Green Industry Summit 2024: Tworzymy Przyszłość Zielonego Przemysłu Razem!
Już 22 października 2024 roku, w Starej Zajezdni Kraków, odbędzie się XIII edycja Green Industry Summit – jednego z najważniejszych wydarzeń, poświęconych zielonej transformacji przemysłu. Konferencja ta co roku gromadzi kluczowych graczy branży, przedstawicieli rządu, liderów technologicznych oraz ekspertów, aby wspólnie dyskutować o przyszłości przemysłu i wyzwaniach związanych z jego zrównoważonym rozwojem.
Tegoroczne wydarzenie odbędzie się pod honorowym patronatem wielu znaczących instytucji, w tym Ministerstwa Przemysłu, Miasta Krakowa, Marszałka Województwa Małopolskiego, Prezydenta Miasta Katowice, Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki oraz Krakowskiego Parku Technologicznego. To niepowtarzalna okazja do wymiany doświadczeń, zdobycia najnowszej wiedzy i nawiązania wartościowych kontaktów biznesowych z osobami, które mają realny wpływ na kształtowanie przyszłości przemysłu w Polsce.
Nie zabraknie również wystąpień liderów branży, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami i wizją rozwoju. Swoją obecność potwierdzili także przedstawiciele firm tj.: Tauron, Impel, Ekovoltis, Alventa, KFA Armatura, BASF, CRIF, Dassault Systemes, EMKA, FAKRO, Grupa PGD, HOPI Poland, Layher, PIKA, Rekopol, Röhlig Suus Logistics, SEEN Technologie, SmartLunch. Merytoryczne panele i debaty przyszłości.
Merytoryczne panele dyskusyjne i inspirujące prezentacje
W programie konferencji przewidziano cztery panele dyskusyjne, a także kilka prezentacji, które skupią się na najważniejszych tematach związanych z przyszłością przemysłu. Pierwszy panel poświęcony będzie neutralności klimatycznej w produkcji i logistyce, gdzie eksperci omówią działania konieczne do zmniejszenia emisji i wprowadzenia bardziej zrównoważonych rozwiązań w procesach produkcyjnych oraz łańcuchach dostaw. Drugi panel skupi się na zielonej energii dla przemysłu, temacie, który zyskuje na znaczeniu w kontekście globalnych działań na rzecz transformacji energetycznej. Prelegenci będą debatować nad najnowszymi technologiami oraz modelami wykorzystania energii odnawialnej w różnych sektorach przemysłowych.
Kolejny panel będzie poświęcony Rozszerzonej Odpowiedzialności Producenta, czyli wdrażaniu przepisów i praktyk, które zobowiązują producentów do dbania o cykl życia swoich produktów, od momentu produkcji po ich recykling i utylizację. To temat o kluczowym znaczeniu w kontekście zrównoważonego rozwoju. Konferencję zwieńczy Okrągły Stół Polskiego Przemysłu, który zgromadzi liderów branży w jednej debacie. W trakcie tej dyskusji, czołowi przedstawiciele sektora przemysłowego będą wymieniać się opiniami na temat wyzwań i szans, jakie niesie za sobą dynamiczna transformacja przemysłowa w Polsce i na świecie.
Gala "Diamentów Zielonego Przemysłu"
Konferencję zwieńczy uroczysta gala, podczas której wręczone zostaną prestiżowe nagrody "Diamenty Zielonego Przemysłu". To moment, w którym zostaną uhonorowane firmy i osoby, które w szczególny sposób przyczyniły się do wprowadzania innowacji oraz promowania zrównoważonych praktyk w przemyśle.
Aby dowiedzieć się więcej o wydarzeniu i zarejestrować się, odwiedź stronę: https://executiveclub.pl/green-industry-summit/
Źródło informacji: Executive Club
Patronat redakcji

Zwyżki nożycowe – co je wyróżnia i do jakich zadań są polecane?

Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie

Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.