Komunikaty PR

VGP20 - nowy chwytak OnRobot do wymagających aplikacji paletyzacji

2021-02-25  |  11:10
Biuro prasowe
Do pobrania VGP20 ( 0.21 MB )

Nowy elektryczny chwytak podciśnieniowy VGP20 OnRobot to wszechstronne rozwiązanie o dużej mocy do wymagających aplikacji paletyzacji, w tym obsługi ciężkich, nieporęcznych i porowatych powierzchni

Odense, Dania, 25 lutego, 2021: Duże, nieporęczne torby z karmą dla psów, nieszczelne opakowania z odzieżą lub towarami konsumpcyjnymi oraz wielkogabarytowe, porowate pudła kartonowe – to tylko kilka przykładów wymagających aplikacji pakowania i paletyzacji, które może obsłużyć nowy chwytak VGP20 OnRobot. Kompatybilny ze wszystkimi wiodącymi markami robotów, chwytak może obsługiwać ładunki o masie 20 kg, dzięki czemu doskonale nadaje się do szerokiego zakresu zastosowań, od przemysłu kosmetycznego i elektronicznego, po branżę farmaceutyczną oraz żywności i napojów.

„Nasi klienci pytali o opłacalny, łatwy do wdrożenia chwytak podciśnieniowy, który może podnosić ciężkie i nieporęczne ładunki, a jednocześnie jest wystarczająco inteligentny, aby obsługiwać szeroką gamę przedmiotów, w tym te o nieregularnych kształtach i porowatych powierzchniach” – mówi Enrico Krog Iversen, prezes OnRobot. „VGP20 łączy w sobie moc, inteligencję i łatwość obsługi, które konkurują z drogimi, skomplikowanymi chwytakami pneumatycznymi”.

Operacje na końcu linii, takie jak paletyzacja, są pracochłonne i kosztowne. Badacze szacują, że koszty pracy stanowią średnio 65% budżetów operacyjnych obiektów magazynowych, co znacznie przewyższa wydatki związane z mediami, podatkami, dystrybucją i czynszem łącznie.

Biorąc pod uwagę nawet jedynie ten czynnik, automatyzacja jest atrakcyjną propozycją dla firm każdej wielkości. Szacuje się, że przyjmowanie automatycznych rozwiązań paletyzujących w sektorze żywności i napojów rosło o ponad 13% rocznie od 2017 r. i ma osiągnąć 390 mln USD do 2022 r.

90% oszczędności kosztów w porównaniu z chwytakami pneumatycznymi

Nowy elektryczny chwytak podciśnieniowy VGP20 firmy OnRobot może sprostać zastosowaniom, które tradycyjnie były obsługiwane przez potężne chwytaki pneumatyczne – za ułamek kosztów i złożoności.

Podczas gdy chwytaki pneumatyczne wymagają do działania sprężonego powietrza, VGP20 jest w pełni elektryczny i gotowy do użycia po wyjęciu z pudełka. Pozwala to firmom zaoszczędzić do 90% kosztów eksploatacji i konserwacji w porównaniu z tradycyjnymi wdrożeniami chwytaków pneumatycznych.

VGP20 zapewnia nieograniczone możliwości dostosowania końcówki chwytnej i przepływu powietrza oraz funkcjonalność wielokanałową, umożliwiając pracę z wieloma przedmiotami o różnych kształtach i rozmiarach. Ponadto wbudowana inteligencja chwytaka VGP20 w połączeniu z łatwym w obsłudze oprogramowaniem zapewnia precyzyjną kontrolę przepływu powietrza, która wykracza poza możliwości tradycyjnych chwytaków pneumatycznych. Ta funkcjonalność umożliwia użytkownikom zmianę typu uchwytu używanego w różnych zastosowaniach, np. miękkiego uchwytu używanego do obsługi delikatnych przedmiotów na twardy uchwyt wymagany do obsługi dużych, ciężkich pudeł kartonowych o porowatej powierzchni.

