Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy oraz Polowiec i Wspólnicy łączą swoje siły
Nawiązana współpraca między Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy oraz Polowiec i Wspólnicy jest odpowiedzią na oczekiwania Klientów, których potrzebą jest dostęp do wyspecjalizowanych usług oraz współpraca z ekspertami dysponującymi doświadczeniem i znającymi potrzeby rynku. Szeroki dostęp do doradców posiadających wybitne doświadczenie i często bardzo specjalistyczne kompetencje nie tylko pozwala na poszerzenie oferty usług, ale przede wszystkim zapewni jeszcze wyższy standard obsługi prawnej w wybranych obszarach.
Połączone zespoły prawników będą świadczyły usługi prawne dla klientów zarówno z zakresu europejskiego jak i polskiego prawa własności intelektualnej, prawa konkurencji, ICT i nowych technologii, RODO, FinTech (prawa innowacji finansowych), prawa gospodarczego i handlowego, prawa energetycznego, odnawialnych źródeł energii, prawa ochrony środowiska, przemysłu czy też szeroko rozumianego zakresu transformacji energetycznej. To właśnie te obszary stanowią największe wyzwania dzisiejszych czasów i decydują o przewadze konkurencyjnej naszych Klientów.
Wieloletnie doświadczenie prawników obu kancelarii zagwarantują nawet najbardziej wymagającym Klientom kompleksową obsługę i proaktywne reagowanie na ich potrzeby z uwzględnieniem dynamiki zmian rynkowych.
Kancelaria Polowiec i Wspólnicy posiada wieloletnie doświadczenie we współpracy z przemysłem energochłonnym. Kompetencje z zakresu energii, paliw, HSE, odpadów czy prawa medycznego, obejmują zarówno kwestie doradcze, negocjacyjne jak i regulacyjne. Prawnicy kancelarii swoje doświadczenie opierają przede wszystkim na wiedzy o sektorach, z którymi współpracują oraz ograniczeniach jak i aktualnych wyzwaniach regulacyjnych. Ta wiedza i doświadczenie doskonale uzupełnią kompetencje naszego zespołu – mówi Jan Byrski, Partner z kancelarii Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy.
Kompetencje nowego zespołu obejmą również wsparcie w podejmowaniu strategicznych decyzji związanych z najistotniejszymi zmianami i wprowadzanymi nowelizacjami oraz ich praktycznymi aspektami. Doświadczenie zawodowe zdobyte we współpracy z różnymi podmiotami, znajomość kontekstu ekonomicznego i legislacyjnego oraz indywidulane podejście do oczekiwań Klienta to niewątpliwe atuty połączonych zespołów. Wsparcie rozwoju biznesu Klientów będzie naszym zdecydowanym priorytetem.
Jesteśmy dumni, mogąc współpracować z tak zróżnicowanym i wyspecjalizowanym zespołem ekspertów z silną pozycją na polskim i międzynarodowym rynku. Wierzę, że wspólnie sprostamy ambitnym wyzwaniom stawianym przez Klientów. Poszerzenie naszej oferty między innymi o cyberbezpieczeństwo, prawo konkurencji, ICT i nowych technologii niewątpliwie wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rynku – mówi Beata Superson-Polowiec, Wspólnik z kancelarii Polowiec i Wspólnicy.
A gdyby istniało prawo dla wzrokowców? Paragrafy w nowym świetle
Obsługa prawna firmy – na czym polega i kiedy warto z niej skorzystać?
Ustawa o minimalnym wynagrodzeniu a branża transportowa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.