Komunikaty PR

Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy oraz Polowiec i Wspólnicy łączą swoje siły

2022-02-23  |  12:15

Nawiązana współpraca między Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy oraz Polowiec i Wspólnicy jest odpowiedzią na oczekiwania Klientów, których potrzebą jest dostęp do wyspecjalizowanych usług oraz współpraca z ekspertami dysponującymi doświadczeniem i znającymi potrzeby rynku. Szeroki dostęp do doradców posiadających wybitne doświadczenie i często bardzo specjalistyczne kompetencje nie tylko pozwala na poszerzenie oferty usług, ale przede wszystkim zapewni jeszcze wyższy standard obsługi prawnej w wybranych obszarach.

Połączone zespoły prawników będą świadczyły usługi prawne dla klientów zarówno z zakresu europejskiego jak i polskiego prawa własności intelektualnej, prawa konkurencji, ICT i nowych technologii, RODO, FinTech (prawa innowacji finansowych), prawa gospodarczego i handlowego, prawa energetycznego, odnawialnych źródeł energii, prawa ochrony środowiska, przemysłu czy też szeroko rozumianego zakresu transformacji energetycznej. To właśnie te obszary stanowią największe wyzwania dzisiejszych czasów i decydują o przewadze konkurencyjnej naszych Klientów.

Wieloletnie doświadczenie prawników obu kancelarii zagwarantują nawet najbardziej wymagającym Klientom kompleksową obsługę i proaktywne reagowanie na ich potrzeby z uwzględnieniem dynamiki zmian rynkowych.

Kancelaria Polowiec i Wspólnicy posiada wieloletnie doświadczenie we współpracy z przemysłem energochłonnym. Kompetencje z zakresu energii, paliw, HSE, odpadów czy prawa medycznego, obejmują zarówno kwestie doradcze, negocjacyjne jak i regulacyjne. Prawnicy kancelarii swoje doświadczenie opierają przede wszystkim na wiedzy o sektorach, z którymi współpracują oraz ograniczeniach jak i aktualnych wyzwaniach regulacyjnych. Ta wiedza i doświadczenie doskonale uzupełnią kompetencje naszego zespołu – mówi Jan Byrski, Partner z kancelarii Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy.

Kompetencje nowego zespołu obejmą również wsparcie w podejmowaniu strategicznych decyzji związanych z najistotniejszymi zmianami i wprowadzanymi nowelizacjami oraz ich praktycznymi aspektami. Doświadczenie zawodowe zdobyte we współpracy z różnymi podmiotami, znajomość kontekstu ekonomicznego i legislacyjnego oraz indywidulane podejście do oczekiwań Klienta to niewątpliwe atuty połączonych zespołów. Wsparcie rozwoju biznesu Klientów będzie naszym zdecydowanym priorytetem.

Jesteśmy dumni, mogąc współpracować z tak zróżnicowanym i wyspecjalizowanym zespołem ekspertów z silną pozycją na polskim i międzynarodowym rynku. Wierzę, że wspólnie sprostamy ambitnym wyzwaniom stawianym przez Klientów. Poszerzenie naszej oferty między innymi o cyberbezpieczeństwo, prawo konkurencji, ICT i nowych technologii niewątpliwie wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rynku – mówi Beata Superson-Polowiec, Wspólnik z kancelarii Polowiec i Wspólnicy.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Prawo Umowę o dożywocie stosuje się też w sprawach spadkowych. Jakich jeszcze? Biuro prasowe
2024-07-22 | 09:00

Umowę o dożywocie stosuje się też w sprawach spadkowych. Jakich jeszcze?

Umowa o dożywocie przenosi własność nieruchomości na firmę lub konkretną osobę, która w zamian za to, zobowiązuje się zapewnić zbywcy dożywotnie utrzymanie: opiekę lub
Prawo BRAK ZDJĘCIA
2024-06-28 | 11:00

Nowe Prawo Pogrzebowe

Obowiązek dysponowania odpowiednim budynkiem lub lokalem obejmującym co najmniej chłodnię lub urządzenia chłodnicze zapewniające stosowną temperaturę (maks. 4 stopnie do przechowywania zwłok lub szczątków ludzkich),
Prawo FRANKOWICZE Z BANKU BPH S.A. WOBEC OGROMNEJ STARTY TEGO BANKU ZA 2023 ROK
2024-06-28 | 01:00

FRANKOWICZE Z BANKU BPH S.A. WOBEC OGROMNEJ STARTY TEGO BANKU ZA 2023 ROK

Pod koniec maja Bank BPH S.A. opublikował sprawozdanie finansowe za 2023 rok. Sprawozdanie prezentujące rekordową w historii polskiej bankowości stratę na poziomie 5,5 mld złotych, przy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.