Green Industry Summit 2024: Tworzymy Przyszłość Zielonego Przemysłu Razem!
Już 22 października 2024 roku, w Starej Zajezdni Kraków, odbędzie się XIII edycja Green Industry Summit – jednego z najważniejszych wydarzeń, poświęconych zielonej transformacji przemysłu. Konferencja ta co roku gromadzi kluczowych graczy branży, przedstawicieli rządu, liderów technologicznych oraz ekspertów, aby wspólnie dyskutować o przyszłości przemysłu i wyzwaniach związanych z jego zrównoważonym rozwojem.
Tegoroczne wydarzenie odbędzie się pod honorowym patronatem wielu znaczących instytucji, w tym Ministerstwa Przemysłu, Miasta Krakowa, Marszałka Województwa Małopolskiego, Prezydenta Miasta Katowice, Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki oraz Krakowskiego Parku Technologicznego. To niepowtarzalna okazja do wymiany doświadczeń, zdobycia najnowszej wiedzy i nawiązania wartościowych kontaktów biznesowych z osobami, które mają realny wpływ na kształtowanie przyszłości przemysłu w Polsce.
Nie zabraknie również wystąpień liderów branży, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami i wizją rozwoju. Swoją obecność potwierdzili także przedstawiciele firm tj.: Tauron, Impel, Ekovoltis, Alventa, KFA Armatura, BASF, CRIF, Dassault Systemes, EMKA, FAKRO, Grupa PGD, HOPI Poland, Layher, PIKA, Rekopol, Röhlig Suus Logistics, SEEN Technologie, SmartLunch. Merytoryczne panele i debaty przyszłości.
Merytoryczne panele dyskusyjne i inspirujące prezentacje
W programie konferencji przewidziano cztery panele dyskusyjne, a także kilka prezentacji, które skupią się na najważniejszych tematach związanych z przyszłością przemysłu. Pierwszy panel poświęcony będzie neutralności klimatycznej w produkcji i logistyce, gdzie eksperci omówią działania konieczne do zmniejszenia emisji i wprowadzenia bardziej zrównoważonych rozwiązań w procesach produkcyjnych oraz łańcuchach dostaw. Drugi panel skupi się na zielonej energii dla przemysłu, temacie, który zyskuje na znaczeniu w kontekście globalnych działań na rzecz transformacji energetycznej. Prelegenci będą debatować nad najnowszymi technologiami oraz modelami wykorzystania energii odnawialnej w różnych sektorach przemysłowych.
Kolejny panel będzie poświęcony Rozszerzonej Odpowiedzialności Producenta, czyli wdrażaniu przepisów i praktyk, które zobowiązują producentów do dbania o cykl życia swoich produktów, od momentu produkcji po ich recykling i utylizację. To temat o kluczowym znaczeniu w kontekście zrównoważonego rozwoju. Konferencję zwieńczy Okrągły Stół Polskiego Przemysłu, który zgromadzi liderów branży w jednej debacie. W trakcie tej dyskusji, czołowi przedstawiciele sektora przemysłowego będą wymieniać się opiniami na temat wyzwań i szans, jakie niesie za sobą dynamiczna transformacja przemysłowa w Polsce i na świecie.
Gala "Diamentów Zielonego Przemysłu"
Konferencję zwieńczy uroczysta gala, podczas której wręczone zostaną prestiżowe nagrody "Diamenty Zielonego Przemysłu". To moment, w którym zostaną uhonorowane firmy i osoby, które w szczególny sposób przyczyniły się do wprowadzania innowacji oraz promowania zrównoważonych praktyk w przemyśle.
Aby dowiedzieć się więcej o wydarzeniu i zarejestrować się, odwiedź stronę: https://executiveclub.pl/green-industry-summit/
Źródło informacji: Executive Club
Patronat redakcji
tesa przedstawia tesa® 60418
Nowe kompaktowe wózki czołowe
Zakup stali przez internet – jakie są zalety?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.