Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy oraz Polowiec i Wspólnicy łączą swoje siły

Nawiązana współpraca między Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy oraz Polowiec i Wspólnicy jest odpowiedzią na oczekiwania Klientów, których potrzebą jest dostęp do wyspecjalizowanych usług oraz współpraca z ekspertami dysponującymi doświadczeniem i znającymi potrzeby rynku. Szeroki dostęp do doradców posiadających wybitne doświadczenie i często bardzo specjalistyczne kompetencje nie tylko pozwala na poszerzenie oferty usług, ale przede wszystkim zapewni jeszcze wyższy standard obsługi prawnej w wybranych obszarach.
Połączone zespoły prawników będą świadczyły usługi prawne dla klientów zarówno z zakresu europejskiego jak i polskiego prawa własności intelektualnej, prawa konkurencji, ICT i nowych technologii, RODO, FinTech (prawa innowacji finansowych), prawa gospodarczego i handlowego, prawa energetycznego, odnawialnych źródeł energii, prawa ochrony środowiska, przemysłu czy też szeroko rozumianego zakresu transformacji energetycznej. To właśnie te obszary stanowią największe wyzwania dzisiejszych czasów i decydują o przewadze konkurencyjnej naszych Klientów.
Wieloletnie doświadczenie prawników obu kancelarii zagwarantują nawet najbardziej wymagającym Klientom kompleksową obsługę i proaktywne reagowanie na ich potrzeby z uwzględnieniem dynamiki zmian rynkowych.
Kancelaria Polowiec i Wspólnicy posiada wieloletnie doświadczenie we współpracy z przemysłem energochłonnym. Kompetencje z zakresu energii, paliw, HSE, odpadów czy prawa medycznego, obejmują zarówno kwestie doradcze, negocjacyjne jak i regulacyjne. Prawnicy kancelarii swoje doświadczenie opierają przede wszystkim na wiedzy o sektorach, z którymi współpracują oraz ograniczeniach jak i aktualnych wyzwaniach regulacyjnych. Ta wiedza i doświadczenie doskonale uzupełnią kompetencje naszego zespołu – mówi Jan Byrski, Partner z kancelarii Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy.
Kompetencje nowego zespołu obejmą również wsparcie w podejmowaniu strategicznych decyzji związanych z najistotniejszymi zmianami i wprowadzanymi nowelizacjami oraz ich praktycznymi aspektami. Doświadczenie zawodowe zdobyte we współpracy z różnymi podmiotami, znajomość kontekstu ekonomicznego i legislacyjnego oraz indywidulane podejście do oczekiwań Klienta to niewątpliwe atuty połączonych zespołów. Wsparcie rozwoju biznesu Klientów będzie naszym zdecydowanym priorytetem.
Jesteśmy dumni, mogąc współpracować z tak zróżnicowanym i wyspecjalizowanym zespołem ekspertów z silną pozycją na polskim i międzynarodowym rynku. Wierzę, że wspólnie sprostamy ambitnym wyzwaniom stawianym przez Klientów. Poszerzenie naszej oferty między innymi o cyberbezpieczeństwo, prawo konkurencji, ICT i nowych technologii niewątpliwie wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rynku – mówi Beata Superson-Polowiec, Wspólnik z kancelarii Polowiec i Wspólnicy.

Dlaczego lektura DORA przypomina bieg z przeszkodami?

Sztuczna inteligencja na sali rozpraw. Narzędzie czy ryzyko?

PROMOTECH nagrodzony za dbałość o bezpieczeństwo pracowników
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.