Umożliwia stosowanie tańszych materiałów opakowaniowych

Koszty tektury do pakowania podniosły się o prawie 40% w latach 2010-2020. A wraz z ciągłym silnym wzrostem zapotrzebowania na handel elektroniczny prognozy skłaniają spedytorów do poszukiwania tańszych materiałów opakowaniowych. Cieńszy, bardziej porowaty karton i lekkie torby wysyłkowe stanowią jednak wyzwanie dla tradycyjnego zautomatyzowanego pakowania i paletyzacji. Mocny, konfigurowalny OnRobot VGP20 z łatwością radzi sobie z tymi cieńszymi i tańszymi materiałami opakowaniowymi, umożliwiając spedytorom znaczne zmniejszenie kosztów, zarówno automatyzacji, jak i wysyłki.

Chwytak VGP20 OnRobot zapewnia również opcję ciągłego monitorowania przepływu powietrza w chwytaku. Jeśli ta opcja zostanie wybrana, a podciśnienie zostanie z jakiegokolwiek powodu przerwane, robot natychmiast się zatrzyma, a w oprogramowaniu chwytaka zostanie wyświetlone okno z ostrzeżeniem.

„Wydajne pakowanie i paletyzacja mają kluczowe znaczenie dla sukcesu producentów, firm zajmujących się handlem elektronicznym i logistyką. Jednak niedobory siły roboczej stanowią ciągłe wyzwanie, a ręczne wykonywanie tych prac jest monotonne i nieergonomiczne” – mówi Enrico Krog Iversen. „Mocny i wszechstronny chwytak VGP20 umożliwia firmom automatyzację tych zadań, przynosząc ulgę pracownikom, a jednocześnie poprawiając ogólną produktywność i jakość”.

O OnRobot

Oferta OnRobot obejmuje szeroki asortyment rozwiązań do zastosowań współpracujących, m.in. chwytaki elektryczne, podciśnieniowe i magnetyczne, czujniki siły i momentu, wielokrotnie nagradzaną technologię chwytania Gecko, system wizyjny 2,5D, wkrętak, zestawy szlifierskie oraz zmieniarki narzędzi. Ta nowa kombinacja produktów od OnRobot umożliwia szybszą i prostszą automatyzację takich zadań jak pakowanie, kontrola jakości, przenoszenie materiałów, obsługa maszyn, montaż oraz wykańczanie powierzchni. Siedziba główna OnRobot znajduje się w duńskim Odense, a biura lokalne mieszczą się w Dallas, Soest (Niemcy), Barcelonie, Warszawie, Szanghaju, Tokio, Singapurze i Budapeszcie. Więcej informacji na stronie: www.onrobot.com/pl

Kontakt z firmą: OnRobot CEE, cee@onrobot.com, +36 70 881 9279

Więcej informacji: Omega Communication, Zofia Bielska, zbielska@communication.pl, +48 882 502 401

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic Biuro prasowe
2024-12-27 | 17:30

Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic

Adaptico to firma z siedzibą w Katowicach, która zajmuje się dystrybucją produktów i systemów zwiększających bezpieczeństwo w zakładach pracy. Firma
Przemysł Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę
2024-12-23 | 08:00

Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę

To już pewne - międzynarodowy koncern branży motoryzacyjnej zainwestuje w Żagańskiej Strefie Gospodarczej. Mowa o firmie CEFA Poland, będącej częścią grupy Samvardhana
Przemysł Ultrakompaktowe wózki podnośnikowe
2024-12-19 | 11:15

Ultrakompaktowe wózki podnośnikowe

Firma STILL prezentuje nowy podnośnikowy wózek widłowy EXV 10C-16C. Kompaktowe i zwrotne urządzenie zapewnia wysoką wydajność transportu wewnętrznego w ograniczonych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Przemysł spożywczy

Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa

Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.

Ochrona środowiska

Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania

Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.

Regionalne – Mazowieckie

Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku

Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.