Komunikaty PR

VGP20 - nowy chwytak OnRobot do wymagających aplikacji paletyzacji

2021-02-25  |  11:10
Biuro prasowe
Do pobrania VGP20 ( 0.21 MB )

Nowy elektryczny chwytak podciśnieniowy VGP20 OnRobot to wszechstronne rozwiązanie o dużej mocy do wymagających aplikacji paletyzacji, w tym obsługi ciężkich, nieporęcznych i porowatych powierzchni

Odense, Dania, 25 lutego, 2021: Duże, nieporęczne torby z karmą dla psów, nieszczelne opakowania z odzieżą lub towarami konsumpcyjnymi oraz wielkogabarytowe, porowate pudła kartonowe – to tylko kilka przykładów wymagających aplikacji pakowania i paletyzacji, które może obsłużyć nowy chwytak VGP20 OnRobot. Kompatybilny ze wszystkimi wiodącymi markami robotów, chwytak może obsługiwać ładunki o masie 20 kg, dzięki czemu doskonale nadaje się do szerokiego zakresu zastosowań, od przemysłu kosmetycznego i elektronicznego, po branżę farmaceutyczną oraz żywności i napojów.

„Nasi klienci pytali o opłacalny, łatwy do wdrożenia chwytak podciśnieniowy, który może podnosić ciężkie i nieporęczne ładunki, a jednocześnie jest wystarczająco inteligentny, aby obsługiwać szeroką gamę przedmiotów, w tym te o nieregularnych kształtach i porowatych powierzchniach” – mówi Enrico Krog Iversen, prezes OnRobot. „VGP20 łączy w sobie moc, inteligencję i łatwość obsługi, które konkurują z drogimi, skomplikowanymi chwytakami pneumatycznymi”.

Operacje na końcu linii, takie jak paletyzacja, są pracochłonne i kosztowne. Badacze szacują, że koszty pracy stanowią średnio 65% budżetów operacyjnych obiektów magazynowych, co znacznie przewyższa wydatki związane z mediami, podatkami, dystrybucją i czynszem łącznie.

Biorąc pod uwagę nawet jedynie ten czynnik, automatyzacja jest atrakcyjną propozycją dla firm każdej wielkości. Szacuje się, że przyjmowanie automatycznych rozwiązań paletyzujących w sektorze żywności i napojów rosło o ponad 13% rocznie od 2017 r. i ma osiągnąć 390 mln USD do 2022 r.

90% oszczędności kosztów w porównaniu z chwytakami pneumatycznymi

Nowy elektryczny chwytak podciśnieniowy VGP20 firmy OnRobot może sprostać zastosowaniom, które tradycyjnie były obsługiwane przez potężne chwytaki pneumatyczne – za ułamek kosztów i złożoności.

Podczas gdy chwytaki pneumatyczne wymagają do działania sprężonego powietrza, VGP20 jest w pełni elektryczny i gotowy do użycia po wyjęciu z pudełka. Pozwala to firmom zaoszczędzić do 90% kosztów eksploatacji i konserwacji w porównaniu z tradycyjnymi wdrożeniami chwytaków pneumatycznych.

VGP20 zapewnia nieograniczone możliwości dostosowania końcówki chwytnej i przepływu powietrza oraz funkcjonalność wielokanałową, umożliwiając pracę z wieloma przedmiotami o różnych kształtach i rozmiarach. Ponadto wbudowana inteligencja chwytaka VGP20 w połączeniu z łatwym w obsłudze oprogramowaniem zapewnia precyzyjną kontrolę przepływu powietrza, która wykracza poza możliwości tradycyjnych chwytaków pneumatycznych. Ta funkcjonalność umożliwia użytkownikom zmianę typu uchwytu używanego w różnych zastosowaniach, np. miękkiego uchwytu używanego do obsługi delikatnych przedmiotów na twardy uchwyt wymagany do obsługi dużych, ciężkich pudeł kartonowych o porowatej powierzchni.

