
Na co zwrócić uwagę wybierając kierunek studiów?
Wybór kierunku studiów to poważna sprawa, ponieważ jeżeli będzie on odpowiedni to przed absolwentem otworzą się ogromne perspektywy zawodowe. Co zatem wziąć pod uwagę przy jego dokonywaniu? Otóż istotny jest nie tylko prestiż i perspektywy dla danego zawodu, ale również zainteresowania i predyspozycje danej konkretnej osoby. W związku z tym warto zwrócić uwagę na fakt, że o ile zawód prawnika jest prestiżowy i dobrze opłacany to nie każdy ma predyspozycje do jego wykonywania. Dlatego też dla niektórych osób lepszym wyborem może być administracja czy bezpieczeństwo narodowe na EWSPA.edu.pl.
Podsumowując należy stwierdzić, że EWSPA to uczelnia, która doskonale przygotowuje studentów na kierunku prawa do tego, by po jego ukończeniu pełnili rolę liderów i zajmowali się obsługą prawną firm oraz korporacji. Nie może zatem dziwić fakt, że studia te cieszą się dużą popularnością.
Źródło informacji: EWSPA
Materiał promocyjny

Dlaczego lektura DORA przypomina bieg z przeszkodami?

Sztuczna inteligencja na sali rozpraw. Narzędzie czy ryzyko?

PROMOTECH nagrodzony za dbałość o bezpieczeństwo pracowników
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy
Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy.
Bankowość
Grzyby rozkładające tekstylia nagrodzone w konkursie ING. 1 mln zł trafi na innowacyjne projekty dla zrównoważonych miast

Firma Myco Renew, która opracowała technologię rozkładającą tekstylia za pomocą grzybów, została laureatem siódmej edycji Programu Grantowego ING. Motywem przewodnim konkursu skierowanego do start-upów i młodych naukowców był tym razem zrównoważony rozwój miast i społeczności. Łącznie na nagrodzone innowacyjne projekty trafił 1 mln zł. Wśród nich są także bezzałogowe statki powietrzne dostarczające defibrylatory czy system do zbierania deszczówki w blokach.
Prawo
Trwają próby wzmocnienia dialogu społecznego. Niespokojne czasy wymuszają większe zaangażowanie społeczeństwa w podejmowanie decyzji

Według zapowiedzi szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen głos partnerów społecznych i dialog społeczny będą stały w centrum procesu decyzyjnego w Europie. Taki jest cel podpisanego w marcu Paktu na rzecz europejskiego dialogu społecznego. Potrzeba wzmocnienia głosu społeczeństwa jest również podkreślana na forum krajowym. Rząd planuje reformę Rady Dialogu Społecznego, by usprawnić pracę tej instytucji, a przedsiębiorcy wzywają do rzetelnego konsultowania ze stroną społeczną ustaw, które wychodzą z rządu.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.