Umożliwia stosowanie tańszych materiałów opakowaniowych

Koszty tektury do pakowania podniosły się o prawie 40% w latach 2010-2020. A wraz z ciągłym silnym wzrostem zapotrzebowania na handel elektroniczny prognozy skłaniają spedytorów do poszukiwania tańszych materiałów opakowaniowych. Cieńszy, bardziej porowaty karton i lekkie torby wysyłkowe stanowią jednak wyzwanie dla tradycyjnego zautomatyzowanego pakowania i paletyzacji. Mocny, konfigurowalny OnRobot VGP20 z łatwością radzi sobie z tymi cieńszymi i tańszymi materiałami opakowaniowymi, umożliwiając spedytorom znaczne zmniejszenie kosztów, zarówno automatyzacji, jak i wysyłki.

Chwytak VGP20 OnRobot zapewnia również opcję ciągłego monitorowania przepływu powietrza w chwytaku. Jeśli ta opcja zostanie wybrana, a podciśnienie zostanie z jakiegokolwiek powodu przerwane, robot natychmiast się zatrzyma, a w oprogramowaniu chwytaka zostanie wyświetlone okno z ostrzeżeniem.

„Wydajne pakowanie i paletyzacja mają kluczowe znaczenie dla sukcesu producentów, firm zajmujących się handlem elektronicznym i logistyką. Jednak niedobory siły roboczej stanowią ciągłe wyzwanie, a ręczne wykonywanie tych prac jest monotonne i nieergonomiczne” – mówi Enrico Krog Iversen. „Mocny i wszechstronny chwytak VGP20 umożliwia firmom automatyzację tych zadań, przynosząc ulgę pracownikom, a jednocześnie poprawiając ogólną produktywność i jakość”.

O OnRobot

Oferta OnRobot obejmuje szeroki asortyment rozwiązań do zastosowań współpracujących, m.in. chwytaki elektryczne, podciśnieniowe i magnetyczne, czujniki siły i momentu, wielokrotnie nagradzaną technologię chwytania Gecko, system wizyjny 2,5D, wkrętak, zestawy szlifierskie oraz zmieniarki narzędzi. Ta nowa kombinacja produktów od OnRobot umożliwia szybszą i prostszą automatyzację takich zadań jak pakowanie, kontrola jakości, przenoszenie materiałów, obsługa maszyn, montaż oraz wykańczanie powierzchni. Siedziba główna OnRobot znajduje się w duńskim Odense, a biura lokalne mieszczą się w Dallas, Soest (Niemcy), Barcelonie, Warszawie, Szanghaju, Tokio, Singapurze i Budapeszcie. Więcej informacji na stronie: www.onrobot.com/pl

Kontakt z firmą: OnRobot CEE, cee@onrobot.com, +36 70 881 9279

Więcej informacji: Omega Communication, Zofia Bielska, zbielska@communication.pl, +48 882 502 401

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł Rowerów nie zabraknie. Wyzwaniem dostępność konkretnych modeli Biuro prasowe
2021-04-16 | 14:30

"Rowerów nie zabraknie. Wyzwaniem dostępność konkretnych modeli"

Grzegorz Grzyb wskazuje w wywiadzie, że przed branżą rowerową kolejny bardzo dobry sezon, mimo że może przesunąć się w czasie. – Na rynku nie powinno zabraknąć rowerów, ale
Przemysł BRAK ZDJĘCIA
2021-04-14 | 10:10

Pandemia przyhamowała inwestycje w branży obróbki metali

Co piąte przedsiębiorstwo z branży obróbki metali zwiększyło automatyzację procesów produkcji w trakcie pandemii. Podobna liczba firm (23 proc.) podniosła również nakłady na odnowienia parku maszyn i urządzeń.
Przemysł BRAK ZDJĘCIA
2021-04-08 | 16:00

Energia z wiatru i słońca od SEGRO

SEGRO, wiodący właściciel, zarządca i deweloper nowoczesnych powierzchni magazynowych i produkcyjnych, nawiązał w Polsce współpracę z dostawcą energii pochodzącej z odnawialnych źródeł. W strategię firmy od wielu lat

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Globalna pozycja węgla nie jest zagrożona w najbliższych latach. Popyt napędzają państwa azjatyckie, głównie Chiny i Indie

W ubiegłym roku światowe zapotrzebowanie na węgiel spadło o 5 proc. r/r, najmocniej od II wojny światowej. To w dużej mierze efekt globalnego spowolnienia w przemyśle wywołanego przez COVID-19. W tym roku wraz ze stopniowym powrotem gospodarek do normalności Międzynarodowa Agencja Energii spodziewa się wzrostu popytu na czarny surowiec o 2,6 proc., głównie za sprawą państw azjatyckich. – Energetyka światowa jest oparta na węglu i takie państwa jak Chiny, Indie, Indonezja nie odstąpią od tego najtańszego, najbardziej bezpiecznego nośnika energii. Czyli praktycznie świat poza Unią Europejską będzie nadal opierał swoje systemy energetyczne na tym paliwie – mówi Janusz Olszowski, prezes Górniczej Izby Przemysłowo-Handlowej

Farmacja

Od dziś farmaceuci zyskują nowe uprawnienia. Właścicieli aptek czeka szereg wyzwań

16 kwietnia wchodzi w życie większość zapisów nowej ustawy o zawodzie farmaceuty, która rozszerza uprawnienia tego zawodu. Magister farmacji będzie mógł przeprowadzić z pacjentem wywiad farmaceutyczny, doradzić mu w kwestii przyjmowanych leków, przeprowadzić podstawowe nieinwazyjne badania diagnostyczne i przeszkolić w używaniu prostego sprzętu medycznego, np. glukometru. Otwartą kwestią pozostaje to, kto będzie płacił za opiekę farmaceutyczną jako świadczenie – sam pacjent czy może NFZ. Z kolei dla właścicieli aptek wyzwaniem będzie stworzenie miejsca, gdzie takie konsultacje mogą się odbywać, oraz zapewnienie odpowiednich zasobów kadrowych.

Problemy społeczne

W Polsce co roku przeprowadza się ok. 145 transplantacji serca, ale oczekujących jest trzy razy więcej. Problemem często jest brak zgody rodziny zmarłego

W 2020 roku wykonano 145 operacji transplantacji serca i podobna liczba utrzymuje się od kilku lat. Potrzeby są jednak znacznie większe, bo liczba osób oczekujących na przeszczep to 415 – wynika ze statystyk Poltransplantu. Choć większość Polaków zgadza się zostać dawcą narządów po swojej śmierci, rzadko informują o tym bliskich. – Nawet w 10–20 proc. przypadków rodzina nie zgadza się na przeszczep – wskazuje dr n. med. Zygmunt Kaliciński, transplantolog ze Szpitala MSWiA w Warszawie. Problemami są także nieodpowiednie przygotowanie szpitalnych koordynatorów oraz ich częsta rotacja.

Problemy społeczne

Pandemia ograniczyła aktywność fizyczną dzieci o ponad 30 proc. Wśród najmłodszych rośnie problem nieprawidłowej masy ciała i problemów z kręgosłupem

Już od ok. 20 lat poziom kondycji fizycznej dzieci i młodzieży systematycznie spada, a pandemia jeszcze pogłębiła ten problem. Nauka online, zamknięte szkoły, baseny, sale sportowe i boiska spowodowały, że aktywność fizyczna wśród najmłodszych spadła o 33 proc. – wynika z raportu „Aktywność fizyczna i żywienie dzieci w czasie pandemii”. – Możemy mieć przyrost populacji osób otyłych i z nadwagą, prawdopodobnie zwiększy się także częstotliwość występowania wad postawy i bólu  kręgosłupa – wymienia prof. Bartosz Molik, rektor AWF w Warszawie. Na zdrowie i kondycję dzieci przełożenie może mieć także coraz częściej diagnozowany zespół pocovidowy.